Сільське господарство
21.10.2019
Увага, гриби!
Отруєння грибами небезпечне для життя.
Аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях чи уздовж швидкісних трас.
Нерідко отруюються грибами, які більшість досвідчених грибників спокійно кладуть до кошиків. Помилитися ж вони можуть, якщо збирають дуже молоді плодові тіла, коли ще не проявилися морфологічні ознаки. Наприклад, збирають сироїжки, а серед них може заховатися бліда поганка, яка ще не розкрилася і зовні їх нагадує. Тоді її можна помилково зірвати. Немало випадків, коли хворі потрапляли до лікарень після споживання голубінок, глив, сироїжок, синяків, парасольок тощо.
Симптоми грибного отруєння різні:
1. Характерні ознаки отруєння - нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла - з'являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв зі сироїжок, недоварених осінніх опеньків, сатанинських грибів, несправжніх дощовиків. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення, тому легковажити не можна.
2. Симптоми отруєння - галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності - з'являються через пів-дві години після вживання червоних мухоморів, волоконниць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Людина захлинатиметься від нападів сміху і потерпатиме від галюцинацій. Може навіть знепритомніти. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя складно.
3. Найбільш отруйними є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. Підступність їх у тому, що отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-ох діб) може не викликати жодних симптомів. Ознаки отруєння можуть проявитися лише тоді, коли у шлунку не залишиться жодного сліду від грибів, а людина вже й забуде, що їх їла. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг - все це виникає, коли отруйні речовини досягнуть мозку.
Найбільше насторожує медиків те, що постійно серед отруєних грибами хворих є діти, навіть однорічного віку, врятувати їх вдається дуже рідко. Також слід пам'ятати, що страви з грибів важкі для перетравлення. Їх не повинні вживати діти, люди з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки чи з хронічними захворюваннями інших внутрішніх органів.
Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):
- Негайно викликайте "швидку допомогу". До її приїзду промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини.
21.08.2019
Підсумки збрирання ранніх зернових і зернобобових культур
Аграрії району завершили збирання ранніх зернових і зернобобових культур.
Слід зазначити, що цього року сільськогосподарські підприємства отримали високі врожаї.
При середній врожайності ранніх зернових та зернобобових культур 33,7 ц/га вал склав 38,1 тис. тонн.
У тому числі:
- озимої пшениці обмолочено 9,8 тис. га, намолочено 34,2 тис. тонн (34,7 ц/га);
- озимого ячменю – 0,27 тис. га, намолочено 0,7 тис. тонн (31,9 ц/га);
- гороху – 0,24 тис. га, намолочено 0,37 тис. тонн (16,3 ц/га);
- ярого ячменю – 0,76 тис. га, намолочено 2,3 тис. тонн (29,8 ц/га);
- ярої пшениці – 0,23 тис. га, намолочено 0,5 тис. тонн (19,8 ц/га).
18.07.2019
Відділ агропромислового розвитку Попаснянської районної державної адміністрації повідомляє, що на території Станично-Луганського району було виявлено масовий розвиток небезпечного шкідника – сарани перелітної. Зберігається небезпека появи осередків з підвищеною чисельністю сарани на сільськогосподарських угіддях. Не виключається можливість міграції перелітної сарани до інших регіонів області.
З 15 липня 2019 року по теперішній час виконуються заходи по знищенню небезпечного шкідника із застосуванням хімічних засобів захисту рослин дозволених для використання на території України. На даний момент після обробок фіксується загибель 50 % шкідника на оброблених ділянках. Чисельність шкідника до обробок перевищувала 50 екземплярів на метр квадратний (при ЕПШ для стадних видів сарани 2-5 екземплярів на метр квадратний). Ситуація ускладнюється тим, що вогнище розповсюдження сарани розташоване на лінії розмежування, що унеможливлює проведення заходів ліквідації шкідника та використання сільськогосподарської авіації через велику небезпеку мінного ураження людей та можливі обстріли з боку незаконних збройних формувань.
У разі появи сарани на сільськогосподарських угіддях наголошуємо на необхідності додаткового інформування населення, бджолярів та суб’єктів господарювання про застосування пестицидів, у разі їх використання.
16.07.2019
У Попаснянському районі тривають жнива ранніх зернових культур.
Господарствами Попаснянського району розпочато збирання ранніх зернових культур урожаю 2019 року. Станом на 15 липня аграріями району намолочено озимої пшениці з площі 2270 га (23 %) 6326 тонн зерна, при врожайності 28,9 ц/га. Озимого ячменю з площі 110 га (49 %) намолочено 425 тонн, при врожайності 38,6 ц/га. Ярого ячменю з площі 152 га (20 %) намолочено 594 тонни при врожайності 39,1 ц/га.
14.06.2019
На території Луганської області на прикінц ітравня відмічається масовий літ, відкладання яєць та відродження гусениць метеликів чортополохівки інформує Держпродслужба в Луганській області.
Зовнішнійвигляд
Метелик з розмахом крил 50-60 мм, світло-червоного або яскраво-коричневого кольору. Гусениця до 40 мм, темно-сіра або майже чорна, з жовтими смугами вздовж спини та боків, жовтими великими шипами, розміщеними в один ряд на кожному сегменті (крімпершого), голова чорна.
Шкідливість
Чортополохівка не вважається шкідником польових культур. Живе та живиться переважно на видах будяків, кропиви та інших бур’янах. Але у роки масової появи, знищивши бур’яни, гусінь відчутної шкоди може завдати рослинам сої, соняшника, овочевим і баштанним культурам та іншим, передусім у засмічених посівах. Гусениці скелетують листя, скріплюючи його павутинками. Через 20-30 днів гусениця закінчує живлення, заляльковується. Через 12-18 днів із лялечки вилітають метелики нового покоління. Шкідник на території Луганської област ірозвивається у 3-х поколіннях.
Заходи захисту від чортополохівки
За появи осередків гусениць (ЕПШ 1-3 гус/кв.м) посіви захищають рекомендованими для культур інсектицидами за відповідними технологіями. На присадибній ділянці рекомендовано механічне збирання гусениць та подальша локалізаціяїх.
Слід старанно доглядати за посівами, передусім, не допускати їхньої забур’яненості і межуючих угідь, зокрема улюбленими чортополохівкою будяками.
Обов’язково попереджуйте про час і місце обробітку голів сільських і селищних рад та пасічників. При роботі з агрохімікатами необхідно суворо дотримуватись правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічнихвимог.
03.04.2019
ДО ВІДОМА НАСЕЛЕННЯ: «ДОТАЦІЇ-2019»
Постанова КМУ № 107 07.02.2018 (зміни від 30.01.2019 № 110) «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)»
Дотація за молодняк надається на безповоротній основі фізичним особам за утримання ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби до тринадцятимісячного віку, який народився у господарствах фізичних осіб, а також набутий шляхом його переміщення від інших власників.
Дотація за молодняк, який народився у господарствах фізичних осіб, надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка у розмірі:
у період утримання молодняка віком від одного до п'яти місяців - 300 гривень за голову;
у період утримання молодняка віком від п'яти до дев'яти місяців - 700 гривень за голову;
у період утримання молодняка віком від дев'яти до тринадцяти місяців - 1500 гривень за голову.
Міністерство аграрної політики та продовольства України від 14.03.2019 № 37-13-11/6637 дає роз’яснення – «… фізичні особи, яким було нараховано та виплачено у попередньому році дотацію за молодняк великої рогатої худоби за повні 8 місяців утримання та які мають намір отримати дотацію за молодняк, що досягла віку від 12 до 13 місяців у січні-лютому поточного року, мають право на відповідну дотацію у 2019 році згідно п. 9 Постанови.
Дотація за молодняк, набутий шляхом його переміщення від інших власників, надається за кожні повні чотири місяці його утримання в такому господарстві від дати переміщення до досягнення ним тринадцятимісячного віку у розмірі:
за перші чотири місяці утримання молодняка - 300 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка - 700 гривень за голову;
за наступні чотири місяці утримання молодняка - 1500 гривень за голову.
Загальний обсяг дотації за молодняк не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку на одну голову молодняка.
Датою переміщення молодняка вважається дата прибуття тварини в господарство нового власника, зазначена у паспорті великої рогатої худоби, засвідчена в установленому порядку та підтверджена інформацією, наданою Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин.
У разі обміну та видачі нового паспорта великої рогатої худоби дата прибуття тварини в господарство підтверджується інформацією, наданою Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин.
Для отримання дотації за молодняк фізичні особи подають за місцезнаходженням господарства до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об'єднаної територіальної громади (далі - органи місцевого самоврядування) копії таких документів:
паспортів великої рогатої худоби, виданих у встановленому порядку, а у разі утримання 10 і більше голів молодняка - виданий в установленому порядку витяг з Єдиного державного реєстру тварин;
паспорта громадянина України;
довідки або договору про відкриття рахунка в банку;документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному органу доходів і зборів і мають відмітку в паспорті).
Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження, про що робиться запис у журналі обліку фізичних осіб - власників тварин, форму якого встановлює Мінагрополітики.
15.03.2019
У Попаснянському районі спеціалісти Держпродспоживслужби, бджолярі та аграрії шукали шляхи недопущення отруєнь бджіл.
15 березня 2019 року в Попаснянській районній державній адміністрації відбувся семінар-нарада з актуальних питань щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл. Та проведення навчання згідно програми навчання працівників, робота яких пов΄язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлі пестицидами і агрохімікатами.
У нараді взяли участь: Чорна О.М. – головний спеціаліст відділу контролю за обігом засобів захисту рослин ГУДержпродспоживслужби в Луганській області ; Синиця Т.М. - заступник начальника – начальник відділу реформування сільського господарства управління АПР ; Стремоухова Н.В - начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Попасняннського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області ; Баглік Д.Г.- головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Попаснянського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області ; пасічники, сільські голови, власники сільськогосподарських угідь.
Протягом наради була проведена роз’яснювальна робота та обговорено питання щодо:
• нормативно-правових актів в галузі бджільництва;
• порядку реєстрації пасік;
• проведення обстеження пасіки при підозрі на отруєння;
• профілактики отруєння бджіл пестицидами;
• основних вимог санітарного законодавства щодо застосування пестицидів у народному господарстві (ДCП 8.8.1.2.001-98 "Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві", ДСП № 382-96 "Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів в народному господарстві України" від 18.12.96 р.)
• обґрунтування застосування засобів захисту рослин;
• застосування засобів захисту рослин у відповідності до переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні;
• створення комісій з розслідування випадків отруєння бджіл.
• про затвердження Порядку офіційного встановлення статусу місця виробництва або виробничої ділянки, Вільних від регульованих шкідливих організмів;
• про регламент дій при проведенні робіт,які пов’язані з застосуванням пестицидів при вирощуванні с/г культур та фальсифікацію пестицидів.
13.03.2019
Робоча нарада щодо початку весняно-польових робіт у районі
13.03.2019 року в Попаснянській райдержадміністрації під головуванням голови районної державної адміністрації – керівника районної військово-цивільної адміністрації С. Шакуна пройшла робоча нарада з керівниками сільськогосподарських підприємств району щодо початку проведення весняно-польових робіт. На нараді розглянули державні програми підтримки аграріїв на 2019 рік. Були обговорені проблеми аграріїв району. Голова райдержадміністрації нагадав про сувору заборону спалювання пожнивних залишків на полях. Обговорювалось підвищення орендної плати за землю та питання щодо заміни сертифікатів на земельні частки (паї) на державні акти.
21.02.2019
Робоча нарада щодо обговорення проекту Програми розвитку агропромислового розвитку
21.02.2019 року в селищі Троцьке пройшла робоча зустріч представників Попаснянського управління агропромислового розвитку з представниками селянських господарств. Метою зустрічі було обговорення проекту районної Програми розвитку агропромислового комплексу Попаснянського району. Начальник управління О. Зуй доповів присутнім про напрямки підтримки господарств населення, які планується реалізувати. Були заслухані проблемні питання, які турбують мешканців та бажані напрямки для отримання допомоги.
16.01.2019
Робоча нарада щодо попередження випадків отруєння бджіл при проведенні польових робіт
16.01.2019 року в приміщенні Попаснянської РДА пройшла робоча нарада за участю керівників сільськогосподарських підприємств, власників пасік усіх форм власності, представників Держпродспоживслужби та Попаснянського управління агропромислового розвитку райдержадміністрації. Метою проведення наради було запобігання випадків масових отруєнь бджіл при проведенні сільськогосподарських робіт з використанням агрохімікатів.
Аграрії району були ознайомлені з ресурсом www.grand.expert, розроблений організацією «Гранд Експерт», завдяки якому пасічники зможуть оперативно отримувати інформацію щодо обробки полів пестицидами, щоб вжити заходів і уникнути контактів бджіл з отруйними речовинами. Проект створений з ініціативи українських бджолярів і є безкоштовним ресурсом, на якому аграрії будуть вказувати: де, коли і чим буде проведена обробка полів ЗЗР, а власники розташованх в 10-кілометровій зоні від місця обробки пасік будуть отримувати смс-повідомлення з інформацією про використання ЗЗР.
14.01.2019
Попередження отруєння бджіл засобами захисту рослин при проведенні польових робіт
В умовах широкого застосування хімічних препаратів у сільському і лісовому господарстві все гострішою стає проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь. Застосування пестицидів, особливо на медоносних культурах, призводить до масової загибелі бджіл та інших корисних комах, які є запилювачами цих культур.
Мед, отриманий з обробленої пестицидами культури, містить їх залишки, що знижує харчові та лікувальні властивості цього цінного продукту. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду, що також негативно впливає на життєздатність та продуктивність бджолосімей і пасіки в цілому.
Пестициди, якими обробляють поля протии шкідників, не вбивають бджіл, а роблять їх уразливими до кліщів та несприятливих факторів навколишнього середовища. Тому для уникнення можливого негативного впливу пестицидів на бджіл, людину і навколишнє середовище сільськогосподарські підприємства повинні суворо дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з ними.
Асортимент пестицидів, засоби, сфера застосування, норми, кратність обробок повинні відповідати “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених для використання в Україні”.
Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно ст.37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк діїтоксичності препарату. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.
Оскільки, господарства повідомляють населення про місце і час обробок пестицидами через сільську раду, то власники пасіки повинні зареєструватись в сільськійраді на території якої вони знаходяться.
Роботи з пестицидами, враховуючи вплив та безпечність для бджіл, слід проводити у вечірні (18–22) та ранкові (до 8-10) години, при мінімальних висхідних повітряних потоках шляхом обприскування наземною апаратурою, при цьому пасіки необхідно вивести не менш ніж на 5 км відоброблюваних ділянок або ізолювати їх на термін до п’яти діб в залежності від внесеного препарату.
Враховуючи токсичність всіх пестицидів для бджіл, обприскування сільськогосподарських культур, які є медоносами, потрібно проводити у фазу бутонізації до цвітіння (в ранкові та вечірні години).Обробки інсектицидами в садах, на посівах ріпаку та інших медоносних культур в період цвітіння не проводити.
Працівники, які працюють з пестицидами і агрохімікатами, повинні пройти медичний огляд і мати допуск і посвідчення до робіт з пестицидами і агрохімікатами.
Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену ст.21 Закону України “Про захистрослин”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
29.11.2018
Підсумки роботи агропромислового комплексу за 2018 рік
У районі господарську діяльність ведуть 30 агроформувань, з них 4 ТОВ та СТОВ, 4 приватних агрофірми, 22 фермерських господарства. Ріллі в обробітку агроформувань району 18,9 тис. га.
Під врожай 2018 року всіма категоріями господарств було засіяно 8341 га озимих культур, з них озимий ріпак 570 га. Посіяно ярих зернових та зернобобових культур на площі 1777,9 га. Технічних культур 7103 га, з них: соняшнику 6897 га, гірчиці 206 га. В поточному році велика посуха в період цвітіння та наливу колосу спричинила недобір урожаю ранніх зернових культур. Так було зібрано зернових та зернобобових культур в початково-оприбуткованій вазі 25690 тонн при врожайності 28,4 ц/га з них: пшениці – 22392 тони, ячменю – 2182 тонн, гороху – 278 тонн, кукурудзи на зерно – 852 тонни.
На хліборобній ниві найбільшої врожайності досягли: фермерське господарство «Білогорівське» - 44 ц/га, ТОВ «СТАН» - 35,5 ц/га, фермерське господарство «Світанок» - 35 ц/га, фермерське господарство «Легас» - 34,7 ц/га.
В цьому році отримано гарний врожай технічних культур. Так вал насіння соняшнику склав 12343 тонни, гірчиці – 215 тонн. Ріпаку зібрали господарства району 1343 тонни. Найбільшу врожайність при збиранні соняшнику отримали: приватна агрофірма «Верхньокам’янська» - 33,3 ц/га, фермерське господарство «Світлана» - 24,8 ц/га, фермерське господарство «Агро Біт» - 20 ц/га.
В районі завершились роботи по сівбі озимини під урожай наступного року. На сьогодні посіяно всього 9492 га озимих зернових культур (113 % до показників минулого року), в т.ч. озимої пшениці – 9037 га, та озимого ячменю 455 га.
10.09.2018
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
Минуло 23 роки з моменту, коли почалося паювання земель сільськогосподарського призначення. Право на земельну частку (пай) мають члени КСП, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств у тому числі пенсіонери, які раніше працювали в них. Вони отримали сертифікат на право на земельну частку(пай).
Але, кожен власник земельної частки (паю) має усвідомити, що реальним власником належного йому паю він стане після отримання документів на право власності на земельну ділянку, та після державної реєстрації в установленому законом порядку.
На сьогоднішній день до райдержадміністрації звертається велика кількість громадян з сертифікатами, і вважають, що вони є власниками паю. Та це не вірно!
Власники сертифікатів, які бажають одержати належну їм частку (пай) в натурі на місцевості, подають заяву до відповідної райдержадміністрації. Також громадяни можуть отримати необхідні консультації щодо подальшого оформлення належних документів.
Але слід зауважити, що президентом України підписаний Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні від 10 липня 2018 року№ 2498-VIII.
Він набуває чинність 1 січня 2019 року.
Цей закон вносить зміни у тому числі до Закону про порядок виділення в натурі на місцевості земельних ділянок власникам часток (паїв).
Тому просимо звернути увагу на це власникам сертифікатів, а також орендарів з якими можливо укладені договори оренди, про необхідність реалізації права на земельні частки (паї). Тому що після закінчення терміну реалізації, зазначеного в законі - власник незатребуваного земельної частки (паю), або його спадкоємець не оформивши право власності на земельну ділянку, вважається таким, що відмовився від отримання земельної ділянки.
05.09.2018
Поділ чи об'єднання земельних ділянок
Земельна ділянка — це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Під час поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок відбувається формування нової чи нових земельних ділянок.
Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.
Документами, необхідними для поділу чи об’єднання земельних ділянок є:
-нотаріально засвідчена заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ
земельної ділянки.
Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:
- нотаріально засвідчену копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (державний акт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);
- копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).
Крім того, якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова або сумісна власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками. Звертаємо увагу, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу).
Поділ земельної ділянки здійснюється на підставі відповідної землевпорядної документації шляхом реєстрації новостворених земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Також за бажанням власника може бути здійснено об’єднання земельних ділянок. Це можливо, якщо особа стає власником сусідніх земельних ділянок і бажає їх об’єднати. При цьому земельні ділянки повинні мати спільний кордон і однакове цільове призначення.
Звертаємо увагу, що при об’єднанні або поділі земельної ділянки на новостворені земельні ділянки переходять усі обтяження та обмеження, які існували раніше і стосувалися попередніх земельних ділянок.
Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, або об'єднання разом з документом, що посвідчує право власності на земельну ділянку до її поділу або об'єднання (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав) необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг або державного чи приватного нотаріуса для реєстрації права власності на новостворені земельні ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Головне територіальне управління юстиції
у Луганській області
13.08.2018
Розпочато виплату коштів за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва» Станом на 01.05.2018 року 13 домогосподарств району подали документи на отримання компенсації у сумі 9600 грн.
Згідно обласної програми підтримки АПК власникам особистих селянських господарств з обласного бюджету відшкодовується частина вартості придбаного доїльного апарату. В поточному році компенсацію за цією програмою вже отримали 3 фізичних особи на суму 15000 грн. Департаментом агропромислового розвитку продовжується приймання документів для отримання компенсації.
07.08.2018
Держава компенсує аграріям вартість закупленої техніки.
За січень-червень 2018 року 91 господарство області отримало компенсацію в розмірі 9,69 млн грн за придбання 153 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання в рамках державної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровироників».
Компенсація коштів аграріям здійснюється через державні банки. Лідирує у цьому напрямку Ощадбанк. 65 підприємств – клієнтів банку вже одержали 6,65 млн грн.
За умовами урядової програми з держбюджету у 2018 році підприємствам відшкодовується 25% вартості придбаної техніки, а фермерським господарствам – 40% (25 % – за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровироників» та 15 % – за програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств»).
Перелік техніки за програмою включає 7586 найменувань від 116 українських виробників. З ним можна ознайомитись на сайті Мінекономрозвитку.
Даною програмою протягом 2018 року скористались 5 сільськогосподарських підприємств району. Було придбано шість одиниць сільськогосподарської техніки на загальну суму 3728,25 тис. грн.,
16.04.2018
Про «дженерики» і не тільки
Сьогодні сільське господарство вже не може обійтися без використання пестицидів і агрохімікатів, зокрема засобів захисту рослин, застосування яких повинно бути раціональним, екологічно безпечним й економічно обґрунтованим.
Зараз на ринку України існує багато пестицидів, які схожі між собою по діючих речовинах та способом дії, хоча за вартістю можуть значно відрізнятися. За більш, ніж 70 років винайдено безліч діючих речовин, на основі яких створюються хімічні препарати. На сьогоднішній день на ринку представлено більше половини пестицидів-аналогів. Деякі сільгоспвиробники в своїй практиці використовують тільки оригінальні пестициди, а інші, щоб зекономити, використовують більш дешеві аналоги. Тому залишається актуальним питання: у чому ж відмінність оригінальних препаратів від їх майже аналогів , так званих «дженериків» та чи варто їм довіряти?
Оригінальні препарати містять нові діючі речовини, які вперше розроблені і запатентовані компанією-виробником. Багато коштів вони вкладають в наукову сферу, щоб розробити нові препарати, вдосконалити їх та перевірити їх дію. Такі компанії володіють унікальними правами на ті чи інші хімічні речовини. Вони отримують патент терміном дії до 20 років на ексклюзивне розповсюдження препарату, без конкуренції, щоб повернути затрати та отримати прибуток. Не рідко великі компанії об’єднуються, щоб зменшити витрати на дослідження та запровадження нових речовин. Для впровадження нових діючих речовин знадобиться близько 10 років, щоб гарантувати максимальну ефективність та низьку токсичність.
Після закінчення терміну дії патенту, розроблені діючі речовини на законних правах можуть використовуватись іншими компаніями. Так появляються компанії-дженерики, які на базі існуючої діючої речовини при дотриманні необхідних технологій створюють аналогічні препарати. Дженерики можуть мати незначні відмінності з оригінальним препаратом по вмісту допоміжних речовин, але це ніяк не повинно позначатись на ефективності препарату. Згідно вимог, дженерики мають містити однакові діючі речовини в однаковій концентрації, а також дотримуватись умов зберігання, пакування тощо.
Реєстрація дженериків відбувається протягом трьох років, які проходять контроль якості в процесі виробництва, а також повинні бути ефективними та екологічно безпечними. Всі препарати-дженерики піддаються суворій перевірці, вони мають сертифікати та висновок про екологічну безпеку.
В загальному виділяють декілька відмінностей дженериків від оригінальних препаратів. Головною відмінністю виступає суттєво нижча ціна препарату, що зумовлено нижчими затратами на розробку діючої речовини, реклами та відсутністю витрат на наукову розробку та досліди. Також відмінність полягає у наборі допоміжних речовин, які допомагають діючій речовині проявити свою ефективність.
Дженерики - це не підроблені пестициди. Підробки - це контрафактна продукція, яка не має реєстрації та потрапляє на ринок нелегальним шляхом.
Контрафактними є товари, на яких незаконно використовується товарний знак або дуже подібне до нього позначення. Фальсифіковані пестициди — це навмисне змінені (підроблені) пестициди, що мають (або можуть мати) приховані властивості та якість, інформація про які є свідомо неповною або недостовірною.
Фальсифікована продукція може містити у своєму складі небезпечні домішки, баластні речовини, сторонні діючі речовини. Часом склад або фізичний стан підробних препаратів взагалі не відповідає тексту етикетки на упаковці. Застосування таких пестицидів у аграрному секторі призводить до недобору врожаю, або навіть втрати взагалі , забруднення сільськогосподарської продукції та довкілля. Адже саме дешеві технічні домішки, які використовують фальсифікатори або недобросовісні іноземні виробники, справляють токсичну дію як на культурні рослини, так і на людей, які потім споживають відповідну продукцію. І не так страшно втратити прибуток через зменшення чи загибель врожаю, як лякає те, що невідомі домішки здатні провокувати нервові розлади та онкозахворювання, астму та алергію, загальне зниження імунітету. Виходить, що використання фальсифікатів загрожує здоров’ю нації!
Бідою сучасного сільськогосподарського виробництва є й те, що на ринок пестицидів в Україні потрапляє величезна кількість фальшивої продукції. Під назвами найвідоміших, брендових препаратів продають усе, що завгодно. Підробки “заходять” в Україну майже без обмежень, часто навіть дистриб’ютори фірм-виробників не можуть відрізнити свій препарат від фальшивого без додаткової експертизи. Якість такої продукції сумнівна: відомі випадки повного знищення посівів від використання неякісного гербіциду, відсутній ефект від фальшивих інсектицидів, фунгіцидів.
Сільгоспвиробники мають дуже добре орієнтуватися у сучасному вирі пестицидів і агрохімікатів, розуміти, чому слід використовувати лише оригінальні препарати, які мають стабільні показники високої ефективності, якості і, насамперед, екологічної безпеки.
При купівлі пестицидів необхідно особливу увагу звертати на упаковку. Вона повинна бути заводською. На ній мають бути вказані: діюча речовина, назва препарату, номер ГОСТУ і партії, вага і дата виготовлення,термін придатності, найменування фірми виробника і його адреса. Крім цього, на кожній упаковці вказується культура та об’єкти обробки, для яких призначений пестицид, способи і норми, кратність використання препарату, строки очікування, заборони та обмеження їх використання, заходи безпеки під час роботи, заходи надання першої допомоги у разі отруєння.
Препарати повинні бути внесені в “Перелік пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні”. Підприємці, що реалізують препарати, повинні мати сертифікати відповідності на продукцію.
Якщо Ви не впевнені, що перед Вами не підробка, то необхідно зв'язатися з виробником, використавши контакти, вказані на етикетці препарату. Зокрема, у виробника можна отримати інформацію щодо захисних елементів на упаковці та переліку офіційних дистриб'юторів. Крім того, як правило, детальну інформацію про препарати можна почерпнути на офіційному сайті компанії-виробника.
Нині практично весь асортимент ЗЗР, представлений на ринку України, є імпортним. Левова частка як генеричних, так і оригінальних пестицидів, що імпортуються в Україну, виготовляються у Китаї. Започатковане виробництво ЗЗР в Україні з метою задоволення потреб внутрішнього ринку, як діюче так і заплановане - передбачає виготовлення препаративних форм пестицидів виключно на базі сировини з Китаю. В КНР контролем якості пестицидів, призначених для експорту (власне препаратів і сировини для їх виготовлення) опікуються Інститут із контролю агрохімічної продукції Міністерства сільського господарства КНР і Китайська асоціація виробників засобів захисту рослин. Окрім того, має місце внутрішній контроль якості виробленої продукції безпосередньо на заводах-виробниках пестицидів.
Чому так багато компаній, що постачають пестициди по всьому світу, обирають КНР місцем виробництва ЗЗР?
Відповідь проста: це є економічно вигідним завдяки наявності дешевої робочої сили, що дозволяє знизити собівартість товарів і формувати більш привабливу для замовників відпускну ціну. Інша справа, що до закінчення терміну дії патенту на молекулу діючої речовини, компанія-розробник є монополістом і має можливість диктувати цінову політику щодо вартості товарів на її основі незалежно від витрат на їх виробництво. Після закінчення строку дії патентів компанії-розробнику доводиться працювати в умовах жорсткої конкуренції, коли визначальне значення має ціна товару. Надто низька ціна на товар- це серйозний привід для підозри щодо його походження. При придбанні засобів захисту рослин будьте пильними уникайте сумнів угод та вражаючих знижок, які є першою ознакою фальсифікату.
Головний спеціаліст відділу
контролю за обігом ЗЗР: О.М.Чорна.
13.03.2018
Акція «Першоцвіт-2018»
Щорічна традиційна акція «Першоцвіт» триватиме з лютого до червня. Ця акція проводиться з метою охорони рідкісних видів рослин, які занесені до Червоної книги України та інших природоохоронних списків. Традиційно в заході візьмуть участь співробітники Держекоінспекції, Національної поліції, лісомисливських господарств, представники центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також засобів масової інформації та громадськість.
За порушення Порядку придбання чи збуту рослин, які занесені до Червоної книги України, відповідно до ст. 881 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штрафуватимуть на суму від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 грн.). За порушення чи погіршення середовища зростання таких рослин, їх знищення або порушення умов вирощування у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, що призвело до їх загибелі та пошкодження, відповідно до ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено штрафи від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (340 - 510 грн.) – для громадян та від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (510 - 850 грн.) – для посадових осіб.
Попаснянська райдержадміністрація звертається з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, які занесені до Червоної книги України.
Не стимулюйте недобросовісних осіб, які протиправно реалізовують першоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.
Давайте охороняти навколишнє природне середовище разом.
19.02.2018
До уваги суб’єктів господарювання, які проводять експорт об’єктів регулювання!
З 1 липня 2017 набрали чинності Рішення Ради Євразійської економічної комісії від 30.11.2016 №157 «Про затвердження Єдиних карантинних фітосанітарних вимог, які пред’являються до підкарантинної продукції та підкарантинним об’єктам на митному кордоні та на митній території Євразійського економічного союзу», №158 «Про затвердження єдиного переліку карантинних об’єктів Євразійського економічного союзу» та № 159 «Про затвердження Єдиних правил і норм забезпечення карантину рослин на митній території Євразійського економічного союзу», які розміщені на офіційному сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) та Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області.
У випадку наявності в Єдиних карантинних фітосанітарних вимогах норм до підкарантинної продукції та підкарантинного об’єкта (об’єктів регулювання, визначених Євразійським економічним союзом), що буде експортуватися до країн-членів Євразійського економічного союзу (далі - ЄЕС), щодо експорту із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму для ЄУС – експорт таких об’єктів регулювання ( а саме вся продукція рослинного походження) здійснюється виключно із місць виробництва або виробничих ділянок, визначених відповідно до статті 31 Закону України «Про карантин рослин» та порядку офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів, позбавлення такого статусу, його поновлення та інші умови офіційного встановлення місця виробництва або виробничої ділянки, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2012 № 487 (далі - Порядок).
Таким чином, при здійснені експортних операцій, у випадку наявності вимог країни-імпорту щодо експорту об’єкту регулювання із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного карантинного організму спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області, за ініціативи суб’єкта господарювання, проводиться процедура офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільних від регульованих шкідливих організмів чи одного шкідливого організму відповідно до норм Порядку.
За більш детальною інформацією можна звернутися в Управління фітосанітарної безпеки до спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області Попаснянського району за адресою м. Попасна , пл.Миру,2, кім 208, тел. (095) 38 – 42 - 313
19.02.2018
До уваги виробників сільськогосподарської продукції, підприємств, фізичних осіб підприємців та громадян, робота яких пов’язана з застосуванням, транспортуванням, зберіганням та торгівлею пестицидами та агрохімікатами.
Щороку для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур'янів використовується значна кількість засобів захисту рослин, до роботи з якими залучаються працівники без відповідних навичок та відповідного допуску до роботи з пестицидами. Такі дії можуть привести до негативних наслідків.
Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Луганській області нагадує, що згідно статті 11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», статті 18 Закону України «Про захист рослин» допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, можна осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, яке видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин, щороку. Підставою для видачі допуску є посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання роботи з пестицидами і агрохімікатами та медичної книжки з висновком медичної комісії про відсутність протипоказань за станом здоров’я (постанова КМУ від 18 вересні 1995 р. №746).
Для отримання допуску, посвідчення представники організацій (установ), фізичні особи-підприємці, громадяни повинні подати відповідальним особам в управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Луганської області в Понаснянському районі наступні документи:
- заяву встановленої форми з наступними підтверджуючими документами:
- копію медичної книжки згідно форми, що визначено постановою КМУ України №746 від 18 вересня 1995 року.
З метою підтвердження особи, якій видається допуск, посвідчення:
- копію паспорта;
- копія документу, що підтверджує про місце роботи та посада особи (трудова угода, наказ на призначення, свідоцтво підприємця, інше).
Після проходження навчання та позитивного складання іспитів, видаватимуться допуск та посвідчення на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.
Даний захід проводиться безкоштовно.
Детальну інформацію можна отримати, звернувшись до Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби Луганської області в Попаснянському районі за телефоном 095-38-42-313 та адресою місто Попасна, площа Миру 2, кабінет 208. Сюди ж можна і подавати документи для отримання допуску, посвідчення.
02.02.2018
2 лютого – Всесвітній день охорони водно-болотних угідь
Щорічно 2 лютого відзначається Всесвітній день охорони водно-болотних угідь країнами світу – учасниками Рамсарської конвенції. Цей день був заснований за рішенням ЮНЕСКО 1971 року у зв’язку з підписанням в Іранському місті Рамсар. Конвенція отримала назву «Рамсарської».
Учасниками Рамсарської конвенції є 169 держави, на території яких розташовано 2247 водно-болотних угідь загальною площею 215,051 млн. га.
В Україні до переліку територій, що їх охороняють згідно з Рамсарською конвенцією, входять 37 водно-болотних угідь міжнародного значення загальною площею біля 770,545 тис. га.
Доведено, що водно-болотні угіддя відіграють значну роль у зменшенні впливу таких екстремальних погодних явищ як повені та посухи. Водно-болотні угіддя діють як природні водосховища – акумулюючи і зберігаючи дощові та талі води вони запобігають повеням. Протягом посушливих періодів водно-болотні угіддя віддають воду тим самим затримуючи початок посухи.
Проте, переважна більшість людей не знають про корисні властивості водно – болотних угідь. Зазвичай люди бачать лише заболочену місцевість, яку бажано трансформувати у щось «корисне», осушити, засадити лісом, добувати торф чи перетворити болота на поля. Вчені підрахували, що з 1900 року 64% водно-болотних угідь зникли через діяльність людини.
Попаснянська райдержадміністрація закликає пам’ятати про те, що:
- водно-болотні угіддя є природним засобом безпеки для допомоги нам у протидії екстремальним погодним явищам;
- відповідне управління водно болотними угіддями надає місцевим громадам можливості протидії стихійним лихам та швидкого відновлення навколишнього природного середовища;
- необхідно вживати заходи для охорони та пропаганди сталого використання водно-болотних угідь.
Реалізація на практиці пріоритетів щодо збереження та сталого використання водно-болотних угідь можлива лише за умов об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ, організацій та всього населення країни.
30.01.2018
Поводження з відходами
Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації від 03.11.2017 р. № 811 «Про внесення змін до заходів щодо організації ведення державного обліку та паспортизації відходів» та розпорядження голови районної державної адміністрації – керівника районної військово-цивільної адміністрації від 11.01.2018 р. № 22 «Про затвердження плану заходів щодо організації роботи з проведення суб’єктами господарювання, які здійснюють поводження з відходами інвентаризації, ідентифікації і паспортизації відходів виробництва та споживання» Попаснянська райдержадміністрація повідомляє.
Суб’єктам господарювання, діяльність яких пов’язана з утворенням відходів та здійснення операцій поводження з ними, необхідно до 1 листопада року, наступного за звітним, надати структурному підрозділу облдержадміністрації з питань екології та природних ресурсів звіт про інвентаризацію джерел утворення відходів і відходів виробництва та споживання. Форми з інвентаризації можна отримати за посилання (http://www.eco-lugansk.gov.ua/povodzhennya-z-vidkhodami).
У разі зміни кількості видів відходів або технологічних процесів, вищезазначеним суб’єктам господарювання з 20 лютого до 20 березня року наступного за звітним, надавати структурному підрозділу облдержадміністрації з питань екології та природних ресурсів зміни до звіту про інвентаризацію джерел утворення відходів і відходів виробництва та споживання.
Суб'єкти господарювання у сфері поводження з відходами, діяльність яких призводить виключно до утворення відходів, для яких показник загального утворення відходів становить від 50 до 1000 умовних одиниць, щороку подають декларацію про відходи (далі - декларація) за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. № 118 «Про затвердження Порядку подання декларації про відходи та її форми».
Декларація подається один раз на рік одночасно в паперовій та електронній формі до центру надання адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради (бул. Дружби Народів, 32-а), або через електронну систему здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами (http://e-eco.gov.ua) до 20 лютого року, що настає за звітним. Якщо суб'єкт господарювання має у своєму складі філії або інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, які провадять свою діяльність у різних регіонах (у межах певної адміністративно-територіальної одиниці) України, такий суб'єкт господарювання подає декларацію за місцем провадження діяльності філією або іншим відокремленим підрозділом.
Управління екології та природних ресурсів Луганської ОДА протягом п'яти робочих днів з дня отримання декларації розглядає та здійснює її реєстрацію або оформляє письмове повідомлення із вичерпним переліком зауважень щодо необхідності виправлення/уточнення наданих відомостей, яке передає до центру надання адміністративних послуг, для передачі суб'єкту господарювання.
Підставами для оформлення письмового повідомлення щодо необхідності виправлення/уточнення наданих відомостей є виявлення в наданій декларації неповних та/або недостовірних відомостей.
Суб'єкт господарювання, що подав декларацію, в п'ятиденний строк з дня отримання повідомлення повинен подати виправлену декларацію або уточнену інформацію з питань, зазначених у повідомленні до Управляння або центру надання адміністративних послуг.
При подачі декларації рекомендуємо користуватися електронною системою здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами, яка доступна за адресою http://e-eco.gov.ua. За її допомогою Ви зможете подавати декларацію про відходи в електронному вигляді, що дозволить заощадити час та кошти, знівелює корупційні ризики, автоматизує та спростить процедуру реєстрації декларації. Для того щоб скористатися послугою необхідно отримати/мати електронний цифровий підпис (ЕЦП). З інформацією як отримати ЕЦП можна ознайомитися за посиланням https://e-eco.gov.ua/site/eds.
05.12.2017
AgroTalks оголошує конкурс інвестиційних агро-проектів
Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks в партнерстві і в інтересах профільних інвесторів оголошує про Конкурс інвестиційних агро-проектів в аграрній і суміжних галузях. Прийом заявок проводиться на конкурсній основі для участі в програмі акселерації, а також подальшого залучення інвестицій, масштабування і продажу бізнесу і має на увазі індивідуальну роботу з командою проекту.
29.11.2017
Розпочато проведення осінньої форвардної програми "ФОРВАРД - 2018"
ПАТ "Аграрний фонд" розпочато проведення осінньої форвардної програми із закупівлі у сільськогосподарських товаровиробників зерна врожаю 2018 року. Одним із основних завдалнь ПАТ "Аграрний фонд" є створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, функціонування ринку сільськогосподарської продукції та підтримка вітчизняного товаровиробника.
Під час проведення форвардної програми із закупівлі рожаю 2018 року планується закупити більше 1 млн. тонн зерна, а саме: 700 тис. тонн озимої пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи, 50 тис. тонн ячменю, 30 тис. тонн жита, 10 тис. тонн гречки, 10 тис. тонн вівса та 10 тис. тонн жовтого гороху. Загальна сума на яку ПАТ "Аграрний фонд" планує профінансувати сільськогосподарських товаровиробників складає близько 3,1 млрд. гривень.
Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюватиметься авансування аграріїв за укладенними форвардними договорами складають для пшениці 2 го класу - 4850 грн/т, пшениці 3 го класу - 4600 грн/т, кукурудзи 3 го класу - 4150 грн/т, ячменю 3 го класу - 4550 грн/т, вівса 2 го та 3 го класу - 4200 грн/т, жита 2 го та 3 го класу - 3500 грн/т, гречки 2 го та 3 го класу - 10 тис грн/т, гороху жовтого 1 го та 2 го класу - 6 тис. грн/т.
Розмір попередньої оплати встановлюється рішенням Комісії з ризиків ПАТ "Аграрний фонд" у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не більше ніж 65 % від загальної вартості поставки за договором. Остаточний розрахунок здійснюється за ринковими цінами на момент поставки зернових культур.
28 листопада 2017, 15-00
Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Попаснянській райдержадміністрації
28 листопада було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Попаснянській райдержадміністрації під головуванням першого заступника В. Проскурки. На засіданні було взято до відома інформацію начальника Попаснянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області О. Ткачова про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та заходів з профілактики і недопущення розповсюдження сказу територією Попаснянського району, стану забезпечення ветеринарної служби антирабічною вакциною проти сказу за 2017 рік. Порекомендовано розглянути міським та селищним радам питання щодо виділення коштів зі своїх бюджетів на придбання антирабічної вакцини для підтримки стабільної епізоотичної ситуації по сказу.
22 листопада 2017, 11-00
Робоча зустріч з представником ПАТ "АГРАРНИЙ ФОНД"
22 листопада відбулася робоча зустріч з представником ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» Валерієм Воробйовим. ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» запрошує до співробітництва сільськогосподарські та переробні підприємства Попаснянського району щодо проведення форвардних за купівель зернових ФОРВАРД 2018.
21 листопада 2017, 13:00
Робоча зустріч за участю представників Датської Ради у справах Біженців(ДРБ)
21 листопада під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Проскурко відбулась робоча зустріч за участю представників Датської Ради у справах Біженців(ДРБ) – Датської групи з Розмінування(ДГР), завідувача сектору з питань цивільного захисту, начальника управління агропромислового розвитку та керівників фермерських господарств району. В рамках підтримки проекту ДРБ-ДГР щодо гуманітарного розмінування та підтримки малого та середнього бізнесу на території Попаснянського району.
17 листопада 2017, 15:00
Урочистості з нагоди свята Дня працівників сільського господарства
Кожної третьої неділі листопада в Україні святкують День працівників сільського господарства. 15.11.2017 року у м. Сєвєродонецьк на передодні свята відбулися обласні урочистості. Попаснянських аграріїв було відзначено почесними нагородами. Серед них голова ф/г «Лагідне» Дорожон Станіслав Ілларіонович, яки й отримав Подяку Прем’єр - міністра України, голова ф/г «Віктор» Шпиталенко Віктор Валентинович нагороджений Почесною відзнакою Луганської обласної державної адміністрації «За розвиток регіону», директор ТОВ «СТАН» Гончаренко Сергій Миколайович, голова ф/г «Біта» Безрук Анатолій Іванович та голова ф/г «Ріст» Кравець Іван Вікторович відзначені почесними грамотами Луганської обласної даржавної адміністрації.
17 листопада 2017, 15:03
14 листопад 2017, 10:00
Відбувся круглий стіл з питання енергоефективності
14 листопада під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Проскурко відбувся круглий стіл за участю регіонального координатора Проекту USAID MEP Олександра Стеценко, консультанта громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» Семена Драгнєва, за участю представників управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та керівників фермерських господарств району. В рамках підтримки проекту USAIDMEP щодо підвищення енергоефективності та поширення використання джерел чистої енергії в Луганській області на заході розглядались питання щодо оцінки ресурсного потенціалу біомаси для виробництва біопалива на території Попаснянського району.
08 листопад 2017, 10:00
Нарада з керівниками фермерських господарств та землевпорядниками
08 листопада відбувся семінар-нарада під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Шакуна та за участю спеціалістів із землевпорядкування місцевих рад та керівників фермерських господарств.
«Питання, які ми з вами будемо розглядати сьогодні на нараді, є вкрай важливим, – зазначив голова райдержадміністрації, – Адже в більшості своїй Попаснянський район – це аграрний край і від розвитку фермерських господарств залежить і розвиток району в цілому», – додав він.
Основною темою наради стало вирішення організаційних питань по розробці і затвердженню проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), а саме: проведення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та забезпечення гласності щодо виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) з подальшим встановленням меж земельних ділянок у натурі (на місцевості). Також обговорювалися питання з оформлення правовстановлюючих документів на землях колишніх колективних сільськогосподарських підприємств не наданих у власність або користування власникам сертифікатів та питання відновлення реєстрації речових прав на нерухоме майно в Попаснянському районі.
За підсумками наради було вирішено долучити до цієї роботи землевпорядників селищних рад району та територіальний орган Держгеокадастру з метою отримання земельно-кадастрової інформації щодо цільового використання земель, виду угідь цих масивів та контурів, які знаходились у користуванні на умовах договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв). Окрім того було вирішено проводити аналогічні щотижневі наради із землевпорядниками місцевих рад району з приводу вище зазначених питань.
06 листопад 2017, 10:00
Пройшло засідання районної протиепізоотичної комісії
06 листопада відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Попаснянській райдержадміністрації з питань недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району та про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин.
«У контексті піднятих питань, сьогодні надзвичайної ваги набуває проведення широкої роз’яснювальної кампанії щодо небезпеки африканської чуми свиней та сказу», – наголосив на початку засідання голова ДНПК перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Проскурко.
Під час засідання було заслухано доповіді щодо організації регулярних обстежень територій мисливських угідь, посилення контролю за переміщенням свиней та відповідної продукції, припинення діяльності стихійних ринків, а також проведення на належному рівні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району з питань профілактики африканської чуми свиней.
За підсумками наради, комісія затвердила два протоколи – №6 та №7 з відповідних питань та протокол №8, в якому було зазначено відповідальних осіб, строки виконання «Комплексних програм основних заходів з профілактики та боротьби зі сказом на території району на 2013-2018 роки» та контроль за дотриманням громадянами, підприємствами, установами та іншими суб’єктами господарювання правил утримання тварин у населених пунктах і проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.
02 листопад 2017, 10:00
Робоча поїздка до Врубівської селищної ради
01.11.2017 року здійснено запланований виїзд до Врубівської селищної ради з метою визначення земельних ділянок для розташування майбутньої козиної ферми. Заступник начальника управління агропромислового розвитку Т. Синиця, голова селищної ради В. Кравець та В. Надобних оглянули декілька осель придатних для проживання сім’ї. Також були оглянуті земельні ділянки, на яких планується будівництво приміщень для утримання тварин та ділянки придатні для випасу худоби. На даний час необхідно визначити цільове призначення земельних ділянок.
12 жовтня 2017, 15:10
Проведено семінар-нараду з питань врегулювання процедури укладання договорів оренди невитребувааних (нерозподілених) земельних часток (паїв)
Останнім часом в Попаснянському районі склалася вкрай складна ситуація з приводу врегулювання питань надання в користування невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв). Зокрема, на сьогоднішній день, за позовами прокуратури ініціюється питання в судовому порядку про визнання недійсними вищенаведених договорів оренди. Як наслідок, близько однієї треті земель колишньої колективної власності сільськогосподарських підприємств району, наданих у користування фермерським господарствам, під загрозою спустошення. Розвиток ситуації в даному напрямку призведе до значного зменшення надходжень до місцевих бюджетів та районного бюджету в цілому.
Враховуючи можливі наслідки та йдучи на випередження, сьогодні, 12 жовтня, в Попаснянській райдержадміністрації пройшов семінар-нарада з питань щодо врегулювання процедури поновлення та укладення договорів оренди невитребутребуваних (нерозроподілених) земельних часток (паїв).
На захід були запрошені голови та землевпорядники селищних рад Попаснянського району та керівники місцевих сільськогосподарських підприємств.
Основні аспекти врегулювання зазначеного питання висвітлив головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Євген Димарчук. Він докладно пояснив механізми приведення у відповідність до вимог чинного законодавства укладених договорів оренди землі та запропонував алгоритм дій для подальшого вирішення зазначеного питання.
Присутні, частково погодившись із запропонованим планом заходів та надали свої пропозиції щодо ініціювання отримання роз’яснень перед центральними органами влади.
12 жовтня 2017, 16:10
Пройшла нарада щодо можливого відновлення роботи ТОВ «Попасна-Агро»
12 жовтня в актовій залі ДШМ була проведена нарада з питань, щодо відновлення роботи ТОВ «Попасна-Агро».
Між представником наглядової ради Валерієм Глинянчуком, директором ТОВ «Попасна-Агро» Анастасією Куліковою та керівниками агроформувань було обговорено питання щодо відновлення роботи лабораторії Товариства з обмеженою відповідальністю «Попасна-Агро» для визначення якості зернових культур та подальшої їх реалізації.
Також обговорювалося питання транспортування зернових культур, які вирощуватимуться на території Попаснянського району, від виробника в порт залізничним транспортом.