Прес-центр3 березня 2018, 13:03

03 березня голова Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації зустрівся із золотівською громадою

03 березня у місті Золоте пройшла зустріч голови Попаснянської районної військово-цивільної адміністрації Сергія Шакуна із місцевими мешканцями.

В конструктивному руслі відбулося обговорення найбільш важливих суспільних питань. В першу чергу, Сергій Шакун надав роз’яснення з приводу подальшого функціонування Комунального підприємства «Первомайськтеплокомуненерго», яке у Золотому та Гірському надає послуги з централізованого опалення. Як повідомлялося раніше, зазначене підприємство, документально оформлене у тимчасово непідконтрольному Первомайську, має борги за спожитий природний газ, спожитий у 2010 – 2012 роках. Як наслідок, цьогоріч воно не зможе отримати номінації на відбір та закачування газу. Для запобігання кризової ситуації під час проходження опалювального сезону 2018-2019 є єдиний вихід: при підтримці вищих органів влади розробити програму, яка допоможе перейти місцевому населенню на індивідуальне опалення (газове чи електро).

Крім того, планується утворити нове комунальне підприємство, яке надаватиме послуги з централізованого теплопостачання на зазначеній території та функціонуватиме на період до відсічі збройної агресії Російської Федерації, і робота в цьому напрямку розпочалася вже місяць тому.

«В цьому році більшість освітніх закладів було переведено на альтернативний вид опалення, і як ми бачимо – не дарма. Яскравий приклад тому Тошківська та Нижнєнська загальноосвітні школи, адже в цих селищних радах взагалі відсутнє газопостачання, – підкреслив Сергій Шакун, – У 2018 році ця робота продовжуватиметься. Планується перевести на альтернативні види палива, і, навіть, дешевші ніж кам’яне вугілля, Золотівський ліцей, медичні заклади району та ті освітні, які на сьогоднішній день ще опалюються газом».

Знову лунало питання щодо призначення голови військово-цивільної адміністрації міста Золоте та села Катеринівка. Очільник району зазначив, що питання остаточно вирішене і залишилося діждатися підтвердження останньої інстанції – Міністерства оборони України та розпорядження голови Луганської облдержадміністрації, що станеться найближчим часом.

Не менш важливими були питання, пов’язані із повсякденним життям золотівців: вивезенням сміття з околиць Золотого-4 (шахта Родіна), покращення міжміського автобусного сполучення, надання пільгового вугілля, недопущення закриття Золотівської амбулаторії, розподілу гуманітарної допомоги та покращення матеріально-технічної бази Золотівської гімназії для проведення занять у позаурочний час.

«Відразу і все вирішити не можна, – зауважив очільник району, – але поступово разом ми всі проблемні питання подолаємо. А починати будемо із найголовніших», – додав він.

Наостанок до голови звернулося декілька мешканців із особистими питаннями, для вирішення яких він вже надав відповідні доручення спеціалістам райдержадміністрації.