Новини

Розміщено: 06.11.2018

 Інформація про роботу центру надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації станом на 01.11.2018                                                                                                                

Центром надання адміністративних послуг надається 113 адміністративних послуг, а саме:

- послуги відділу містобудування та архітектури  - 10;
- послуги служби у справах дітей - 16;
- послуги Держгеокадастру – 11;
- послуги Головного територіального управління юстиції -   44;
- послуги з державної реєстрації бізнесу та нерухомості - 30;
- послуга Попаснянського міськрайонного управління відділу ГУДСНС у Луганській області – 1;
- послуга Державної міграційної служби (вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку).

З початку року до Центру з заявами на надання адміністративних послуг звернулось  3096 суб’єктів звернень (за аналогічний період минулого року – 2604),  що на 18,9% більше показника аналогічного періоду 2017 року.

Центр надання адміністративних послуг здійснює видачу адміністративних послуг Держгеокадастру в електронній формі, а саме: державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру; видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку. Кількість виданих адміністративних послуг в електронному вигляді з початку року складає 410 послуг, що в 13,2 рази більше показника 2017 року.

З початку року до місцевого бюджету за надання адміністративних послуг зараховано 123,4 тис.грн.

 

Розміщено: 06.11.2018

 ПОНОВЛЕННЯ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ОБ'ЄКТ НЕРУХОМОГО МАЙНА                                                                                                                 

Постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 р.№ 1127 зі змінами затверджений “Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”  (далі -Порядок).

         Відповідно до пункту 53 Порядку для державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію якого проведено до 1 січня 2013 р. відповідно до законодавства, що діяло на момент його  виникнення, у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного, свідоцтва про право власності на нерухоме майно використовуються відомості з  Реєстру прав власності на нерухоме майно, який є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, та паперові носії інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації).

         Для проведення державної реєстрації державному реєстратору необхідно надати:

         -квитанцію про сплату адміністративного збору;

         -копію паспорта заявника;

         -копію примірника втраченого, пошкодженого чи зіпсованого свідоцтва про право власності на нерухоме майно (у разі наявності);

         Державна реєстрація прав у випадку, передбаченому цим пунктом, проводиться виключно за умови встановлення державним реєстратором наявності зареєстрованих речових прав на підставі такого документа в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, або на паперових носіях інформації (в реєстрових книгах, реєстраційних справах, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації), з обов’язковим зазначенням у Державному реєстрі прав відомостей про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

         При цьому фізичні та юридичні особи — під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав в порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” не звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації, оскільки право відповідно до п. 53 Порядку реєструється не на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно, а на підставі інформації отриманої з Реєстру прав власності на нерухоме майно та з паперових носіїв інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації).

         Даний нормативно правовий  акт  надає право громадянам зареєструвати свої права на об'єкт нерухомого майна без звернення до суду.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 30.11.2018

 Адмінпослуги стануть ще доступнішими до громадян Попаснянського району                                                                                                                   

У рамках реалізації програми ПРООН «Відновлення і розбудова миру», що фінансується Європейським Союзом, Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській райдержадміністрації отримав нове автономне цифрове обладнання – мобільний кейс для надання послуг «на дому».

Це ще один крок до розширення можливостей районного ЦНАПу та наближення послуг до жителів громад міст, селищ та сіл району.

Мобільний кейс – комплексний прилад, який складається з комплекту сучасної портативної техніки: ноутбуку, сканеру, принтеру, 3G USB модему для доступу до мережі Інтернет, веб-камери, пристрою для зчитування інформації з паспортів з електронним безконтактним носієм (ІD-карток) та необхідне ліцензійне програмне забезпечення.

Такий кейс розрахований на 5-6 годин автономної роботи.

Завдяки мобільному офісу люди похилого віку, люди з інвалідністю, вадами здоров’я та громадяни, які перебувають на стаціонарному лікуванні, зможуть отримати послуги за місцем проживання, не відвідуючи ЦНАП. Адже мобільний офіс дозволить у форматі віддаленого робочого місця здійснювати повноцінний прийом документів.

Послуга є безкоштовною.

Попаснянська райдержадміністрація висловлює щиру подяку представникам проекту ПРООН «Відновлення і розбудова миру» за постійне надання технічної допомоги, покращення послуг, які надаються мешканцям району, та вагомий внесок у реформування нашої країни.

Сподіваймося на подальшу плідну співпрацю.

 

Розміщено: 05.10.2018

 Як створити громадське об'єднання, що не має статусу юридичної особи                                                                                                                    

Відповідно до частини першої статті 7 Закону України “Про громадські об'єднання” (далі — Закон), засновниками громадської організації можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які досягли 18 років, а молодіжної та дитячої громадської організації - 14 років. Кількість засновників громадського об'єднання не може бути меншою, ніж дві особи.

         Утворення громадського об'єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом.

         Протокол установчих зборів громадського об'єднання має містити відомості про:

1) дату та місце проведення установчих зборів;

2) осіб, які брали участь в установчих зборах;

3) рішення про утворення громадського об'єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;

4) рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об'єднання;

5) рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об'єднання без додаткового уповноваження (далі - особа, уповноважена представляти громадське об'єднання), - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, якщо утворення (обрання) органів управління не передбачено рішенням про утворення такого об'єднання.

         У разі утворення громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, рішення про затвердження статуту громадського об'єднання та про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об'єднання відповідно до затвердженого статуту, приймаються, якщо наявність статуту та/або утворення (обрання) органів управління передбачено рішенням про утворення такого об'єднання.

         Протокол установчих зборів підписується головуючим та секретарем зборів.

         Відповідно до частини одинадцятої статті 9 Закону, невід'ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об'єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах, в якому обов'язково зазначаються відомості про прізвище, ім'я та по батькові особи, дата народження, а для іноземців та осіб без громадянства також дані національного паспорта або документа, що його замінює. Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

         Відповідно до статті 19 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань”, для державної реєстрації  громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

1) заява про державну реєстрацію громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення про утворення громадського об’єднання;

3) відомості про засновників громадського об’єднання (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, адреса місця проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) - для фізичної особи; її найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код - для юридичної особи);

4) відомості про особу (осіб), уповноважену представляти громадське об’єднання (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).

         Державна реєстрація громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, здійснюється протягом трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

          Адміністративний збір за реєстрацію громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, не справляється.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 05.10.2018

 Центр зустрічав поважних гостей                                                                                                                          

04 жовтня у рамках візиту до Луганської області Генеральний консул Федеративної  Республіки  Німеччина Вольфганг Мьоссінгер відвідав Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації.

Рік тому, завдяки Програмі відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансової підтримки Європейського Союзу, ЦНАП було оснащено відповідно до сучасних вимог для надання населенню якісних адміністративних послуг. Під час відвідування оновленого офісу Центру надання адміністративних послуг пану Мьоссінгеру було запропоновано оглянути облаштовані робочі місця співробітників, умови для прийому відвідувачів, зони відпочинку тощо. Крім того, його ознайомили із спектром послуг, які на сьогоднішній день надає Центр, а також із запланованими новими видами послуг. Консул відзначив високий рівень організації роботи ЦНАПу, створені належні умови для людей, висловив свої пропозиції щодо вдосконалення роботи та завірив у подальшій підтримці з боку Європейської спільноти.    

 

Розміщено: 19.09.2018

 Як зареєструвати професійну спілку                                                                                                                           

Професійна спілка (далі-профспілка) створюється з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Профспілки на підприємствах, в установах, організаціях та їх структурних підрозділах представляють інтереси своїх членів і захищають їх трудові, соціально-економічні права та інтереси. Свої повноваження профспілкові організації здійснюють через утворені відповідно до статуту (положення) виборні органи.

Рішення про створення профспілки приймається на з'їздах, установчих зборах, установчих конференціях тощо, там же приймається статут профспілки.

Для створення та державної реєстрації необхідно затвердити Статут профспілки.

Статут профспілки повинен містити відомості про:

1. Статус та повну назву профспілки, її скорочену назву (за наявності), місцезнаходження її виборних органів (юридичну адресу).

2. Мету та завдання профспілки.

3. Умови і порядок прийняття в члени профспілки та вибуття з неї.

4. Права, обов'язки членів профспілки, умови, порядок та підстави виключення з членів профспілки.

5. Територіальну, галузеву або фахову сферу діяльності.

6. Організаційну структуру профспілки, повноваження її організацій, виборних органів, порядок формування їх складу.

7. Умови, терміни, порядок скликання з'їздів, конференцій чи загальних зборів членів профспілки та порядок прийняття ними рішень.

8. Порядок і терміни звітності виборних органів профспілки перед членами профспілки, порядок здійснення контролю за діяльністю виборних органів профспілки.

9. Джерела надходження (формування) коштів профспілки та напрями їх використання.

10. Порядок здійснення господарської діяльності, необхідної для виконання статутних завдань профспілки.

11. Порядок внесення змін до статуту профспілки.

12.Умови та порядок припинення діяльності профспілки і вирішення майнових питань.

У статуті профспілки можуть бути передбачені й інші положення, що стосуються особливостей створення та функціонування певної профспілки, якщо це не суперечить  закону.

Засновниками профспілки можуть бути громадяни України. Іноземні громадяни та особи без громадянства не можуть створювати профспілки, але можуть вступати до профспілок, якщо це передбачено їх статутами.

Документи, що подаються для державної реєстрації створення профспілки:

1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи форми 1, яка затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5 «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 листопада 2016 року за        № 1500/29630 ( зі змінами).

2. Заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника.

3. Документ, що підтверджує створення профспілки - протокол з'їзду, установчих зборів, установчої конференції тощ

Протокол установчих зборів підписується головуючим та секретарем установчих зборів. Невід’ємною частиною протоколу установчих зборів є список осіб, які брали участь в установчих зборах.

4. Статут профспілки (прошитий, пронумерований та підписаний засновниками профспілки).

5. Відомості про керівні органи профспілки (ПІБ, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).

6. Відомості про особу (осіб), яка має право представляти профспілку для здійснення реєстраційних дій (ПІБ, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).

Документи для державної реєстрації створення профспілки можна подати до Головного територіального управління юстиції у Луганській області, Центрів надання адміністративних послуг, Місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Документи можна подати особисто або надіслати поштою.     

Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації створення профспілки становить 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

Адміністративний збір за державну реєстрацію створення профспілки не справляється.

Зразки документів, що подаються для державної реєстрації створення профспілки можна переглянути на сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області (http://lugjust.gov.ua).

Контактний номер телефону Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань реєстрації громадських формувань: (06452) 42216, (095) 3624202.

Також, можна отримати консультацію за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 17.09.2018

 Перехід права власності на земельні ділянки, що перебувають в оренді або у користуванні                                                                                                                        

Відносини щодо оренди земельної ділянки врегульовані Цивільним кодексом України (надалі – ЦКУ), Земельним кодексом України (надалі – ЗКУ) та Законом України «Про оренду землі». Типовий договір оренди землі затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2004 року № 220.

Оренда земель — це окрема організаційно-правова договірна форма використання земельної ділянки, яка передбачає передачу її власником-орендодавцем (державою, територіальною громадою, громадянином чи юридичною особою) у тимчасове строкове володіння та користування іншій особі-орендареві за плату для здійснення переважно підприємницької або іншої діяльності з привласненням останнім одержаної продукції і доходів.

Правонаступництво у разі зміни власника речі, переданої у найм, передбачено Загальними положеннями про найм Цивільного кодексу України. Відповідно до частини першої статті 770 ЦКУ у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов’язки наймодавця.

Відповідно до частини четвертої статті 32 Закону України «Про оренду землі» перехід права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або припинення договору, якщо інше не передбачено договором оренди землі.

Статтею 148-1 Земельного кодексу України передбачено, що до особи, яка набула право власності на земельну ділянку, що перебуває у користуванні іншої особи, з моменту переходу права власності на земельну ділянку переходять права та обов’язки попереднього власника земельної ділянки за чинними договорами оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту щодо такої земельної ділянки.

Особа, яка набула право власності на земельну ділянку, протягом одного місяця з дня набуття права власності на неї зобов’язана повідомити про це її користувачів або орендарів із зазначенням: кадастрового номеру, місця розташування та площі земельної ділянки; найменування (для юридичних осіб), прізвища, ім’я, по батькові (для фізичних осіб) нового власника; місця проживання (знаходження) нового власника, його поштової адреси; платіжних реквізитів.

Повідомлення надсилається користувачу, орендарю земельної ділянки рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому особисто під розписку.

За згодою сторін договору оренди, суперфіцію, емфітевзису, земельного сервітуту чи застави до такого договору можуть бути внесені зміни із зазначенням нового власника земельної ділянки.

Отже, після набуття права власності на земельну ділянку, в точу числі у порядку спадкування, яка знаходиться в оренді або у користуванні, обов’язково необхідно внести зміни до діючого договору оренди земельної ділянки, зокрема у частині визначення нової сторони орендаря або орендодавця.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 10.09.2018

  Поділ чи об'єднання земельних ділянок                                                                                                                        

Земельна ділянка — це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.

         Під час поділу чи об'єднання раніше сформованих земельних ділянок відбувається формування нової чи нових земельних ділянок.    Формування  земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж  та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.

         Документами, необхідними для поділу чи об’єднання земельних ділянок є:

         -нотаріально засвідчена заява власника земельної ділянки та розроблена землевпорядною організацією технічна документація на поділ земельної ділянки.

         Крім нотаріальної заяви на поділ земельної ділянки, землевпорядній організації також треба надати:

- нотаріально засвідчену копію правовстановлюючого документу на земельну ділянку (державний акт, договір купівлі-продажу, дарування, міни, тощо);

- копії ідентифікаційних даних власника (паспорт, ідентифікаційний номер).

         Крім того, якщо власників земельної ділянки декілька (спільна часткова або сумісна власність між співвласниками), то в такому випадку укладається нотаріальний договір на поділ земельної ділянки між співвласниками.                                                                                  Звертаємо увагу, що цільове призначення земельних ділянок, утворених в результаті поділу первісної земельної ділянки, не може змінитись, а залишається таким, як і в первісної земельної ділянки (до поділу).

         Поділ земельної ділянки здійснюється на підставі відповідної землевпорядної документації шляхом реєстрації новостворених земельних ділянок у Державному земельному кадастрі. Також за бажанням власника може бути здійснено об’єднання земельних ділянок. Це можливо, якщо особа стає власником сусідніх земельних ділянок і бажає їх об’єднати. При цьому земельні ділянки повинні мати спільний кордон і однакове цільове призначення.

         Звертаємо увагу, що при об’єднанні або поділі земельної ділянки на новостворені земельні ділянки переходять усі обтяження та обмеження, які існували раніше і стосувалися попередніх земельних ділянок.

         Після отримання витягів з кадастру на земельні ділянки, що утворились в результаті поділу, або об'єднання разом з документом, що посвідчує право власності на земельну ділянку до її поділу або об'єднання (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстровано в Державному реєстрі прав) необхідно звернутись до центру надання адміністративних послуг або державного чи приватного нотаріуса для реєстрації права власності на новостворені земельні ділянки в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 10.09.2018

ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ СУБ'ЄКТІВ МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА, ЯКИМ БУДЕ НАДАНО З ОБЛАСНОГО БЮДЖЕТУ ЧАСТКОВУ КОМПЕНСАЦІЮ ВІДСОТКОВИХ СТАВОК ЗА КРЕДИТАМИ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ЇХ ПРОЕКТІВ                                                                                          

Луганська обласна державна адміністрація оголошує конкурсний відбір суб'єктів малого і середнього підприємництва, яким буде надано з обласного бюджету часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами для реалізації їх проектів.

Компенсація здійснюється в рамках реалізації Регіональної цільової програми розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва на 2018-2020 роки, відповідно до Порядку використання коштів обласного бюджету, передбачених на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб'єктів малого і середнього підприємництва, затвердженому розпорядженням голови обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної  адміністрації  від 26.10.2017 №768.

Конкурс проводиться серед суб'єктів малого та середнього підприємництва, які включені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зареєстровані як платники податків, отримали в банках кредити, здійснюють діяльність на підконтрольній українській владі території Луганської області.

Компенсація надається одноразово на безповоротній основі у національній валюті в розмірі 100 % облікової ставки Національного банку України, що діє на дату нарахування відсотків за користування кредитом та нараховується на тіло кредиту, але не більше 200 тис. грн у рік на одного позичальника.

Порядком визначені умови проведення конкурсного відбору, перелік документів, які необхідно подати для участі у конкурсі.

Оголошення про конкурсний відбір та Порядок розміщені на офіційному сайті облдержадміністрації (банер «Конкурс проектів суб'єктів підприємництва») та веб-сторінці Департаменту у розділі «Підприємництво» (підрозділ «Конкурс проектів суб'єктів МСП») за посиланням:

http://loga.gov.ua/oda/about/depart/economy/konkursniy_vidbir_subiektiv_....

Термін подання документів для участі у конкурсному відборі: з 08.08.2018 до 17:00 21.09.2018. Проведення конкурсного відбору заплановано на 10.10.2018.

Для отримання додаткової інформації необхідно звернутись до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму Луганської обласної державної адміністрації: м. Сєвєродонецьк, просп. Центральний, 59, 5-й поверх, каб. № 506, тел. (06452) 4-22-50; e-mail: pidpr_ec@ukr.net.

 

Розміщено: 31.08.2018

 Вітаємо 3000-го приватного підприємця Попаснянщини!!!                                                                                                                      

                                         

 

Розміщено: 29.08.2018

Змінився керівник чи склад керівного органу громадського об’єднання? Зареєструйте зміни!                                                                                                                        

Зміна керівника, складу керівного органу громадського об’єднання може відбуватися з різних причин. Це може бути як переобрання керівних органів (наприклад, у зв'язку із закінченням строку їх повноважень, звільнення керівника, членів керівного органу тощо). Зміна керівника, складу керівного органу громадського об’єднання підлягає державній реєстрації.

Громадське об’єднання повідомляє про зміни у складі керівних органів, зміну керівника тощо, протягом 60 днів з дня прийняття відповідного рішення.

Громадське об’єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу.

Для державної реєстрації зміни керівника, складу керівного органу громадського об’єднання зі статусом юридичної особи подаються наступні документи:

1. Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань – форма 3 (затверджена наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 № 3268/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2016 за № 1500/29630).

2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління громадського об’єднання. Таке рішення може оформлюватись протоколом. У випадку зміни керівника, змін у складі керівного органу в протоколі має бути зазначено, повноваження яких осіб припиняються та які особи обираються до складу керівного органу і на які посади. Крім того, відповідно до законодавства, для обрання особи керівником або членом керівного органу необхідна її особиста згода (особа повинна бути присутньою на засіданні уповноваженого органу або надати особисту згоду у письмовій формі на обрання її керівником, членом керівного органу). Таке рішення повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, відповідати законодавству та статуту, викладене у письмовій формі, прошито, пронумеровано та підписано засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на протоколі нотаріально засвідчується лише у разі наявності такої вимоги в установчих документах відповідного громадського об’єднання.

3. Реєстр осіб, які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління громадського об’єднання.

4. Відомості про керівні органи громадського об'єднання (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку).

5. Документ про сплату адміністративного збору у розмірі 0,1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

6. Довіреність, у разі подання документів уповноваженою особою.

Для державної реєстрації змін керівника, особи, яка має право представляти громадське об’єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об’єднання без додаткового уповноваження, керівного органу громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи подаються наступні документи:

1. Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання, що не має статусу юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - форма 21 (форма Заяви затверджена наказом Міністерства юстиції України «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» від 18.11.2016 № 3268/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2016 за № 1500/29630).

2. Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління громадського об’єднання про зміни.

Державна реєстрація проводиться за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови у державній реєстрації не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів. Державна реєстрація може бути проведена в скорочені строки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Строк розгляду документів може бути продовжений суб’єктом державної реєстрації за необхідності, але не більше ніж на 15 робочих днів.

За результатами розгляду документів, державним реєстратором може бути прийняте рішення про:

державну реєстрацію;

зупинення розгляду документів;

відмову в державній реєстрації.

Документи для державної реєстрації можна подати особисто або надіслати поштою з додержанням вимог до оформлення документів, визначеним законом.

         Документи для державної реєстрації змін громадське об’єднання із статусом юридичної особи може подати до:

Головного територіального управління юстиції у Луганській області;

Центрів надання адміністративних послуг;

Місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

         Документи для державної реєстрації змін громадське об’єднання, що не має статусу юридичної особи, може подати до Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

Зразки документів, що подаються для державної реєстрації, можна переглянути на сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області (http://lugjust.gov.ua).

Контактний номер телефону Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

Отримати консультацію можливо за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

ВІТАННЯ

 З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ, УКРАЇНО!                                                                                                                      

Шановні співвітчизники!

Колектив відділу надання адміністративних послуг Попаснянської райдержадміністрації щиро вітає Вас з Днем Незалежності України!

Хотілося б, щоб з кожним роком це свято додавало всім нам наснаги і впевненості в нашому майбутньому.

Від усього серця бажаємо Вам міцного здоров'я, особистого щастя, віри, надії, любові, здійснення найзаповітніших бажань! Нехай кожен день вашого життя буде наповнений радістю, теплом, новими досягненнями та можливостями, а ваші добрі справи примножать славу нашої Батьківщини - України!
Любіть Україну!

 

 

 

Розміщено:22.08.2018

  Оберіть бізнес, який ви хочете відкрити                                                                                                                     

За ініціативи  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України створено незалежну  неурядову структуру Офіс ефективного регулювання BRDO (http://brdo.com.ua), метою якого є розроблення та  впровадження інструментів ефективного державного регулювання, спрямованих на  суспільний інтерес та розвиток малого і середнього підприємництва.

Експертами Офісу  розроблено Платформу ефективного регулювання PRO (https://regulation.gov.ua),  де розміщено різні інструменти як для органів влади, так і для бізнесу.

В межах проекту #StartBusiness Challenge (відкриття бізнесу онлайн) на Платформі розміщено покрокові інструкції для відкриття 27 видів бізнесу. Бізнес-кейси - це покрокові інструкції, що розповідають, які дозвільні документи Вам можуть бути потрібні для відкриття того чи іншого бізнесу.

Знайдіть бізнес, відкриття якого вас цікавить, дайте відповідь на декілька простих запитань та отримайте список необхідних для відкриття документів.

Почни вже  зараз: https://regulation.gov.ua/startup/index

 

 

 

Розміщено: 20.07.2018

 Розроблено довідник про центри надання адміністративних послуг Луганської області                                                                                                                         

Мета – донести інформацію про центри до споживачів адміністративних послуг – як громадян, так і суб’єктів господарювання, та популяризувати діяльність центрів.

У довіднику про ЦНАПи увійшла інформація про контактні дані, режим роботи центрів тощо.

Слід зазначити, що державна політика у сфері надання адміністративних послуг базується на принципах професійності, відкритості, своєчасності, доступності, зручності, отримання максимуму адміністративних послуг в одному місці, надання адміністративних послуг у найкоротший строк та за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень.

Наближення адміністративних послуг до громадян та підвищення якості таких послуг – один із основних пріоритетів діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Якісні та доступні адміністративні послуги мають стати результатом такої діяльності.

Виконавцем є Департамент економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації та центри надання адміністративних послуг області.

З Довідником можна ознайомитися на офіційному сайті облдержадміністрації на платформі Корисні посилання –Зручно.INVESTBASE: http://loga.gov.ua/sites/default/files/dovidnik_cnap_2018_19072018.pdf

Або на сторінці Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації, в розділі Адміністративні послуги –Про центри надання адміністративних послуг: http://loga.gov.ua/oda/about/depart/economy/dsystem/info

 

 

 

 

 

 

 

Розміщено: 19.07.2018

 

Інформаія про роботу центру надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації за перше півріччя 2018 року

                                                                                                                      

Одним із вагомих факторів, які визначають рівень забезпечення державою належних умов життя своїх громадян, є якість надання адміністративних послуг. З цією метою на виконання вимог Закону України  «Про адміністративні послуги» відділом  надання адміністративних районної державної адміністрації забезпечується  робота Центру  надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації (далі –ЦНАП).

В своїй діяльності відділ надання адміністративних послуг керується Законами України «Про місцеві державні адміністрації», «Про адміністративні послуги», розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 №523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг», розпорядженнями обласної та районної адміністрацій.

Основними принципами роботи відділу надання адміністративних послуг Попаснянської райдержадміністрації є орієнтація на суб’єкта звернень, відкритість, прозорість та зрозумілість процедур, запобігання корупційних дій, ліквідація посередницьких послуг, забезпечення вільного доступу суб’єктів звернення до інформації про стан розгляду звернень, забезпечення рівності прав всіх суб’єктів звернення.

На даний час обслуговування суб'єктів звернень здійснюється адміністраторами та державними реєстраторами. Адміністратори Центру забезпечують надання адміністративних послуг шляхом взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, державні реєстратори безпосередньо здійснюють прийом, опрацювання та видачу готового результату суб’єктам звернення.

Прийом суб’єктів звернень працівниками Центру здійснюється згідно з чинним законодавством - п’ять днів на тиждень без обідньої перерви. Один день  на тиждень – у вівторок - прийом суб’єктів звернень проводиться до 20.00 години.

Сформовано нормативно-правову базу, на підставі якої діє ЦНАП, зокрема: положення про ЦНАП, регламент ЦНАПу, перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП. Впорядковано інформаційні та технологічні картки суб’єктів надання адміністративних у відповідності до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.05.2014 р. № 523-р «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг».

Відповідно до розпорядження голови від 30 березня 2018 року № 321 через ЦНАП надаються послуги структурними підрозділами райдержадміністрації, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади України у кількості 113 послуг (10 – послуги відділу містобудування та архітектури; 16 – послуги служби у справах дітей; 11 – послуги Держгеокадастру; 44 – послуги Головного територіального управління юстиції; 30 – послуги відділу надання адміністративних послуг з державної реєстрації бізнесу та нерухомості; 1 – послуга Попаснянського міськрайонного управління відділу ГУДСНС у Луганській області, 1 – послуга Державної міграційної служби (вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку).

За перше півріччя 2018 року Центром прийнято 1957 заяв на отримання адміністративних послуг. З загальної кількості звернень 908 або 46,4% складають адміністративні послуги суб’єктом надання яких є відділ Держгеокадастру у Попаснянському районі; 10 або 0,5% – послуги Головного територіального управляння юстиції; 24  або 1,2% - послуга відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації; 13 звернень (0,7%) – служби у справах дітей  райдержадміністрації, 601 або 30,7% - відділом надання адміністративних послуг; 402 або 20,5% – послуги Державної міграційної служби. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість звернень збільшилась на 18,7%.

З метою спрощення та вдосконалення надання адміністративних процедур, швидкого отримання адміністративних послуг суб’єктами звернень запроваджено надання 7 адміністративних послуг відділу архітектури та містобудування в електронній формі через портал АЙГОВ (погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; надання будівельного паспорту забудови земельної ділянки; надання паспорту прив’язки тимчасової споруди; продовження строку дії паспорту прив’язки тимчасової споруди; переоформлення паспорту прив’язки тимчасової споруди; внесення змін до паспорту прив’язки тимчасової споруди).

 Центр надання адміністративних послуг здійснює видачу адміністративних послуг Держгеокадастру в електронній формі, а саме: державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру; видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку. Заявники безпосередньо отримують результат надання послуг в обраному ЦНАПі. За перше півріччя заявниками було отримано 192 таких готових результатів ( за перше півріччя 2017 року лише 12 результатів). Все громадяни, які звертаються, отримують методичну допомогу та консультації.

Працівниками здійснюється оперативне надання послуг, забезпечується доступність інформації з різних джерел та комфортні умови очікування та заповнення документів.

 З метою найбільш повного інформування суб'єктів звернень  щодо порядку надання адміністративних послуг на офіційному сайті Попаснянської районної державної адміністрації (посилання на сайт РДА - http://pps.loga.gov.ua/) створено окремий розділ «Адміністративні послуги», на якому розміщено інформацію про місце розташування ЦНАП, контактні телефони та електронну адресу, графік прийому суб’єктів звернень, нормативно-правову базу, що регламентує діяльність ЦНАП, інформаційні  картки суб’єктів надання адміністративних послуг.  Також на сайті розміщені заяви на отримання послуг та інформація щодо переліку документів, необхідних для надання кожної послуги. Є можливість завантажити бланк заяви та звертатись до Центру вже з повним пакетом документів. В Білогорівській, Гірській та Золотівській міських дитячих бібліотеках – філіях відкриті інформаційні куточки з питань отримання адміністративних послуг.

У зв’язку з тим, що деякі адміністративні послуги надаються на платній основі, тому для зручності споживачів в приміщенні Центру розміщено POS-термінал. Відвідувачі можуть здійснити оплату адміністративної послуги банківською карткою не виходячи із ЦНАП, а це додаткові зручності для заявників. Співробітник центру вводить назву потрібної послуги та суму платежу, а реквізити проставляються автоматично. На підтвердження оплати клієнт отримує чек.

Завдяки реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Програма відновлення та розбудови миру ПРООН» центр надання адміністративних послуг підключено до програмного забезпечення «Універсам послуг» з функцією СМС - повідомлення суб’єктів звернення про результат адміністративної послуги

В травні місяці спеціалісти Центу прийняли участь у тренінгу з питань практичного використання програмного комплексу «Універсам послуг».

Райдержадміністрацією в березні місяці  порушено клопотання  щодо включення до переліку заходів, які можуть реалізовуватись за рахунок коштів субвенції з державного бюджету в 2018 році, придбання робочої станції  і програмного забезпечення  для оформлення та видачі паспортів  громадянина України з безконтактним електронним носієм у сумі 175,0 тис.грн. В квітні місяці Комісією з розгляду переліків об’єктів та заходів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазначили негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України,  висновки щодо погодження пропозиції схвалено та внесено на розгляд Кабінету Міністрів України відповідного проекту розподілу субвенції між місцевими бюджетами.

За сприяння Луганської обласної державної адміністрації 19 червня Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській райдержадміністрації отримав робочу станцію для оформлення, видачі, обміну паспортів громадян України для виїзду за кордон.

Поява такого сучасного обладнання в центрі стала можлива завдяки реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» UCBI II, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк».

За рахунок Проекту, згідно укладеного договору, передбачена закупівля обладнання та надання послуг з організації каналу конфіденційного зв’язку в мережі Національної системи конфіденційного зв’язку та створення комплексної системи захисту інформації. Наразі розпочато проведення необхідного комплексу технічних робіт щодо підготовки до введення в дію цієї робочої станції.

У подальшому серед основних завдань надання адміністративних послуг потрібно продовжити технічне переоснащення Центру та ефективно використовувати залучені ресурси.

Насамперед найблищим часом необхідно  встановити автоматизовану робочу станцію з виготовлення паспортних документів, підключити її до Національної системи конфіденційного зв’язку України та приступити до надання адміністративних послуг державної міграційної служби та удосконалити роботу програмного забезпечення.

 

 

Розміщено: 09.07.2018

 Державна реєстрація змін до відомостей про громадське об’єднання, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань                                                                                       

Громадське об’єднання повідомляє про внесення змін до статуту громадського об’єднання, зміни у складі керівних органів громадського об’єднання, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, зміну місцезнаходження громадського об’єднання протягом 60 днів з дня прийняття відповідного рішення.

Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу.

Документи, що подаються для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, що не має статусу юридичної особи, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об’єднання (організацію профспілки), що не має статусу юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління громадського об’єднання про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Документи, що подаються для державної реєстрації змін до відомостей про громадське об’єднання, що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, крім внесення змін до інформації про місцезнаходження та про здійснення зв’язку з юридичною особою;

3) реєстр осіб (громадян), які брали участь в засіданні уповноваженого органу управління юридичної особи;

4) відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку) – у разі внесення змін до складу керівних органів;

5) документ про сплату адміністративного збору, крім внесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою;

6) установчий документ юридичної особи в новій редакції – у разі внесення змін, що містяться в установчому документі;

7) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) передавального акта або розподільчого балансу – у разі внесення змін, пов’язаних із внесенням даних про юридичну особу, правонаступником якої є зареєстрована юридична особа.

            Документи для державної реєстрації змін громадському об’єднанню із статусом юридичної особи можна подати до:

Головного територіального управління юстиції у Луганській області;
Центрів надання адміністративних послуг;
Місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

            Документи для державної реєстрації змін громадському об’єднанню, що не має статусу юридичної особи, можна подати до Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

Зразки документів, що подаються для державної реєстрації можна переглянути на сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області (http://lugjust.gov.ua).

Контактний номер телефону Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

Також, можна отримати консультацію за допомогою он-лайн чата з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 25.06.2018

 Дедлайн для засновників державних та комунальних друкованих засобів масової інформації спливає 31.12.2018!                                                                                                              

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області повідомляє, що 24.12.2015 року прийнято Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації » (далі - Закон), який набрав чинності 01.01.2016 року.

          Відповідно до вимог Закону органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування повинні вийти зі складу засновників друкованих засобів масової інформації одним із способів, передбачених статтею 3 вищевказаного Закону, а саме:

1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції – у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

2) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації;

3) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній чи комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, якщо трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цим Законом строку пропозиції про свою участь у реформуванні друкованого засобу масової інформації.

          Відповідно до зведеного переліку державних і комунальних друкованих засобів масової, які підлягають реформуванню, у Луганській області станом на 01.06.2018 року підлягають реформуванню 17 друкованих засобів масової інформації, з них станом на 20.06.2018 року пройшли процес реформування 7.

          Звертаємо увагу засновників державних та комунальних друкованих засобів масової інформацію на те, що у разі неподання заяви на перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації до Головного територіального управління юстиції у Луганській області  (відповідно до вимог ст. 11 Закону):

свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації буде визнано недійсним;

після прийняття рішення про визнання свідоцтва недійсним подальший випуск або розповсюдження друкованого видання відповідно до ст. 41 Закону України «Про друковані засоби масової інформацію (пресу) в Україні» вважатиметься порушенням законодавства про друковані засоби масової інформації та тягне за собою відповідальність відповідно до вимог ст. 186-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 21.06.2018

 

Інформація з приводу отримання адміністративної послуги «Видача дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства»

                                                                                                                        

Згідно до статті 42 - 42(10) Закону України «Про зайнятість населення» в частині застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України, праця іноземців та осіб без громадянства може застосовуватися на різних посадах в одного або декількох (двох і більше) роботодавців (в т.ч. юридичних осіб чи фізичних осіб-підприємців), за умови отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства (далі - дозвіл) на кожній посаді.

Для отримання дозволу роботодавець подає до регіонального центру зайнятості наступні документи:

1) заява за формою, встановленою Кабінетом Міністрів України, в якій роботодавець підтверджує, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця або особи без громадянства, відповідно до законів України не пов'язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці;

2)       копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними разом з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;

3)       кольорова фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;

4)       копія проекту трудового договору (контракту) з іноземцем або особою без громадянства, посвідчена роботодавцем.

Для працевлаштування окремих категорій іноземців та осіб без громадянства роботодавець додатково подає передбачені законом документи.

Для продовження дії дозволу роботодавець подає такі документи:

1) заява за формою, визначеною Кабінетом Міністрів України;

2)      фотокартка іноземця або особи без громадянства розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;

3)      документи згідно з переліком для отримання дозволу, якщо вони змінилися.

Дозвіл видається на строк:

1) дії трудового договору (контракту), але не більш як на три роки - для особливих категорій іноземців та осіб без громадянства, визначених частиною другою статті 42 цього Закону;

2)       дії договору (контракту), укладеного між українським та іноземним суб'єктами господарювання, але не більш як на три роки - для відряджених іноземних працівників;

3)       дії рішення іноземного суб'єкта господарювання про переведення іноземця або особи без громадянства на роботу в Україну та контракту, укладеного між іноземцем або особою без громадянства та іноземним суб'єктом господарювання, про переведення на роботу в Україну - для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв;.

4)   дії трудового договору (контракту), але не більш як на один рік - для всіх інших іноземних найманих працівників.

За наявності підстав дія дозволу може продовжуватися необмежену кількість разів.

Розмір плати за видачу або продовження дії дозволу становить:

1)      для дозволів, що видаються на строк від одного до трьох років або їх дія продовжується на такий строк, - шість прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи;

2)  для дозволів, що видаються на строк від шести місяців до одного року включно або їх дія продовжується на такий строк, - чотири прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи;

3)   для дозволів, що видаються на строк до шести місяців або їх дія продовжується на такий строк, - два прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи.

Роботодавець може отримати дозвіл, за умови встановлення заробітної плати у розмірі не менш як:

1)      п'ять мінімальних заробітних плат - іноземним найманим працівникам у громадських об'єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах, визначених у статтях 34, 36, 37, 39, 41, 43, 48 Закону України "Про освіту";

2)   десять мінімальних заробітних плат - для всіх інших категорій найманих працівників.

Вимоги до мінімальної заробітної плати не застосовуються у разі отримання дозволу на застосування праці:

1)  іноземних високооплачуваних професіоналів;

2)   засновників та/або учасників, та/або бенефіціарів (контролерів) юридичної особи, створеної в Україні;

3)   випускників університетів, що входять до першої сотні у світових рейтингах університетів, відповідно до переліку, визначеного Кабінетом Міністрів України;

4)   іноземних працівників творчих професій;

5)   іноземних ІТ-професіоналів.

Отримувати дозвіл потрібно на кожну посаду, однак праця іноземних високооплачуваних професіоналів може застосовуватися без дозволу на посадах за сумісництвом, якщо строк дії трудового договору на посаді за сумісництвом не перевищує строк дії дозволу за основним місцем роботи.

Разом з тим, іноземний найманий працівник може суміщати роботу на посаді, визначеній дозволом, з роботою на посаді тимчасово відсутнього працівника, за умови, що суміщення триває не більше 60 календарних днів протягом календарного року.

Більш детальну інформацію можна отримати звернувшись за консультацією до фахівців відділу організації надання послуг роботодавцям Луганського обласного центру зайнятості за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 20-в або за телефоном: (06452)27030

 

                                   За матеріалами Луганського обласного центру зайнятості  

 

Розміщено: 14.06.2018

 

Порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності у сфері  

державної реєстрації прав та бізнесу

                                                                                                                        

Відповідно до Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань»      у громадян з’явилась можливість оскаржувати рішення, дії або бездіяльність державних реєстраторів речових прав на нерухоме майно та державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – державні реєстратори прав), суб’єктів державної реєстрації до Міністерства юстиції України та Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

Куди й на що можна скаржитись?

До Міністерства юстиції України подають скарги:

  1) на рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли таке право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);

  2) на рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.

До Головного територіального управління юстиції у Луганській області подають скарги:

  1) на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав), дії або бездіяльність державного реєстратора;

            2) на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації прав.

Що повинно зазначатися у скарзі на дії/ бездіяльність державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації?

   1) повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником;

   2) зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, які порушено, на думку скаржника;

   3) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

   4)  підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складання скарги;

   5) відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання, що може мати наслідком скасування оскаржуваного рішення державного реєстратора та/або внесення відомостей до Державного реєстру прав.

До скарги додаються засвідчені в установленому порядку копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника у результаті прийняття рішення державним реєстратором (за наявності), а також якщо скарга подається представником скаржника - довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника, або копія такого документа, засвідчена в установленому порядку.

У разі подання скарги на дії/бездіяльність державного реєстратора речових прав на нерухоме майно, скарга, окрім зазначених вище вимог,  також повинна містити:

- реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується;

Звертаємо увагу, що скарга подається виключно у письмовій формі та повинна містити обов’язкові відомості, передбачені Законом, у разі якщо суб’єктом розгляду скарги встановлено порушення вимог Закону щодо строків подання скарги та вимог щодо її оформлення, суб’єкт розгляду скарги  зобов’язаний прийняти мотивоване рішення про відмову у розгляді скарги без розгляду її по суті.

Які існують строки для подання скарги та її розгляду?

Щодо термінів подачі скарг необхідно зазначити, що скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав мож­на подати до Міністерства юстиції України та Головних територіальних управлінь юстиції протягом 60 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

Скаргу на дії Головних територіальних управлінь юстиції можна подати до Міністерства юстиції України протягом 15 календарних днів з дня прийняття рішення, що оскаржується, або з дня, коли особа дізналася чи могла дізнатися про порушення її прав відповідною дією чи бездіяльністю.

У разі якщо розгляд та вирішення скарги потребують перевірки діяльності державного реєстратора, суб’єкта державної реєстрації прав, а також залучення скаржника чи інших осіб, Міністерство юстиції України та його територіальні органи можуть подовжити строки розгляду та вирішення скарги, повідомивши про це скаржника. При цьому загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів.

Які рішення приймаються за наслідком розгляду скарги?

За результатами розгляду скарги Міністерство юстиції України та його територіальні органи приймають мотивоване рішення про:

1) відмову у задоволені скарги;

2) задоволення (повне чи часткове).

У разі задоволення скарги, приймаються рішення щодо:

- скасування рішення про відмову в державній реєстрації прав та проведення державної реєстрації;

- внесення змін до записів Державного реєстру прав / Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та виправлення помилки, допущеної державним реєстратором;

- тимчасового блокування доступу державного реєстратора до Державного реєстру прав/ Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

         - направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Звергаємо увагу, що Головне територіальне управління юстиції у Луганській області розглядає скарги лише стосовно державних реєстраторів та суб’єктів державної реєстрації прав, які діють в межах Луганської області.

 

Адреси, за якими необхідно надсилати скарги:

Міністерство юстиції України:

01001 м. Київ, вул. Городецького, 13.

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області:

93404 м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22.

 

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 01.06.2018

 

Вимоги до найменування громадського об'єднання

                                                                                                                      

В нашій державі будується громадянське суспільство. Громадяни вирішують конкретні проблеми, здійснюють представництво спільних інтересів, ведуть суспільно значущу діяльність. Вони беруть на себе відповідальність за спільне благо. В громадянському суспільстві громадські об‘єднання являють собою одну з найбільш оптимальних правових форм для допомоги фізичним особам у вирішенні їх спільних проблем, відстоюванні спільних інтересів. Одним із основних завдань засновників громадського об’єднання є визначення його найменування. Найменування громадського об’єднання викладається українською мовою, складається з двох частин: організаційно-правової форми (для громадських об’єднань це «ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ», «ГРОМАДСЬКА СПІЛКА») та власної назви, яка не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань. Власна назва береться в лапки, та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми. Громадське об’єднання може викласти власну назву, поряд з державною мовою, іноземною мовою або мовою національної меншини.

Власна назва громадського об’єднання не може містити:

найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);
власну назву громадського об'єднання, діяльність якого заборонена в судовому порядку (протягом трьох років після набрання відповідним рішенням суду законної сили);
слова "державний", "комунальний" та похідні від них. Власна назва навчального закладу, установи чи організації у власній назві громадського об'єднання може використовуватися лише за згоди відповідного навчального закладу, установи чи організації;
Забороняється використання у власній назві громадського об'єднання історичних державних найменувань, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України;
ім'я (псевдонім) фізичної особи у разі відсутності попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом;
інші позначення, використання яких обмежено законом.

Також необхідно звернути увагу, що при написанні найменування громадського об’єднання використовуються:

Розділові знаки та символи: лапки (" ", “ ”, „ “, « », які є тотожними), крапка (.), кома (,), двокрапка (:), дужки /( )/, апостроф ('), дефіс (-), тире (-), коса риска (/), знак оклику (!), знак питання (?), номер (№), плюс (+), знак рівняння (=), зірочка (*), ет комерційна (@).
Цифри: арабські (1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 0) та римські (I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, L, C, D, M).

 

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 07.05.2018

 Роботу оперативного штабу з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників і користувачів земель поновлено!                                                                                                                       

18 квітня 2018 року відбулось засідання Кабінету Міністрів України за наслідком якого було прийнято Протокол № 14. Відповідно до п. 4 розділу 7 вказаного протоколу головам облдержадміністрацій разом з територіальними підрозділами Мін’юсту, МВС, Держгеокадастру, ДФС, за участю представників органів прокуратури України та СБУ у зв’язку з проведенням весняної посівної кампанії було доручено взяти під особистий контроль стан дотримання прав та законних інтересів землевласників та орендарів земельних ділянок з метою недопущення зриву проведення весняно польових робіт, активізувати роботу регіональних міжвідомчих комісій з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств та оперативно реагувати на випадки силового захоплення земельних ділянок, об’єктів інфраструктури та інші прояви аграрного «рейдерства».

Відтак, 03 травня 2018 року за участю заступника голови Луганської обласної державної адміністрації Данієляна В.Р., начальника ГТУЮ у Луганській області Філатової Т.Д., представників територіальних підрозділів Міністерства внутрішніх справ, Держгеокадастру, Державної фіскальної служби та органів прокуратури було відновлено роботу оперативного штабу з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників і користувачів земель. Крім цього, до складу штабу входять представники Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, громадських організацій, спілок та асоціацій.

На першому установчому засіданні члени штабу ознайомились з персональним складом, графіком роботи мобільних точок доступу до системи безоплатної правової допомоги з локацією в межах Луганської області, встановили порядок проведення засідань не менше ніж один раз на два тижні починаючи з 03.05.2018 та доки не мине потреба. Також, на засіданні визначили контактні телефони «гарячої лінії» оперативного штабу, а саме: (06452) 4-24-93, (0645) 70-50-89, 067-851-94-73, 050-641-36-49.

Таким чином, оперативний штаб з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників і користувачів земель на Луганщині буде працювати за для захисту законних прав та інтересів українських громадян, протидії рейдерству, швидкого та ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності доки не мине потреба.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 07.05.2018

 Юстиція Луганщини крокує назустріч громадськості                                                                                                                             

Головним територіальним управлінням юстиції у Луганській області постійно здійснюються заходи, спрямовані на співробітництво з фронт-офісами у сфері реєстрації громадських формувань.

З метою забезпечення доступності та якості надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації громадських формувань Головним територіальним управлінням юстиції у Луганській області протягом березня-квітня 2018 року підписано ще дві угоди про співробітництво з Біловодською селищною радою Біловодського району Луганської області та Кремінською міською радою.

Відповідно до цих угод про співробітництво, центри надання адміністративних послуг виконавчого комітету Біловодської селищної ради та виконавчого комітету Кремінської міської ради, забезпечують прийняття документів та видачу результатів надання адміністративних послуг у сфері реєстрації громадських формувань.

Місцезнаходження Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Біловодської селищної ради — 92800, Луганська обл., Біловодський район, смт. Біловодськ, вул. Центральна, 130; контактний номер телефону -(06466) 20288; графік роботи — понеділок, середа, четвер 8.00-17.00, вівторок 8.00-20.00, п’ятниця 8.00-16.00.

Місцезнаходження Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Кремінської міської ради — 92900, Луганська обл., Кремінський район, м.Кремінна, просп. Дружби, будинок 13; контактний номер телефону — (06454) 21643; графік роботи — понеділок – четвер 08.00 — 16.00, п’ятниця 08.00 – 15.00.

Нагадуємо, що громадські формування із статусом юридичної особи можуть подати документи для державної реєстрації до центрів надання адміністративних послуг районних державних адміністрацій та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, з переліком яких можна ознайомитись на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області за посиланням 

lugjust.gov.ua/napriamky-diialnosti/nap2/derzhavna-reiestratsiia-drukovanykh-zasobiv-masovoi-informatsii-ta-hromadskykh-formuvan/766-sub-ekti-prijomu-vidachi-dokumentiv-u-sferi-reestratsiji-gromadskikh-formuvan

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

 

Розміщено: 11.04.2018

Захисти свою нерухомість за допомогою сервісу «СМС-Маяк»                                                                                                          

У питанні незаконного заволодіння майном принциповим моментом є час, тому чим швидше законний власник зреагує на захоплення майна, тим більше має шансів повернути вкрадене без втрат .

         За законом власник об’єкта нерухомого майна має можливість накласти заборону на проведення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна терміном до 10 діб, аби протягом цього часу мати можливість звернутись до суду і зупинити незаконні дії.

Суттєво підвищити шанс на оперативне реагування й ефективно захистити свої порушені права на нерухоме майно землевласник може шляхом підключення до сервісу “СМС - Маяк”. Сервіс інформує фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об'єктів нерухомого майна, а власників нерухомості — про надання заяв про проведення будь-яких реєстраційних дій відносно їх майна, а також про дату та час реєстрації такої заяви.

Завдяки цьому сервісу його користувачі отримують СМС-повідомлення про вчинення реєстраційних дій щодо нерухомості у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Сервісна послуга з інформування про реєстраційні дії у Державному реєстрі прав надається виключно за умови наявності зареєстрованого права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна з присвоєним реєстраційним номером такому об’єкту:

а) власнику окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо належного такому власнику об’єкта нерухомого майна, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації таких заяв;

б) користувачу земельної ділянки – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо земельної ділянки, яка перебуває у користуванні такого користувача, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації такої заяви;

в) фізичним та юридичним особам – про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав.

Таким чином, фізичні та юридичні особи можуть бути проінформовані про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їхньою нерухомістю, що суттєво збільшить шанси власників на захист власності від рейдерських атак.

 З метою ознайомлення з порядком дії, вартості та користуванням сервісом "СМС-маяк" необхідно перейти за посиланням: http://smsmayak.com.ua.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

 

Розміщено: 04.04.2018

Підсумки роботи Центру надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації за I квартал 2018 року

Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації ( далі – Центр) було створено 27 грудня 2013 року з метою забезпечення доступності та спрощення одержання адміністративних послуг під час їх надання відповідно до Конституції та законодавства України.

 Основними завданнями Центру є:

організація надання адміністративних послуг в найкоротші терміни і  при мінімальній кількості відвідувань заявників;
спрощення процедури отримання послуг і поліпшення якості їх надання;
надання суб'єктам звернень вичерпної інформації і консультацій з  питання вимог та порядку надання адміністративних послуг.

 Основні принципи роботи:

 - орієнтація на суб'єкта звернення;

 - відкритість, прозорість та зрозумілість процедур;

 - запобігання корупційних дій, ліквідація посередницьких послуг;

 - оперативність у вирішенні питань.;

 - забезпечення рівності прав всіх суб'єктів звернення.

 На відділ адміністративних послуг Попаснянської райдержадміністрації покладено здійснення матеріально-технічного та організаційного  забезпечення діяльності Центру, керівництво і відповідальність за організацію  його діяльності. Штатна чисельність  відділу адміністративних послуг складає 10 осіб.

Центр розміщується в приміщенні, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Попасна, загальною площею 132,8 кв.м.

В рамках програми ПРООН «Відновлення і розбудова миру» та за фінансової підтримки Європейського Союзу здійснено оснащення центру усім необхідним для надання населенню якісних адміністративних послуг. За фінансової підтримки ЄС ПРООН придбано меблі для 11 робочих місць та 7 комплектів комп’ютерної техніки, а також облаштовано зону очікування, зону для обробки документів, побутові приміщення для персоналу, серверна, дитячий куточок. Для полегшення доступу  особам  з вадами зору  прокладено  тактильну плитку та  виготовлені інформаційні таблички зі шрифтом Брайля, туалет обладнано поручнями для інвалідів-візочників.

Крім того, встановлено велосипедну стоянку, нові вивіски ті навігація центру, інформаційні стенди, урни для роздільного збору сміття. Приміщення оснащене охоронною та пожежною сигналізацією, вікна  заґратовано.

Презентація оновленого офісу Центру надання адміністративних послу відбулась 14 вересня за участю делегації Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, Програми розвитку ООН та облдержадміністрації.

Організація надання адміністративних послуг у Центрі здійснюється адміністраторами та державними реєстраторами.

Адміністратори Центру забезпечують надання адміністративних послуг шляхом взаємодії із суб’єктами надання адміністративних послуг, державні реєстратори безпосередньо здійснюють прийом, опрацювання та видачу готового результату суб’єктам звернення.

Відповідно до вимог Закону України «Про адміністративні послуги» розроблено графік прийому суб’єктів звернень Центру, який затверджено головою райдержадміністрації. Прийом суб’єктів звернень працівниками Центру здійснюється згідно з чинним законодавством - п’ять днів на тиждень без обідньої перерви. Один день  на тиждень – у вівторок - прийом суб’єктів звернень проводиться до 20.00 години.

 Сформовано нормативно-правову базу, на підставі якої діє Центр, зокрема: положення про ЦНАП, регламент ЦНАПу, перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП. п’ять днів на тиждень без обідньої перерви. Один день  на тиждень – у вівторок - прийом суб’єктів звернень проводиться до 20.00 години.

Перелік адміністративних послуг, які надаються у Центрі, визначається головою районної державної адміністрації та включає адміністративні послуги органів виконавчої влади, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України від 16.05.2014 року            № 523.

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 30.03.2018   № 321 затверджений оновлений перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр, в кількості 113 послуг, а саме: 10 – послуги відділу містобудування та архітектури; 16 – послуги служби у справах дітей; 11 – послуги Держгеокадастру; 44 – послуги Головного територіального управління юстиції; 30 – послуги відділу надання адміністративних послуг з державної реєстрації бізнесу та нерухомості; 1 – послуга Попаснянського міськрайонного управління відділу ГУДСНС у Луганській області, 1 – послуга Державної міграційної служби (вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку).

За I квартал  до Центру з заявами на надання адміністративних послуг звернулось 1045 суб’єктів звернень.

Якщо подивитись на структуру адміністративних послуг, то найбільше суб’єктів звернень звернулось за адміністративними послугами, що стосуються реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, за видачею витягів з Державного земельного кадастру,  за довідками про наявність земель ( за даними форми 6-ЗЕМ) та за витягами про нормативну грошову оцінку земельних ділянок – 559 суб’єктів звернень,  за адміністративними послугами з державної реєстрації бізнесу  та речового права – 264 суб’єкта звернень, що стосуються вклеювання фотографії до паспорта громадянина України звернулося 190 суб’єктів звернень, за видачею будівельного паспорта та містобудівних умов та обмежень земельної ділянки звернулось 14 суб’єктів звернень, за адміністративними послугами з державної реєстрації громадських об’єднань звернулось 8 суб’єктів звернень.

  З метою спрощення та вдосконалення надання адміністративних процедур, швидкого отримання адміністративних послуг суб’єктами звернень запроваджено надання 7 адміністративних послуг відділу архітектури та містобудування в електронній формі. Останнім часом  більш активно громадяни стали замовляти онлайн послуги через Публічну кадастрову карту,  а саме: Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру; Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку. Заявники безпосередньо отримують результат надання послуг в обраному ЦНАПі. Протягом I кварталу було отримано 110 таких готових результатів (за аналогічний період 2017 року – 5).

З метою найбільш повного інформування суб'єктів звернень  щодо порядку надання адміністративних послуг на офіційному сайті Попаснянської районної державної адміністрації (посилання на сайт РДА - http://pps.loga.gov.ua/) створено окремий розділ «Адміністративні послуги», на якому розміщено інформацію про місце розташування ЦНАП, контактні телефони та електронну адресу, графік прийому суб’єктів звернень, нормативно-правову базу, що регламентує діяльність ЦНАП, інформаційні  картки суб’єктів надання адміністративних послуг.  Також на сайті розміщені заяви на отримання послуг та інформація щодо переліку документів, необхідних для надання кожної послуги. Є можливість завантажити бланк заяви та звертатись до Центру вже з повним пакетом документів.

Робота Центру розрахована на зручність, починаючи з холу і закінчуючи безпосередньо організацією надання необхідної послуги .  В Центрі розташовані стенди з інформацією про послуги та перелік необхідних для їх одержання  документів. В центрі можна отримати консультацію з різних питань, які відносяться до компетенції райдержадміністрації, територіальних органів державної виконавчої влади, подати документи на отримання адміністративних послуг.  В Центрі надання адміністративних послуг створені умови для швидкого вирішення  проблем громадян, скорочення та спрощення процедур отримання ними усіх необхідних документів, унеможливлення будь-яких корупційних дій з боку посадових осіб адміністративних органів. Основними принципами в роботі з відвідувачами в Центрі є ввічливе ставлення до кожного відвідувача, розуміння проблем, з якими звертаються  відвідувачі, прагнення максимально швидко знайти їх рішення.

У зв’язку з тим, що деякі адміністративні послуги надаються на платній основі, тому для зручності споживачів в приміщенні Центру 27 березня розміщено POS-термінал. Відвідувачі можуть здійснити оплату адміністративної послуги банківською карткою не виходячи із ЦНАП, а це додаткові зручності для заявників. Співробітник центру вводить назву потрібної послуги та суму платежу, а реквізити проставляються автоматично. На підтвердження оплати клієнт отримує чек.

       Ми постійно проводимо аналіз ефективності нашої роботи, обмінюємось досвідом з колегами інших районів області і використовуємо у своїй практиці їхні найкращі напрацювання.

У подальшому серед основних завдань надання адміністративних послуг є збільшення переліку адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП, підвищення якості надання таких послуг, скорочення строків та видатків на їх надання,  впровадження нових інформаційних технологій для спрощення процедури надання адміністративних послуг.

       

 

Розміщено: 27.03.2018

В приміщенні Центру надання адміністративних послуг встановлено POS-термінал Ощадбанку

З метою створення умов для оплати адміністративного збору в приміщенні Центру надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації  згідно договору з АТ "Ощадбанк" 27 березня поточного року розміщено POS-термінал на робочому столі адміністратора. Відвідувачі мають змогу здійснити оплату адміністративної послуги банківською карткою не виходячи із ЦНАП, а це додаткові зручності для заявників. Співробітник центру вводить назву потрібної послуги та суму платежу, а реквізити проставляються автоматично. На підтвердження оплати клієнт отримує чек.

Щоденно працюємо для покращення обслуговування!

       

 

Розміщено: 12.03.2018

До уваги засновників  державних та комунальних друкованих засобів масової інформації !

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області повідомляє, що 24.12.2015 року прийнято Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації » (далі - Закон), який набрав чинності 01.01.2016 року.

         Відповідно до вимог Закону органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування повинні вийти зі складу засновників друкованих засобів масової інформації одним із способів, передбачених статтею 3 вищевказаного Закону, а саме:

1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції – у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

2) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації;

3) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній чи комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, якщо трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цим Законом строку пропозиції про свою участь у реформуванні друкованого засобу масової інформації.

         Відповідно до зведеного переліку державних і комунальних друкованих засобів масової, які підлягають реформуванню, у Луганській області станом на 01.03.2018 року підлягають реформуванню 16 друкованих засобів масової інформації, з них станом на 01.03.2017 року пройшли процес реформування 5.

         Звертаємо увагу засновників державних та комунальних друкованих засобів масової інформацію на те, що  разі неподання протягом трьох років (до 01.01.2019) з дати набуття чинності Закону заяви на перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації до реєструючого органу (відповідно до вимог ст. 11 Закону):

свідоцтво про державну реєстрацію буде визнано недійсним;
після прийняття рішення про визнання свідоцтва недійсним подальший випуск або розповсюдження друкованого видання відповідно до ст. 41 Закону України «Про друковані засоби масової інформацію (пресу) в Україні» вважатиметься порушенням законодавства про друковані засоби масової інформації та тягне за собою відповідальність відповідно до вимог ст. 186-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

        За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області

 

Розміщено: 07.03.2018

Порядок повернення помилково або надміру сплачених коштів у сфері реєстрації громадських формувань

Для повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного бюджету за кодами бюджетної класифікації 22010300, 22012700, 22012900 громадському формуванню необхідно зробити декілька простих кроків:

            1) звернутись до Головного територіального управління юстиції у Луганській області із заявою про підготовку та видачу подання про повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного бюджету. Зразок такої заяви розміщено на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області за посиланням - http://lugjust.gov.ua/napriamky-diialnosti/nap2/derzhavna-reiestratsiia-...

            2) отримати подання Головного територіального управління юстиції у Луганській області на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету;

            3) звернутись з поданням Головного територіального управління юстиції у Луганській області та заявою до відповідного органу Державної казначейської служби.

            Заява про повернення коштів з бюджету, яка подається до відповідного органу Державної казначейської служби, складається платником у довільній формі з обов'язковим зазначенням такої інформації: причини повернення коштів з бюджету, найменування платника (суб'єкта господарювання), код за ЄДРПОУ (для юридичної особи) або прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та мають відмітку у паспорті), місцезнаходження юридичної особи або місце проживання фізичної особи та номер контактного телефону, сума платежу, що підлягає поверненню, спосіб перерахування коштів з бюджету - у безготівковій формі із зазначенням реквізитів рахунку одержувача коштів чи у готівковій формі.

            До заяви додається оригінал або копія документу про переказ коштів або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до державного бюджету.

            Для оформлення подання про повернення помилково або надміру зарахованих коштів до державного бюджету необхідно звернутися до Головного територіального управління юстиції у Луганській області за адресою: Луганська область, вулиця Єгорова, будинок 22, кабінет 212.

            У разі виникнення питань щодо повернення помилково або надміру зарахованих коштів до державного бюджету можна звернутися до Головного територіального управління юстиції у Луганській області за телефонами: 0645242216, 0953621202.

Також, можна отримати консультацію за допомогою он-лайн чата з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

             За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області

 

Розміщено: 26.02.2018

Новели законодавства щодо механізмів захисту речових прав на земельні ділянки та боротьби з рейдерством

09 грудня 2017 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2017 року №925 «Деякі питання удосконалення механізмів захисту речових прав на земельні ділянки» (далі – Постанова №925), якою передбачено внесення змін до низки законодавчих актів, які регулюють відносини у сфері державної реєстрації нерухомості, зокрема земельних ділянок.

Прийняття Постанови №925 покликано, в першу чергу, для створення нових та удосконалення існуючих механізмів захисту майнових прав громадян та юридичних осіб від незаконних спроб посягання на нерухоме майно та недопущення здійснення тих чи інших реєстраційних дій, що можуть призвести до незаконної реєстрації (перереєстрації) земельних ділянок, які належать іншій особі.

Зокрема, передбачається, що державна реєстрація права власності на земельну ділянку, реєстрацію якого проведено до 1 січня 2013 року, відповідно до законодавства, що діяло на момент його набуття, проводиться за умови наявності відповідних відомостей про зареєстровані права в Державному земельному кадастрі.

Також, запроваджується перевірка наявності та автентичності кадастрового номера земельної ділянки в Державному земельному кадастрі вже під час формування державним реєстратором заяви в режимі реального часу.

Документом визначаються способи виправлення технічних помилок у разі виявлення державним реєстратором прав на нерухоме майно у отриманих з Державного земельного кадастру відомостях про власників, користувачів земельної ділянки, перенесених з Державного реєстру земель.

Також, Постановою №925 визначено, що після доопрацювання програмного забезпечення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, але не пізніше 01 березня 2018 року, дія розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2016 року №789-р «Про запровадження реалізації пілотного проекту щодо інформування у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» буде поширена на орендарів та інших осіб, які мають право користуватися чужими земельними ділянками.

Тобто, орендарі та інші особи, які користуються земельними ділянками зможуть отримувати інформацію про спроби провести реєстраційні дії з  майном яке знаходиться у їх користуванні і, у разі, якщо ці дії проводяться без їхнього відома, швидко зреагувати на них. Раніше послуга з інформування про реєстраційні дії у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно надавалась виключно за умови наявності зареєстрованого права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна лише власнику земельної ділянки.

Завдяки  даній постанові ліквідуються прогалини в законодавстві, якими користувалися рейдери для захоплення чужого майна чи здійснення  подвійної реєстрації сільськогосподарських земель. Таким чином, прийняття Постанови №925забезпечить в майбутньому знищення такого поняття як «рейдерство» у сільськогосподарській сфері, та буде гарантувати захист майнових прав та інтересів як землевласників так і землекористувачів.

        За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області