Прес-центр28 лютого 2018, 17:02

Журналісти з Естонії відвідали Попаснянщину

28 лютого з оглядовою екскурсією до Попаснянського району завітали журналісти з Естонії – Яанус Пийрсалу і Лііс Треіманн. Представники закордонного ЗМІ побачили, як живе та відновлюється Попасна – одне з міст району, яке мінімально наближене до лінії розмежування.

Разом із керівником апарату райдержадміністрації Вікторією Поповою вони відвідали українську православну церкву, прифронтову Попаснянську школу №1, зруйнований сепаратистами ще у 2014 році міст, що веде до міста Бахмут Донецької області, районну лікарню, Попаснянський вагоноремонтний завод і хлібокомбінат.

Гості поспілкувалися із керівниками установ і підприємств, які розповідали, як відбувався процес відновлення у Попасній.

Отець Віталій з місцевої церкви розповідав про настрої людей, про їхнє бажання миру та сьогоднішнє відношення до подій, які спіткали попаснян у 2014-2015 роках. Віктор Шулік – директор школи мікрорайону «Черьомушкі», запропонував оглянути шкільний мурал, заснований влітку 2017 року французьким художником Жюльєном Мораном, класну кімнату допризовної підготовки та шкільне бомбосховище. Головний лікар ЦРБ Володимир Ковальчук розповів про відновлення лікарні, показав відремонтоване патологоанатомічне відділення, харчоблок, клінічну лабораторію, продемонстрував нове сучасне обладнання та познайомив гостей із планами з відновлення на майбутнє. Під час спілкування із директором ТДВ «Попаснянський вагоноремонтний завод», Анатолій Нетюхайло розповідав про труднощі з відновлення сталої роботи заводу після бойових дій, про проблеми, які потрібно вирішувати зараз та висловив сподівання, що в майбутньому все зміниться на краще. Головний технолог хлібокомбінату Ольга Гаврилейченко ознайомила делегацію із процесом випікання хлібу, розповіла про злощасні події у лютому 2014 року, коли снаряд, влучивши у адмінбудувлю комбінату, майже знищивши її, але робота з випікання хлібу не припинялася ні на хвилину.

Наостанок гості поспілкувалися із головою Попаснянської райдержадміністрації Сергієм Шакуном та домовилися про чергові відвідини Попаснянщини, щоб показувати в Європі, як в динаміці відбувається відновлення прифронтових територій.