Прес-центр13 лютого 2019, 16:02

Рекомендації використання електроприладів та обігрівачів у побуті

Попаснянський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області інформує!
У державі протягом 2018-2019 років склалась вкрай складна ситуація із загибеллю людей на пожежах, так щодоби, у середньому, гинуло більше 10-ти громадян.
З 01 січня 2019 року по 17 січня 2019 року в Україні на пожежах загинуло 175 осіб, що на 28,7% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.
Враховуючи аналіз причин та умов загибелі людей на пожежах протягом зазначеного періоду основними причинами пожеж стали необережність під час куріння та порушення використання теплових та електричних приладів. Більшість загиблих на пожежах є люди похилого віку та безробітні, тобто мало захищені верстви населення.
Мали місце пожежі із груповою загибеллю людей. Так, 09.01.2019 року у місті Деражня Хмельницької області у приватному житловому будинку виникла пожежа. Внаслідок пожежі загинуло 3 людини. Ймовірна причина пожежі – необережність під час куріння.
Крім цього, на 14 пожежах загинуло по 2 особи. У Дніпропетровській області сталося 3 таких пожежі, у Львівській та Одеській областях – по 2, Житомирській, Запорізькій , Кіровоградській, Луганській, Тернопільській, Харківській, Черкаській області – по 1 пожежі.
Враховуючи аналіз причин та умов загибелі людей на пожежах протягом зазначеного періоду слід вказати, що найбільше людей у цей період загинуло на території Дніпропетровської, Чернігівської, Донецької, Харківської, Одеської та Львівської областей.
Поряд з цим, акцентуємо увагу, що протягом 2018 року на території Луганської області збільшилась кількість випадків загибелі людей внаслідок пожеж у порівнянні з минулим роком (61 особа – у 2018році, з них 7 у Попаснянському районі проти 51 особи – у 2017 році). Найбільше зростання кількості загибелі людей на пожежах у м. Рубіжному – у 6 разів, у Троїцькому районі – у 2,5 рази, у Кремінському районі – у 2 рази, у Міловському районі – на 100%, у Білокуракинському районі – на 66,67%, у Новоайдарському районі – на 66,67%, у Сватівському районі – на 50 %, у Марківському районі – на 50%, у Попаснянському районі – на 40% та у Сєвєродонецькому районі – на 25%.
Також з початку 2019 року вже зафіксовано 8 випадків загибелі людей, з них 1 у Попаснянському районі.
Всі факти виявлення загибелі людей на пожежах зафіксовані у житловому секторі.
Основними причинами виникнення пожеж, на яких загинули люди, є необережне поводження з вогнем – 34 випадки, порушення правил монтажу й експлуатації пічного опалення – 8 випадків, порушення правил монтажу й експлуатації електрообладнання – 17 випадків та підпал – 2 випадки.
Враховуючи вищевикладене та з метою недопущення та зменшення загибелі людей під час пожеж у житловому секторі і мінімізації негативних наслідків від них на території Попаснянського району протягом 2019 року, просимо Вас дотримуватися простих правил пожежної безпеки у побуті:
- перед увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
- не вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- не розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
- не накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
- не обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;
- не залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
Під час експлуатації пічного опалення забороняється:
- залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- користуватися печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- застосовувати для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.
Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.
Попаснянський МРВ ГУ ДСНС України у Луганській області.