Прес-центр9 липня 2018, 10:07

Попаснянське МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області інформує!

З метою недопущення виникнення небезпечних подій під час збирання врожаю, Попаснянський МРВ ГУ ДСНС України в Луганській області додатково доводить до керівників сільськогосподарських та фермерських господарств вимоги правил пожежної безпеки під час збирання врожаю.

А саме:

- до початку  збирання врожаю  вся  збиральна техніка, агрегати   та   автомобілі повинні мати відрегульовані системи живлення,  змащення,  охолодження,  запалювання,  а   також   бути оснащені справними іскрогасниками,   обладнані первинними засобами пожежогасіння   (комбайни і трактори – двома вогнегасниками,   двома штиковими   лопатами, двома мітлами; автомобілі – вогнегасником та штиковою  лопатою).  Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж.

- корпуси комбайнів повинні бути оснащені заземлювальним металевим ланцюгом 10 см, який торкається землі.

- збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком  двигуна. У разі появи ознак пробивання прокладок роботу слід припинити до їх заміни.

- під час роботи комбайна з підбирачем потрібно стежити, щоб пружинні зубці підбирача не потрапляли всередину кожуха барабана. У такому разі потрібно негайно зупинити комбайн і звільнити зубці.

- копиці скошеної трави на смугах відчуження залізниць та шосейних доріг необхідно розташовувати не ближче 30 м від хлібних масивів.

- перед дозріванням колосових (у період воскової стиглості) хлібні поля в  місцях прилягання їх до лісових та торф’яних масивів, степової смуги,  автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки.

- у період воскової стиглості збіжжя перед косовицею хлібні масиви необхідно розбити на ділянки площею не більше 50 га. Між ділянками слід робити прокоси не менше 8м завширшки. Скошений хліб  з прокосів потрібно негайно прибирати. Посередині прокосів робиться проорана смуга не менше 4м завширшки.

- тимчасові польові стани необхідно розташовувати не ближче 100м від хлібних масивів, токів, скирт тощо. Майданчики польових станів та зернотоків оборюються смугою не менше 4м завширшки.

- безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі. У разі групового методу збирання до складу збирально-транспортних загонів необхідно включати спеціалізовані автомобілі з насосами (авторідинорозкидачі, водороздавачі та ін.), пристосовані для гасіння пожеж зернових.

- зернотоки слід розміщувати від будинків та споруд не ближче 50м, а від хлібних масивів – не ближче 100м. Майданчик для току повинен бути очищений від рослинного покрову. Стоянки туристів,  пасіки допускається розміщувати не ближче 100м від хлібних масивів. Полювання у хлібних масивах та поблизу них забороняється.

- трактори,  комбайни та інші самохідні машини, обладнані електричним  пуском двигуна, повинні мати вимикач для відключення акумулятора від споживача струму. Клеми акумулятора, стартера дистанційного електромагнітного пускача та генератора повинні бути захищені від потрапляння на них струмопровідних предметів, їх електропроводка  повинна бути справною і надійно закріпленою.

- радіатори двигунів, вали бітерів, соломонабивачів, транспортерів, підбирачів, шнеки та інші вузли й деталі збиральних машин повинні своєчасно очищуватись від пилу, соломи та зерна.

- у польових умовах заправляти паливом збиральну техніку потрібно за  межами поля (не ближче 30 м) паливозаправниками, коли заглушені двигуни.

- у разі тимчасового зберігання (стоянок) тракторів, комбайнів, автомобілів та інших самохідних машин у польових умовах необхідно розміщувати їх на очищених від стерні та сухої трави майданчиках, віддалених від скирт соломи, сіна, токів, хлібних масивів на відстані не менше 100 м, а  від будинків – не менше 50м. Ці майданчики мають бути оборані смугою не менше 4м завширшки. Ремонт збиральних машин і агрегатів за потреби допускається не ближче 30м від хлібних масивів та інших посівів.

- у період збирання забороняється спалювання стерні, після жнивних залишків та розведення багать на полях.

Крім того, не дозволяється:

- робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;

- застосування паяльних ламп для випалювання пилу в радіаторах двигунів;

- заправляння збиральної техніки в хлібних масивах;

- заправляння машин у нічний час у польових умовах.

Шановні хлібороби! Запобігайте пожежам на жнивах! Бережіть хліб від вогню!