Прес-центр12 жовтня 2017, 15:10

Проведено семінар-нараду з питань врегулювання процедури укладання договорів оренди невитребувааних (нерозподілених) земельних часток (паїв)

Останнім часом в Попаснянському районі склалася вкрай складна ситуація з приводу врегулювання питань надання в користування невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв). Зокрема, на сьогоднішній день, за позовами прокуратури ініціюється питання в судовому порядку про визнання недійсними вищенаведених договорів оренди. Як наслідок, близько однієї треті земель колишньої колективної власності сільськогосподарських підприємств району, наданих у користування фермерським господарствам, під загрозою спустошення. Розвиток ситуації в даному напрямку призведе до значного зменшення надходжень до місцевих бюджетів та районного бюджету в цілому.

Враховуючи можливі наслідки та йдучи на випередження, сьогодні, 12 жовтня, в Попаснянській райдержадміністрації пройшов семінар-нарада з питань щодо врегулювання процедури поновлення та укладення договорів оренди невитребутребуваних (нерозроподілених) земельних часток (паїв).

На захід були запрошені голови та землевпорядники селищних рад Попаснянського району та керівники місцевих сільськогосподарських підприємств.

Основні аспекти врегулювання зазначеного питання висвітлив головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Євген Димарчук. Він докладно пояснив механізми приведення у відповідність до вимог чинного законодавства укладених договорів оренди землі та запропонував алгоритм дій для подальшого вирішення зазначеного питання.

Присутні, частково погодившись із запропонованим планом заходів та надали свої пропозиції щодо ініціювання отримання роз’яснень перед центральними органами влади.