Прес-центр28 cічня 2021, 15:01

Реєстрація вчителів початкової школи для участі в сертифікації триває до 31 січня 2021 року

Станом на 26 січня сформовано 1287 реєстраційних карток-заяв учителів початкової школи, які виявили бажання пройти сертифікацію педагогічних працівників. Це 64% гранично допустимої кількості (максимально 2000 учасників сертифікації визначено Міністерством освіти і науки України).
Наразі у чотирьох областях — Запорізькій, Кіровоградській, Сумській та Чернівецькій — припинено приймання документів, оскільки зареєстровано гранично допустиму кількість учасників. Натомість найменше карток-заяв сформовано у Київській (17% квоти), Закарпатській (31%) та Дніпропетровській (38%) областях.
Проте, етап реєстрації для проходження сертифікації продовжено до 31 січня. Тож усі охочі вчителі початкової школи незалежно від квоти у тій чи тій області ще можуть подати заяви.
Докладно про процедуру реєстрації − за посиланням https://testportal.gov.ua/protsedura-reyestratsiyi/.
Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі. Усі процедури адаптовані до ймовірних умов карантинних обмежень і за потреби проводитимуться за допомогою онлайн-інструментів.
Перший етап − незалежне тестування − відбудеться 27 лютого 2021 року, який організовує Український центр оцінювання якості освіти.
Державна служба якості освіти України відповідає за проведення двох наступних етапів:
- самооцінювання власної педагогічної майстерності учасником сертифікації (29.03−20.04.2021);
- вивчення практичного досвіду учасників сертифікації (20.09−12.11.2021).
Сертифікація педагогічних працівників − це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи. Мета сертифікації − виявлення та заохочення вчителів з високим рівнем педагогічної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.