Прес-центр30 cічня 2018, 18:01

Сергій Шакун: Запорука успішного розвитку Попаснянщини – створення єдиної потужної об’єднаної територіальної громади в межах Попаснянського району

У 2015 році Україна взяла курс на проведення адміністративно-територіальної реформи за європейськими стандартами. Першими естафету з децентралізації підхопили західні регіони країни, які своїм досвідом неодноразово демонстрували успішність цієї реформи. Не дивлячись на виняткові умови, які склалися на сьогоднішній день у Луганської області, реформування територіальних громад впевнено крокує вперед. Не виключенням є і Попаснянський район.

Так, 30 січня в залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада з питання децентралізації Попаснянського району, стану її реалізації та існуючих проблем.

З основними аспектами реалізації децентралізаційної реформи присутніх голів місцевих рад ознайомив головний спеціаліст юридичного відділу райдержадміністрації Олег Сідоренко. Він повідомив, що відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Луганської області на території Попаснянського району планується створити дві об’єднані територіальні громади (ОТГ) – Попаснянську та Гірську, а чотири селищні ради району планується приєднати до Лисичанської ОТГ. У своєму виступі Олег Ігорович також ознайомив присутніх із наявними проблемами щодо реалізації реформи, зокрема, не проведення виборів на території Попаснянщини та існування військово-цивільних адміністрації у Троїцькому, Новотошківському та Золотому.

В ході жвавої дискусії, яка склалася навколо зазначеного питання, зі своїм баченням ситуації виступили очільник району Сергій Шакун, його перший заступник Віталій Проскурко, заступник голови Попаснянської районної ради Микола Черніков, Попаснянський міський голова Юрій Онищенко, Врубівський селищний голова Віктор Кравець. Незважаючи на те, що думки присутніх розділилися, все ж за підсумками обговорень сторони дійшли висновку, що найкращим варіантом для Попаснянщини є створення єдиної об’єднаної територіальної громади в межах Попаснянського району. Вагомі аргументи на підтримку зазначеної пропозиції висловили голова райдержадміністрації Сергій Шакун, заступник голови Віталій Проскурко та керівник районної ради Микола Черніков.

«Однією з багатьох причин створення єдиної громади в існуючих межах Попаснянщини є зростання її економічного потенціалу. Зокрема, створення нових робочих місць на бюджетоутворюючих підприємствах району – це Попаснянський вагоноремонтний завод, підприємство «Первомайськвугілля», структурні підрозділи Донецької залізниці; збільшення місцевого бюджету та загальний розвиток регіону, – зауважив Сергій Вікторович, – Завдяки цьому відбувається поліпшення соціально-побутових умов як місцевих мешканців, так і вимушено переміщених осіб, покращується стан інфраструктури району: капітальні ремонти медичних та освітніх закладів, ремонт доріг, відкриття дитячих садків тощо. І у найближчі роки така тенденція, завдяки Стратегічному плануванню розвитку Попаснянського району, зберігатиметься» – аргументував свою позицію очільник району.

За підсумками наради її учасники вирішили провести обговорення на місцях пропозиції створення єдиної громади в межах Попаснянського району та надати письмову відповідь з цього приводу на адресу райдержадміністрації у найкоротший термін. В свою чергу, Сергій Шакун пообіцяв присутнім підтримати конструктивні пропозиції від місцевих громад району.