Новини

Розміщено: 07.05.2020

 ДО УВАГИ ГРОМАДСЬКИХ ОБ'ЄДНАНЬ!                                                                                                                            

           28 квітня 2020 року набув чинності Закон України від 06 грудня 2019 року 361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", яким внесені зміни до низки нормативно-правових актів, у тому числі і до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (далі – Закон про реєстрацію) та запроваджено деякі новели у сфері державної реєстрації.

            Згідно з пунктом четвертим розділу Х Закону України від 06 грудня 2019 року 361-IX "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

            Однією з новел є внесення змін до статті 9 Закону про реєстрацію та виключення громадських об'єднань з переліку юридичних осіб, відомості про кінцевих бенефіціарних власників яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр).

            Також, статтю 17 Закону про реєстрацію доповнено новими нормами та зобов'язано заявника для проведення певних реєстраційних дій (реєстраційні дії, для проведення яких подається заява) надавати державному реєстратору такі документи для встановлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника:

- структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства;

- витяг, виписка чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

- нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

            Згідно із частиною 24 статті 17 Закону про реєстрацію форма та зміст структури власності встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері запобігання і протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, за погодженням з Міністерством юстиції України.

            Разом з тим, станом на сьогодні відсутній нормативно-правовий акт, яким затверджена форма та зміст структури власності. У зв'язку з чим до дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності юридичної особи, подання державному реєстратору такого документу як структура власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства, не вимагається.

            Про прийняття нормативно-правового акту, яким буде затверджена форма та зміст структури власності, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків) поінформує на власному вебсайті  (https://kharkivobljust.gov.ua/) та в інших засобах масової інформації.

            Нагадуємо, що згідно з пунктом 1 частини 7 статті 23 Закону України "Про громадські об'єднання" громадські об’єднання зобов’язані, серед іншого, зберігати і регулярно оновлювати інформацію, достатню для ідентифікації згідно з вимогами закону кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), засновників, керівників, членів керівних органів та довірених осіб громадського об’єднання, а також надавати її державному реєстратору у випадках та в обсязі, передбачених законом.

            Також, слід зазначити, що несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом про реєстрацію інформації про кінцевого бенефіціарного власника або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника є адміністративним правопорушенням, та тягне за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

            Додаткову інформацію можна отримати звернувшись до відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі – Відділ) – 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22, номери телефонів – 0953624202, 0645242216 або за допомогою онлайн чату для громадських формувань за посиланням: https://kharkivobljust.gov.ua/online-chat-gf/.

            Також, на сторінці Відділу у мережі Фейсбук за посиланням https://www.facebook.com/Відділ-державної-реєстрації-ДЗМІ-та-гром-формувань-у-Луганській-області-1044361669100972 постійно розміщується цікава інформація, інформація про порядок державної реєстрації громадських формувань та новини у сфері державної реєстрації громадських формувань.

 

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків)

________________________________________________________________________________

 

Розміщено: 06.04.2020

           Перелік адміністративних послуг під час карантину                                                                                                              

      

На виконання п.10 протоколу Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та згідно Додатку до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 повідомляємо наступне.

Центр надання адміністративних послуг Попаснянської районної державної адміністрації у період дії карантину надає наступні адміністративні послуги:

Оформлення та видача паспорта громадянина України

Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку

Послуги ДЗК в електронному вигляді, які замовлені через Публічну кадастрову карту, а саме:

Витяг ДЗК про земельну ділянку,

Нормативна грошова оцінка.

Послуги ДЗК надаються на підставі документів, які направлені засобами поштового зв’язку.

                 Всі інші послуги, в тому числі державна реєстрація нерухомого майна надаються за попереднім записом у обмеженій кількості. Державна реєстрація фізичних осіб-підприємців здійснюється за допомогою Онлайн будинку юстиції, державна реєстрація юридичних осіб здійснюється за попереднім консультуванням засобами електронної пошти, телефонного зв’язку шляхом направлення документів поштовим відправленням.

Всі консультації щодо адміністративних послуг надаються у телефонному режимі, засобами поштового та електронного зв’язку. Також консультації з питань державної реєстрації громадських формувань можливо отримати скориставшись Онлайн чатом, у нагоді стануть послуги Онлайн будинку юстиції Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків).

 

Розміщено: 06.04.2020

ПЕРЕЛІК
адміністративних послуг, які надаються через центри
надання адміністративних послуг у період дії карантину                                    

“Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 березня 2020 р. № 211
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 квітня 2020 р. № 255)

ПЕРЕЛІК
адміністративних послуг, які надаються через центри
надання адміністративних послуг у період дії карантину

  Найменування адміністративної послуги Правові підстави для надання адміністративної послуги
1 Оформлення та видача паспорта громадянина України Закони України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, постанова Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-ХІІ “Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон”
2

Оформлення та видача паспорта громадянина України в разі обміну замість пошкодженого, втраченого або викраденого

Закони України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, “Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”, постанова Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-ХІІ “Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон”

3 Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку постанова Верховної Ради України від 26 червня 1992 р. № 2503-ХII “Про затвердження положень про паспорт громадянина України та про паспорт громадянина України для виїзду за кордон”
4 Видача дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні Закон України “Про дорожній рух”
5 Погодження маршрутів руху транспортних засобів під час дорожнього перевезення небезпечних вантажів Закони України “Про перевезення небезпечних вантажів”, “Про дорожній рух”
6

Державна реєстрація (перереєстрація, зняття з обліку) транспортних засобів:

державна реєстрація (перереєстрація, зняття з обліку) транспортних засобів, що належать закладам охорони здоров’я;

перереєстрація транспортних засобів у зв’язку із втратою свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічного паспорта)

Закони України “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух”

7 Видача (обмін) посвідчень водія (тільки видача посвідчення водія замість втраченого або викраденого) Закони України “Про автомобільний транспорт”, “Про дорожній рух”
8

Державна реєстрація актів цивільного стану:

державна реєстрація народження фізичної особи та її походження;

державна реєстрація смерті

Закон України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”
9 Надання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива Закон України “Про житлово-комунальні послуги”
10 Надання пільги на придбання твердого та рідкого пічного палива і скрапленого газу Бюджетний кодекс України
11 Надання тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме Сімейний кодекс України
12

Призначення одноразової винагороди жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”

Указ Президента України від 25 грудня 2007 р. № 1254 “Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”
13 Надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”

 

14

Надання державної допомоги:

у зв’язку з вагітністю та пологами особам, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування;

при народженні дитини;

при усиновленні дитини;

на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

на дітей одиноким матерям

Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”
15 Реєстрація місця проживання Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”
16 Зняття з реєстрації місця проживання Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”
17 Видача довідки про реєстрацію місця проживання Закон України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”
18 Видача дозволу на порушення об’єктів благоустрою Закон України “Про благоустрій населених пунктів”
19 Надання комплексної послуги “єМалятко” постанова Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 р. № 691 “Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для реалізації прав дитини”

Примітка. У разі коли окремі адміністративні послуги, зазначені в цьому переліку, не надавалися через центр надання адміністративних послуг на момент установлення карантину, орган, що утворив такий центр, та відповідний суб’єкт надання адміністративних послуг можуть на основі узгодженого рішення забезпечити надання цих послуг через зазначений центр, якщо інше не передбачено законодавством.”.

_____________________

.

 

Розміщено: 06.04.2020

Онлайн послуги та засоби онлайн консультування Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків). Як подати документи для державної реєстрації громадських формувань у період карантину                                                                                                                            

У зв'язку з впровадженням та продовженням дії низки обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) нагадує про доступні засоби отримання консультацій та подачі документів для державної реєстрації громадських формувань.

Так, отримати консультації з питань державної реєстрації громадських формувань у Луганській області можна звернувшись за телефонами 0645242216, 0953624202, а також скориставшись Онлайн чатом з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням https://kharkivobljust.gov.ua/online-chat-gf/.

За допомогою Онлайн чату можна поставити і отримати повну відповідь в режимі реального часу. У разі, якщо питання поставлено в неробочий час, можна залишити адресу електронної пошти на яку спеціалісти нададуть відповідь одразу, після початку роботи.

Також, у нагоді стануть послуги Онлайн будинку юстиції, за посиланням https://online.minjust.gov.ua, за допомогою якого можна перевірити тотожність найменування громадської організації, новоствореній громадській організації зі статусом юридичної особи подати документи для проведення попередньою правової експертизи документів, а також подати документи онлайн для державної реєстрації створення громадської організації зі статусом юридичної особи.

Звертаємо увагу, що для подачі документів для державної реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи засновникам громадської організації необхідно мати електронний цифровий підпис!

Крім того, законодавством передбачена можливість для подачі документів поштовим відправленням для проведення реєстраційних дій. Документи для проведення державної реєстрації громадських формувань у Луганській області необхідно надсилати за адресою – 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд.22.

Звертаємо увагу, що у разі надсилання документів поштовим відправленням, підпис заявника на відповідній формі заяви засвідчується нотаріально!

Всі зазначені засоби допоможуть в отриманні консультацій, надають можливість скористатися різними шляхами подачі документів для державної реєстрації громадських формувань, при цьому не ризикуючи своїм здоров'ям та здоров'ям інших людей!

Прості речі рятують ЖИТТЯ!

#ЗАЛИШАЙСЯВДОМА

 

Розміщено: 06.04.2020

Державна реєстрація структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи                                    

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків) повідомляє, що реєстрація структурного утворення політичної партії, передбаченого статутом партії, здійснюється в порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”. 

Суб'єктом державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, місцезнаходженням якого є населені пункти Луганської області, є Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Харків) через відділ державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.  

Для державної реєстрації створення структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, подаються такі документи:

            - заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, форми 18, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 “Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.11.2016 за № 1500/29630 (із змінами);

            -  копія статуту політичної партії;

            - примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу установчих зборів (конференції) про утворення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах (конференції);

            - документ, що підтверджує створення структурного утворення політичної партії, відповідно до статуту політичної партії, на підставі якого воно діє.

            Розгляд документів, поданих для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, здійснюється не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

            Державна реєстрація структурних утворень політичної партії, що не має статусу юридичної особи, здійснюється безкоштовно.

Контактні номери телефону відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Харків) з питань державної реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

 

Розміщено: 24.03.2020

УВАГА!!!
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!!!                                       

❗️Відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 №211 ”Про запобігання поширенню на території України КОРОНОВІРУСУ COVID- 19” 12 березня в Україні запроваджено карантин та низка інших обмежувальних заходів через пандемію коронавірусу. Водночас державні органи продовжують роботу задля задоволення потреб населення.

Зокрема, Мінцифри підготувало перелік адміністративних послуг, які можна отримати у ЦНАП за невідкладних обставинах під час карантину. Оскільки неможливість отримати певні послуги позбавляє громадян здатності реалізовувати свої права та підтримувати належний рівень життя. Відповідну постанову було ухвалено Кабінетом Міністрів 20 березня.

Інші адмінпослуги надаватимуться з урахуванням епідеміологічної обстановки на відповідній території.

Водночас Мінцифри закликає громадян України утриматися від відвідування ЦНАП та інших надавачів послуг у період карантинних заходів без нагальної потреби або при симптомах ГРВІ, грипу чи коронавірусу.

Також повідомляємо, що змінено часи прийому громадян, а саме:

Понеділок-четверг з 08:00 до 17:00 години.

П’ятниця з 08:00 до 16:00 години.

У вівторок прийом громадян не буде здійснюватися з 17:00 до 20:00.

Попередньо отримати консультацію з приводу переліку, обсягу і строків надання адміністративних послуг можливо здійснити дистанційно за телефоном (06474) 3-27-88

Дякуємо за розуміння!

 

Розміщено: 17.03.2020

УВАГА!!!
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!!!                                       

❗️Сьогодні, як ніколи, наша безпека та здоров’я у наших руках.

❗️У зв’язку із загрозою епідемії коронавірусної інфекції та недопущення масового поширення COVID-19 в Україні, відповідно до постанови КМУ від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 17.03.2020 №203 «Про запровадження дистанційної роботи на період карантину», внесено зміни до порядку прийому громадян та графіку роботи Центру надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації.

❗️ЦНАП ОБМЕЖУЄ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН З 17 БЕРЕЗНЯ ДО 03 КВІТНЯ 2020 РОКУ:
1. Прийом щоденно з 8.00 до 15.00 за попереднім записом за тел. (06474) 3-27-88, окрім вихідних, святкових та неробочих днів.
Технічна перерва з 12.00 до 12.30.
Послуги ВНАП з оформлення паспорта гр. України та для виїзду за кордон, послуги з державної реєстрації надаються після попереднього запису за телефоном    3-27-88

2. Консультування з питань надання адміністративних послуг ЛИШЕ ЗА ТЕЛЕФОНОМ (06474) 3-27-88. Для зручності для консультації можна скористатися і електронною поштою, popasna-cnap@ukr.net.
3. Відвідування ЦНАП виключно в захисних масках. Вхід без маски ЗАБОРОНЕНО!
4. Громадяни, які мають ознаки захворювання ГРВІ категорично ОБСЛУГОВУВАТИСЯ НЕ БУДУТЬ!
5. Одночасне перебування відвідувачів в приміщенні ЦНАП не більше 5 осіб.
 ЗАКЛИКАЄМО! До закінчення карантину, по можливості, уникати особистого відвідування Відділу надання адміністративних послуг без нагальної потреби. Зважте необхідність відвідування ЦНАП. Для своєї безпеки та безпеки інших обмежуйте контакти та уникайте громадських місць!

Колектив ВНАП Попаснянської РДА бажає всім доброго здоров'я!

Про відновлення прийому населення буде сповіщено додатково. Бережіть себе та поважайте оточуючих.

Дякуємо за розуміння!

 

Розміщено: 10.03.2020

Розмір адміністративного збору у сфері державної реєстрації громадських формувань у 2020 році                                         

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) повідомляє, що Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” (із змінами)  встановлено розмір адміністративного збору, що справляється за державну реєстрацію.

Так, адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії та округлюються до найближчих 10 гривень.

З 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу встановлено у розмірі 2102 гривень.

Відповідно, розмір адміністративного збору у сфері державної реєстрації громадських формувань у 2020 році становить:

150 грн — за державну реєстрацію територіального осередку творчої спілки та регіональної (місцевої) творчої спілки;

130 грн — за державну реєстрацію, організації роботодавців, об'єднання організації роботодавців;

630 грн — за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об'єднань), що містяться в Єдиному державному реєстрі, крім внесення змін до інформації про здійснення зв'язку з юридичною особою. Якщо відповідно до частини четвертої статті 25 Закону про реєстрацію певним особам має надсилатися виписка з Єдиного державного реєстру, розмір адміністративного збору збільшується на добуток 0,01 прожиткового мінімуму для працездатних осіб та кількість таких осіб;

210 грн — за державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об'єднання.

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію громадських об'єднань та структурних утворень політичних партій що не мають статусу юридичної особи.

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про професійні спілки, їх організації або об'єднання.

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу — підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов'язаних з приведенням їх у відповідність із законами.

Контактні номери телефону відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) з питань державної реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.                                                                                                                                 За матеріалами Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)

 

Розміщено: 10.03.2020

 Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації громадських формувань                                            

О

Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Харків) повідомляє, що Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” (із змінами) встановлено строки розгляду документів, поданих для державної реєстрації громадських формувань.

            Так, розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій у сфері державної реєстрації громадських формувань, здійснюється у такі строки:

            щодо творчої спілки, місцевого осередку творчої спілки - не пізніше 30 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

            щодо постійно діючого третейського суду - не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

            щодо структурного утворення політичної партії - не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

            щодо первинного осередку політичної партії - протягом одного робочого дня з дати подання документів для державної реєстрації;

            щодо професійної спілки, її організації або об’єднання, організації роботодавців, її об’єднання – не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

            щодо громадського об’єднання, місцевого осередку громадського об’єднання із статусом юридичної особи - не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації;

            щодо громадського об’єднання, що не має статусу юридичної особи, - не пізніше трьох робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

            Строк розгляду документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо творчої спілки, місцевого осередку творчої спілки, професійної спілки, її організації або об’єднання, організації роботодавців, її об’єднання, громадського об’єднання, місцевого осередку громадського об’єднання із статусом юридичної особи може бути продовжений суб’єктом державної реєстрації за необхідності, але не більше ніж на 15 робочих днів.

            Державна реєстрація може проводитися у скорочені строки. Підстави, порядок та розмір плати за проведення державної реєстрації у скорочені строки встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1133 “Про надання послуг у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у скорочені строки”.

Контактні номери телефону відділу державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань у Луганській області Управління державної реєстрації Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) з питань державної реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.                                                                                                                                 За матеріалами Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків)

 

Розміщено: 06.11.2019

 Звітуємо за роботу за 10 місяців 2019 року                                                                                                    

 

 

 

Розміщено: 24.10.2019

 ДЕРЖАВНА РЕЄСТРАЦІЯ ЗМІН ДО ВІДОМОСТЕЙ ПРО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ                                            

Організація профспілки - це організаційна ланка профспілки, визначена статутом профспілки, що діє у межах повноважень, наданих статутом та Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".

Для державної реєстрації змін до відомостей про організацію профспілки, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), у тому числі змін до установчих документів, подаються такі документи:

заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, форма 3, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 "Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.11.2016 за № 1500/29630 (із змінами);

примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу  управління про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру, крім внесення змін до інформації про місцезнаходження та про здійснення зв'язку;

відомості про керівні органи організації профспілки (ім'я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) посада, контактний номер телефону та інші засоби зв'язку)  - у разі внесення змін до складу керівних органів.

            Розгляд документів, поданих для державної реєстрації змін до відомостей про організацію профспілки, здійснюється не пізніше 15 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

            За державну реєстрацію змін до відомостей про організацію профспілки, що містяться у Єдиному державному реєстрі, адміністративний збір не справляється.

            Суб'єктом державної реєстрації змін до відомостей про організації профспілки, місцезнаходженням яких є населені пункти Луганської області, є Головне територіальне управління юстиції у Луганській області.

Контактні номери телефонів Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань державної реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

Отримати консультацію можливо також за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

 

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

Розміщено: 16.10.2019

 МОБІЛЬНІ ЦЕНТРИ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ - ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ                  

16 жовтня у залі засідань Попаснянської райдержадміністрації відбувся «круглий стіл» за темою «Мобільні центри надання адміністративних послуг для постраждалого від конфлікту населення Східної України».
Проводився «круглий стіл» за протекцією ПРООН та уряду Канади в рамках реалізації Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
До участі у заході долучилися посадовці органів місцевого самоврядування, керівники військово-цивільних адміністрацій, представники районних організацій та установ, що надають соціальні послуги місцевому населенню, волонтери та громадські діячі.
Із вітальним словом на початку «круглого столу» виступила керівник апарату Вікторія Попова, яка подякувала представникам ПРООН за плідну роботу на території Попаснянського району та висловила сподівання, що в ході живого спілкування між сторонами будуть обговорені основні умови впровадження проєкту та подальші кроки співробітництва.
Спеціаліст з місцевого управління та адміністративних послуг ПРООН Костянтин Камма провів презентацію проекту «Мобільні центри надання адміністративних послуг для постраждалого від конфлікту населення Східної України». Зокрема, він поінформував про покриття проєкту та критерії вибору територій, розповів про виклики та можливості громади, де впроваджуватиметься проєкт, зосередивши увагу присутніх на нагальності послуг, що надаватимуться мобільним центром. В свою чергу Марія Хільчук, начальник відділу надання адміністративних послуг, акцентувала увагу учасників заходу на актуальності відкриття мобільних центрів в районі задля надання якісних адмінпослуг на місцях. Після ґрунтовного виступу консультанта ПРООН з питань інтуїтивної геолокалізації та розробки інформаційної платформи Олександра Андрєєва за темою «круглого столу», учасники заходу висловили свої пропозиції відносно реалізації проєкту та озвучили проблемні питання кожної окремо взятої території. Зокрема, обговорювалися можливі місця розміщення мобільного ЦНАПу, розповсюдження інформації шляхом долучення до цієї роботи місцевих волонтерів та активістів, інтегрування послуг в роботі мобільного ЦНАПу тощо.
Нагадаємо, робота із представниками ПРООН щодо впровадження на території Попаснянського району проєкту «Мобільні центри надання адміністративних послуг для постраждалого від конфлікту населення Східної України» розпочалася ще у серпні поточного року. Тоді із робочим візитом щодо ознайомлення із роботою Попаснянського ЦНАПу приїздила оціночна місія ПРООН та представники Канади. Потім, на початку вересня, делегація від Попаснянського району на чолі із виконуючим обов’язки голови Романом Колесником прийняла участь у аналогічному «круглому столі» в обласному центрі. Саме тому за підсумками поетапно проведеної роботи стало можливим розпочати впровадження зазначеного проєкту на Попаснянщині.
 

 

Розміщено: 10.10.2019

 ЧИ МОЖЛИВО ЗАРЕЄСТРУВАТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ У РАЗІ ВТРАТИ ДЕРЖАВНОГО АКТУ НА ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ ТА СВІДОЦТВО ПРО ПРАВО ВЛАСНОСТІ?                                            

Майже кожна людина є власником об’єкта нерухомого майна (квартири, житлового чи садового будинку, земельної ділянки та ін..)

Трапляються випадки, коли правовстановлюючі документи на вказані об’єкти нерухомого майна втрачаються.

Виникає питання – як підтвердити своє право власності на об’єкт нерухомого майна?

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127 затверджено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Пунктом 53 цього Порядку встановлено механізм державної реєстрації права власності та інших речових прав на земельну ділянку, права власності на об’єкт нерухомого майна, реєстрацію яких проведено до 1 січня 2013 року у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням відповідного державного акта на право власності чи постійного користування земельною ділянкою, свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Державна реєстрація права власності та інших речових прав на земельну ділянку, на об’єкт нерухомого майна у таких випадках відбувається з використанням відомостей Державного земельного кадастру або Реєстру прав власності на нерухоме майно, які є архівною складовою частиною Державного реєстру прав, та паперових носіїв інформації (реєстрові книги, реєстраційні справи, ведення яких здійснювали підприємства бюро технічної інвентаризації) з обов’язковим зазначенням у Державному реєстрі прав власності про втрату, пошкодження чи зіпсування відповідного документа.

Крім того, державному реєстратору може надаватися копія втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акту, свідоцтва про право власності на нерухоме майно тільки у разі наявності у заявника такої копії.

Отже,  якщо власник нерухомого майна з якоїсь причини не має документів про право власності, але це право було зареєстроване у Державному земельному кадастрі чи в Реєстрі прав власності – тоді немає жодних підстав для відмови власнику у поновленні його прав власності на об’єкти нерухомого майна.

 

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

Розміщено: 05.09.2019

 СПІВПРАЦЯ З ПРОГРАМОЮ РОЗВИТКУ ООН ТРИВАЄ                                             

     Завдяки нашим давнім партнерам з ПРООН Попаснянський район бере участь у новому проєкті, який надасть можливість отримати мобільний центр для надання адміністративних послуг населенню.
05 вересня керівники Попаснянської райдержадміністрації, а також Гірської міської ради та ВЦА міста Золоте та села Катеринівка прийняли участь у засіданні круглого столу «Мобільні центри надання адміністративних послуг для постраждалого від конфлікту населення Східної України».
Презентував проєкт учасникам заходу спеціаліст з місцевого управління та адміністративних послуг ПРООН Костянтин Камма. Після презентації спеціаліст з адміністративної децентралізації ПРООН Анатолій Молошний ознайомив присутніх з основними аспектами роботи віддаленого робочого місця.


У підсумках семінару учасники визначилися з наступним етапом реалізації проєкту. Так потенційним отримувачам, а це Попаснянський, Станично-Луганський та Новоайдарський райони, необхідно скласти попередні маршрути пересування та перелік населених пунктів, в яких буде здійснювати обслуговування населення мобільний центр.
Крім того, на засіданні було визначено дати проведення зустрічей безпосередньо на територіях для більш детального обговорення організації роботи мобільно центру. В нашому районі таку зустріч заплановано провести 22 жовтня поточного року.
Райдержадмістрація висловлює щиру подяку нашим партнерам з ПРООН за співпрацю і надану можливість покращити та підвищити рівень надання послуг мешканцям Попаснянського району.

 

Розміщено: 20.08.2019

 МІЖНАРОДНИЙ КОМІТЕТ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА ІНФОРМУЄ                                            

     

 

 

 

 

Розміщено: 13.08.2019

 МОЖЛИВОСТІ ОНЛАЙН БУДИНКУ ЮСТИЦІЇ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ                                            

     

Вже декілька років працює електронний сервіс Міністерства юстиції України – Онлайн будинок юстиції, за допомогою якого можливо отримати послуги в онлайн режимі. Онлайн будинок юстиції - це повністю прозора автоматизована система.

Доступні послуги Онлайн будинку юстиції для громадських організацій:

- попередній правовий аналіз документів на реєстрацію громадської організації;

- пошук відомостей у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- пошук відомостей в Реєстрі громадських об'єднань;

- онлайн реєстрація громадської організації.

Переваги користування Онлайн будинком юстиції:

- доступність - для отримання послуг необхідно мати лише доступ до Інтернету;

- зручність - при користуванні сервісом є покрокова інструкція надання відповідної послуги;

- економія часу - для отримання послуги не потрібно відвідувати орган державної влади;

- цілодобовість - сервіс працює 24 години на добу;

- безкоштовність – зазначені послуги для громадських організацій повністю безкоштовні.

Нагадуємо, що органом реєстрації громадських організацій, місце знаходженням яких є населені пункти Луганської області, є Головне територіальне управління юстиції у Луганській області.

 

 

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

 

 

Розміщено: 30.07.2019

 КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ, ЯКЩО ВВАЖАЄТЕ ЩО ВАШІ ПРАВА У СФЕРІ НЕРУХОМОСТІ ПОРУШЕНІ?                                                                                   

     

 

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

 

 

Розміщено: 09.07.2019

 ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ЗІ СТАТУСОМ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ СТАЛА МОЖЛИВОЮ!                                                                                      

     

З червня 2019 року Міністерством юстиції України запроваджено нову послугу, яка дозволяє зареєструвати громадську організацію зі статусом юридичної особи онлайн. Ця послуга доступна на порталі електронних сервісів "Он-лайн будинок юстиції" за посиланням https://online.minjust.gov.ua.

            Послуга значно полегшує державну реєстрацію створення громадських організацій зі статусом юридичної особи та є доступною у будь якому регіоні України за наявності доступу до мережі Інтернет і електронного цифрового підпису засновників такої громадської організації.

            Електронна послуга стане корисною для всіх, хто бажає зареєструвати громадську організацію, не виходячи з дому або офісу.

            У персональному кабінеті на порталі електронних сервісів "Он-лайн будинок юстиції" заявник формує  заяву в електронній формі та  долучає  до неї документи для державної реєстрації,  що передбачені частиною першою статті 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань". Після підписання документів електронним цифровим підписом вказані документи стають доступними державному реєстратору для прийняття відповідного рішення.

            Ключова особливість послуги полягає в тому, що відтепер засновники громадської організації, перебуваючи у різних місцях, можуть підписувати документи дистанційно, що додає чималої зручності особам, які проживають у різних містах України або тимчасово перебувають за її межами. Після підпису всіма засновниками документи автоматично надсилаються суб'єкту державної реєстрації.

            При розгляді заяви державним реєстратором, заявнику відправляється повідомлення на електронну адресу, а також відображається актуальний стан розгляду заяви у персональному кабінеті користувача на порталі "Он-лайн будинок юстиції".

            Контактний номер телефону Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань державної реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

            Отримати консультацію можливо також за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

 

 

Розміщено: 08.07.2019

 Звітуємо за роботу у І півріччі 2019 року                                                                                                    

     

 

Розміщено: 03.07.2019

 ПЛАТІЖНИЙ ТЕРМІНАЛ ОЩАДБАНКУ В ПОПАСНЯНСЬКОМУ ЦНАПі 

Сьогодні в приміщенні нашого Центру був встановлений термінал Ощадбанку. Встановленню платіжного терміналу передувало підписання договору з Публічним акціонерним товариством «Державний ощадний банк України». Кожний громадянин, суб’єкт звернень, може на місці оплати адміністративну послугу, якщо вона платна.
Доречі, відвідувачі і раніше здійснювали оплату адміністративних послуг в центрі через POS-термінал, тільки при наявності банківської картки.
Сподіваємось, такі новації допоможуть комфортніше замовити платну адміністративну послугу та заощадити час відвідувачів.

Керівництво райдержадміністрації та колектив ЦНАПу впроваджує нові можливості для Вас, наші відвідувачі! Щоденно працюємо для покращення обслуговування!

Розміщено: 28.05.2019

 ЯК ОТРИМАТИ ВИПИСКУ З ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ, ФІЗИЧНИХ ОСІБ - ПІДПРИЄМЦІВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ ДЛЯ ПРОСТАВЛЕННЯ АПОСТИЛЯ 

На сьогодні найбільш поширеним способом оформлення документів для їх можливого використання за кордоном є проставлення апостиля, запровадженого Конвенцією, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (далі – Конвенція) від 1961 року.

            Виходячи з положень Конвенції апостилем є спеціальний  штамп, який проставляється на офіційних документах, що надходять від держав - учасниць Конвенції, та засвідчує справжність підпису особи під документом і автентичність відбитку печатки або штампа, якими скріплено відповідний документ.

Відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” (далі — Закон) виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр) — це документ в електронній або у випадках, передбачених Законом, у паперовій формі, який формується за результатами проведення реєстраційних дій і містить відомості про юридичну особу або її відокремлений підрозділ, фізичну особу - підприємця (у тому числі про взяття на облік в органах державної статистики та державної фіскальної служби, видачу ліцензії та документів дозвільного характеру) або громадське формування, що не має статусу юридичної особи, а також про проведену реєстраційну дію.

            Виписка з Єдиного державного реєстру для проставлення апостиля надається у паперовій формі посадовою особою територіального органу Міністерства юстиції України, на аркушах формату А4 (210 х 297 міліметрів) без використання спеціальних бланків з проставлянням підпису та печатки державного реєстратора. Для отримання необхідно звертатися до Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

            Документами, які необхідні для видачі виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі для проставлення апостиля є:

            1) запит про надання виписки з Єдиного державного реєстру, відповідно до додатку 1 Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань затвердженого наказом Міністерства юстиції України 10 червня 2016 року № 1657/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 червня 2016 року за № 839/28969;

            2) документ, що підтверджує внесення плати за надання виписки з Єдиного державного реєстр у паперовій формі для проставлення апостилю у розмірі 0,05 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до частини четвертої статті 36 Закону;

3) документ, що підтверджує оплату послуги з проставлення апостиля у розмірі визначеному наказом Міністерства юстиції України від 18 грудня 2003 року № 161/5 «Про розмір та порядок оплати послуг з проставляння апостиля», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19 грудня 2003 року за № 1197/8518. Якщо заявник звільнений від сплати послуг з проставлення апостиля, він пред’являє посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України документ, що підтверджує право на звільнення від сплати, з якого відповідною особою виготовляється копія та долучається до поданого запиту.

            Виписка з Єдиного державного реєстру для проставлення апостилю надається протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.

Виписка з Єдиного державного реєстру, копія запиту щодо надання такої виписки та документ про оплату послуги з проставлення апостиля або копія документа, що підтверджує право на звільнення від такої сплати, посадова особа територіального органу Міністерства юстиції України передаються уповноваженій посадовій особі відділу державної реєстрації актів цивільного стану відповідного територіального органу Міністерства юстиції України для проставлення на такій виписці апостиля та надання її заявникові відповідно до Порядку проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 11 листопада 2015 року № 2268/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1419/27864.

Проставлення апостиля, відмова в його проставленні здійснюються у строк до 2 робочих днів.

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

Розміщено: 17.05.2019

 МОЖЛИВОСТІ ОН-ЛАЙН БУДИНКУ ЮСТИЦІЇ ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ    

Вже декілька років працює електронний сервіс Міністерства юстиції України – Он-лайн будинок юстиції, за допомогою якого можливо отримати послуги в он-лайн режимі. Он-лайн будинок юстиції - це повністю прозора автоматизована система.

         Доступні послуги Он-лайн будинку юстиції для громадських організацій:

- попередній правовий аналіз документів на реєстрацію громадської організації;

- безкоштовний пошук відомостей у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- пошук відомостей в Реєстрі громадських об'єднань.

         Переваги користування Он-лайн будинком юстиції:

- доступність - для отримання послуг необхідно мати лише доступ до Інтернету;

- зручність при користуванні сервісом є покрокова інструкція користування;

- економія часу - для отримання послуги не потрібно відвідувати орган державної влади;

- цілодобовість - сервіс працює 24 години на добу.

            Нагадуємо, що органом реєстрації громадських організацій, місцезнаходженням яких є населені пункти Луганської області, є Головне територіальне управління юстиції у Луганській області.

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

Розміщено: 16.05.2019

 ЮСТИЦІЯ ЛУГАНЩИНИ ЯК РЕЄСТРУЮЧИЙ ОРГАН ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ                                                                                                

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області (далі – юстиція) підпорядковується Міністерству юстиції України та є його територіальним органом.

         Одним із повноважень юстиції є здійснення державної реєстрації громадських формувань, а саме:

- структурних утворень політичних партій;

- обласних, місцевих та первинних професійних спілок, їх організацій та об'єднань;

- постійно діючих третейських судів;

- регіональних (місцевих) творчих спілок, територіальних осередків всеукраїнських творчих спілок;

- обласних, місцевих організацій роботодавців та їх об'єднань;

- громадських об’єднань, їх відокремлених підрозділів.

         Державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об’єднання, професійної спілки, її організації або об’єднання, політичної партії, організації роботодавців, об’єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій.

         Нагадуємо, що подати документи для державної реєстрації можливо не лише до юстиції, але й до більшості центрів надання адміністративних послуг та всіх місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Луганської області, з переліком яких можливо ознайомитись на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області: http://www.lugjust.gov.ua/files/Reestraciya/1/Суб'єкти%20прийому%20та%20видачі%20документів01-04.pdf.

         Консультацію можливо отримати за номерами телефонів: 06452-4-22-16, 0953624202 або за допомогою он-лайн чату: http://www.lugjust.gov.ua/gf-chat/.

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

Розміщено: 08.05.2019

 Отримання відомостей  про зареєстровані громадські формування за допомогою електронних  реєстрів                                                                                                

Міністерство юстиції України є держателем багатьох єдиних та державних реєстрів, серед яких, зокрема, реєстри за допомогою яких можна отримати відомості про зареєстровані громадські формування в Україні.

            До таких реєстрів відносяться:

            Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

            Реєстр громадських об’єднань;

            Єдиний реєстр громадських формувань.

            За допомогою Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр) можливо безкоштовно отримати відомості про зареєстровані громадські формування із статусом юридичної особи.

            Здійснити пошук у Єдиному державному реєстрі можливо здійснити за найменуванням громадського формування із статусом юридичної особи або за кодом ЄДРПОУ, перейшовши за посиланням https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch.

            За допомогою Реєстру громадських об'єднань можливо безкоштовно отримати відомості про зареєстровані громадські об'єднання.

            Здійснити пошук у Реєстрі можливо, перейшовши за посиланням https://rgo.minjust.gov.ua.

            Пошук у Реєстрі громадських об'єднань можливо здійснити за реєстраційним номером запису в Реєстрі; кодом згідно з ЄДРПОУ громадського об’єднання/місцевого осередку із статусом юридичної особи; повним або скороченим найменуванням громадського об’єднання/місцевого осередку із статусом юридичної особи; назвою адміністративно-територіальної одиниці місцезнаходження (у розрізі мм. Києва та Севастополя, окремого району області, Автономної Республіки Крим); номером та датою видачі свідоцтва про реєстрацію (його дубліката) або свідоцтва про акредитацію (його дубліката); статусом громадського об’єднання (дитяче, молодіжне, всеукраїнське) та (у разі наявності) видом (екологічне, правозахисне тощо); кодом згідно з ЄДРПОУ юридичної особи - засновника.

            За допомогою Єдиного реєстру громадських формувань можливо безкоштовно отримати відомості про зареєстровані політичні партії, творчі спілки, постійно діючі третейські суди.

            Здійснити пошук у Єдиному реєстрі громадських формувань можливо за найменуванням політичної партії, творчої спілки, постійно діючого третейського суду,  перейшовши за посиланням https://rgf.minjust.gov.ua.

            Отримати відомості про зареєстровані громадські формуванні можливо і за допомогою електронного сервісу Міністерства юстиції України  Он-лайн будинок юстиції. Для цього необхідно перейти за посиланням  https://online.minjust.gov.ua/. Обрати розділ «Інформація з реєстрів» та обрати необхідний електронний реєстр. Також, перейшовши  за посиланням https://online.minjust.gov.ua/dokumenty/go, громадські об'єднання можуть подати документи для створення громадського об'єднання зі статусом юридичної особи для проведення їх попередньої експертизи.

                                                                                                                                    За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області 

 

Розміщено: 24.04.2019

 Надається послуга "Мобільний адміністратор"                                                                                                

З  метою забезпечення доступності громадян з обмеженими можливостями чи обмежених у пересуванні до отримання адміністративних послуг прийнято  розпорядженням голови райдержадміністрації - керівника районної військово-цивільної адміністрації «Про надання послуги «Мобільний адміністратор». 

        Надання послуг «Мобільного адміністратора»  поширюється на мешканців Попаснянського району із інвалідністю та хворих, що за станом здоров’я не здатні самостійно пересуватись.

 Організація надання адміністративних послуг буде здійснюватися зі спеціальним кейсом «Мобільний адміністратор» за місцем проживання суб’єктів звернень з обмеженими можливостями чи обмежених у пересуванні, за їх попереднім зверненням  (письмовим, усним або електронним), за принципом віддаленого робочого місця спеціалістами Центру надання адміністративних послуг на території Попаснянського району.

         На сьогоднішній день  із застосуванням сервісу «Мобільний адміністратор» можна зареєструвати нерухомість, оформити право власності чи користування земельною ділянкою, отримати відомості з Державного земельного кадастру та отримати послугу щодо вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку. Для замовлення послуги з виїздом до замовника необхідно заповнити заяву і направити до центру надання адміністративних послуг 

 На сайті райдержадміністрації в розділі «Центр надання адміністративних послуг» http://pps.loga.gov.ua/content/poslugi, розміщена інформація та  зразок заяви.

Надання послуги «Мобільний адміністратор» - це наступний крок органу виконавчої влади щодо доступності до адміністративних послуг для осіб, які не здатні самостійно відвідати ЦНАП. 

 

Розміщено: 23.04.2019

 ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ – ШЛЯХ ДО РЕЄСТРАЦІЇ                                                                                                

         Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи. Громадська організація створюється з метою здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

         Що необхідно знати для створення та реєстрації громадської організації?

Засновниками та членами (учасниками) громадської організації є фізичні особи.
Громадська організація може здійснювати свою діяльність зі статусом юридичної особи та без статусу юридичної особи. Від цього також залежить перелік документів, які будуть подаватися для державної реєстрації.
Основним нормативно-правовим актом, який визначає порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських організацій, є Закон України "Про громадські об'єднання" (далі – Закон).
Реєструючим органом громадських організацій є Головні територіальні управління юстиції.
Строк реєстрації – 3 робочих дні.
Реєстрація здійснюється безкоштовно.
Існує можливість подати в електронному вигляді документи для попередньої перевірки реєструючому органу за допомогою веб-сайту "Он-лайн будинок юстиції" (https://online.minjust.gov.ua).

         Процедура створення та реєстрації громадської організації зі статусом юридичної особи складається з таких етапів:

Проведення установчих зборів засновників, на яких вирішуються основні питання створення та діяльності громадської організації (вимоги до протоколу установчих зборів засновників, статуту громадської організації визначені в статтях 9, 10, 11 Закону).
Підготовка документів (протокол установчих зборів засновників з реєстром осіб, статут, відомості про керівні органи та уповноважену особу, заява про державну реєстрацію створення юридичної особи, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016  № 3268/5), із зразками заповнення яких можливо ознайомитись на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області (http://www.lugjust.gov.ua).
Подання документів до реєструючого органу особисто або поштою.

Отримання відповіді, яка після державної реєстрації розміщена на веб-сайті "Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch).

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області  

 

Розміщено: 19.04.2019

 Які документи надаються для державної реєстрації структурного утворення політичної партії зі статусом юридичної особи                                                                                                    

     

Структурні утворення політичних партій можуть здійснювати свою діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу.

Про утворення обласних, міських, районних організацій або інших структурних утворень політичної партії, передбачених статутом партії, повідомляється суб’єкт державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань у 10- денний строк з дня їх утворення.

Для державної реєстрації структурного утворення політичної партії зі статусом юридичної особи, подаються такі документи:

1. заява про державну реєстрацію створення юридичної особи, форми 1, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 № 3268/5 “Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань”, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.2016 за №1500/29630 (із змінами);

2. відомості про керівні органи структурного утворення політичної партії (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти структурне утворення політичної партії для здійснення реєстраційних дій (ім’я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку);

3. примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу установчих зборів (конференції) про утворення структурного утворення політичної партії, невід’ємною частиною якого є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах (конференції).

Розгляд документів, поданих для державної реєстрації структурного утворення політичної партії, здійснюється не пізніше 10 робочих днів з дати подання документів для державної реєстрації.

Державна реєстрація структурних утворень політичних партій здійснюється безкоштовно.

Суб'єктом державної реєстрації структурних утворень політичних партій у Луганській області є Головне територіальне управління юстиції у Луганській області. Контактні номери телефонів Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202. Отримати консультацію можливо також за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області  

 

 

 

Розміщено: 05.04.2019

 Звітуємо за роботу у І кварталі 2019 року                                                                                                    

     

 

Розміщено: 05.04.2019

 Державна реєстрація статутів територіальних громад                                                                                                   

 

 

Державна політика України у сфері місцевого самоврядування спирається на інтереси жителів територіальних громад і передбачає децентралізацію влади – тобто передачу від органів виконавчої влади органам місцевого самоврядування значної частини повноважень, ресурсів та відповідальності. В основу цієї політики закладено положення Європейської хартії місцевого самоврядування та найкращі світові стандарти суспільних відносин у цій сфері.

            З метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування представницький орган місцевого самоврядування на основі Конституції України та в межах законодавства може прийняти статут відповідної територіальної громади.

            Державна реєстрація статутів територіальних громад та статутів об’єднаних територіальних громад Луганської області здійснюється Головним територіальним управлінням юстиції у Луганській області.

            Умови та порядок  державної  реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст визначається Положенням про державну реєстрацію статутів територіальних громад, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1150 "Про затвердження Положення про державну реєстрацію статутів територіальних громад" (із змінами) (далі – Положення).

            Згідно з пунктом 1-1. Положення прийняття та видача документів здійснюється через центри надання адміністративних послуг Луганської області.

            Для державної реєстрації, разом із заявою встановленого Положенням зразка, подаються:

            статут територіальної громади села, селища, міста у двох примірниках;

            рішення  представницького органу місцевого самоврядування про затвердження статуту;

            протокол пленарного засідання представницького органу місцевого самоврядування, на якому прийнято рішення про реєстрацію статуту.

            Документи, що  подаються  для реєстрації статуту,  мають бути оформлені відповідно до вимог законодавства та Положення.

            Заява про державну реєстрацію статуту розглядається в місячний термін.

            За  результатами  розгляду  заяви  приймається рішення про державну реєстрацію статуту або відмову в його реєстрації.

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 21.03.2019

 Мін’юст інформує:

 Реєстрація нерухомості за СПРОЩЕНОЮ ПРОЦЕДУРОЮ.

 Складаємо скаргу правильно.                                                                                                     

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 21.03.2019

 Антирейдерська комісія Мінюсту стоїть на варті Ваших прав у сфері реєстрації нерухомості та бізнесу                                                                                                     

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 19.03.2019

 Якщо Ви втратили установчі документи громадського об'єднання                                                                                                                         

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області нагадує, що установчим документом громадського об'єднання (громадської організації, громадської спілки) є статут або положення.

В разі втрати установчих документів громадського об'єднання у Вас є право скористатись послугами порталу електронного сервісу або звернутися до Головного територіального управління юстиції у Луганській області та отримати копії документів, що містяться в реєстраційній справі відповідного громадського об'єднання в паперовому вигляді.

Для завантаження відповідного файлу та роздрукування статуту (положення) громадського об'єднання необхідно мати лише доступ до мережі Інтернет та опис документів, який був виданий при прийнятті документів для проведення реєстраційної дії, пов'язаної із останніми змінами до установчих документів.

Далі, за наступним посиланням: https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch (або в пошуковому запиті в мережі Інтернет ввести «Безкоштовний запит ЄДР») зайти на веб-сторінку, обрати вкладку «Результат надання адміністративних послуг» та в графі «Запит», ввести код доступу (від 6 до 12 символів, які  містяться в правому верхньому куті опису), натиснути «Пошук» та отримати установчий документ у сканованому вигляді.

Заявник, також має можливість отримати копії документів, що містяться в реєстраційній справі громадського об'єднання, у паперовій формі.

Документи, що містяться в реєстраційній справі громадського об'єднання, у тому числі і статут (положення) у паперовій формі, надаються протягом 24 годин, крім вихідних та святкових днів, за відповідним запитом про надання документів та за умови сплати адміністративного збору. Запит можливо подати до Головного територіального управління юстиції у Луганській області.

Розмір адміністративного збору за надання документів, що містяться в реєстраційній справі у паперовій формі,  складає в 0,07 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що у 2019 році становить 130 гривень за один документ.

Контактний номер телефону Головного територіального управління юстиції у Луганській області з питань державної реєстрації громадських формувань: 0645242216, 0953624202.

Отримати консультацію можливо за допомогою он-лайн чату з питань державної реєстрації громадських формувань за посиланням: http://lugjust.gov.ua/gf-chat/.

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 13.03.2019

ВІДБУВСЯ КРУГЛИЙ СТІЛ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ                                                                                                                

13 березня 2019 р. в місті Сєвєродонецьк відбувся круглий стіл на тему «Інформаційно-дискусійна платформа щодо діяльності Програми та ефективного місцевого самоврядування – як елемент суспільного діалогу». Захід проходив в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
В роботі круглого столу взяли участь представники 13 громад-партнерів Компоненту реформи децентралізації та місцевого самоврядування, а також представники Програми ООН. Було презентовано результати соціологічного дослідження з оцінки потреб цільових громад з різних питань децентралізації, висновки якого викликали жваву дискусії. 
На заході були презентовані основні плани щодо подальшої роботи в напрямі адміністративної децентралізації, а саме озвучені до обговорення напрямки, за якими заплановано надати підтримку (створення віддалених робочих місць, мобільних ЦНАПів та встановлення програмного забезпечення з електронного документообігу для органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг тощо). Учасники громад висловили вдячність за вже надану підтримку, а також запевнили в підтримці і своїй готовності впроваджувати на своїх територіях запропоновані заходи. 
Також учасникам були озвучені основні напрями роботи з фіскальної децентралізації, а саме щодо вже досягнутих результатів і планів з навчання представників органів місцевого самоврядування, а також стану з роботи розробки моделей ефективного фінансового управління в громадах.
Учасники зауважили щодо необхідності децентралізації. Голова військово-цивільної адміністрації Золотого зауважив на необхідності повернення функціонування органів місцевого самоврядування та подальшому об’єднанню і створенню ОТГ.

 

Розміщено: 05.03.2019

ЗВІТУЄМО ПРО РОБОТУ ЗА ЛЮТИЙ 2019 РОКУ                                                                                                                

ІНФОРМАЦІЯ про роботу центру надання адміністративних послуг при Попаснянській  районній державній адміністрації

 за лютий  місяць 2019 року

  

Надання консультацій з питань:

отримання витягу з ДЗК;
отримання довідки про наявність земельної ділянки;
отримання витягу про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки;
отримання паспорту забудови;
отримання висновку про доцільність усиновлення;
отримання висновку щодо поновлення батьків у батьківських правах;
реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб підприємців
оформлення заяви для реєстрації громадських об’єднань
державна реєстрація права власності, інших речових прав та їх обтяжень
вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку

 

Розміщено: 04.03.2019

ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ – ЗРУЧНИЙ СЕРВІС ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ                                                                                                                

Переваги користування Он-лайн будинком юстиції (https://online.minjust.gov.ua/):

- доступність - для отримання послуг необхідно мати лише доступ до інтернету;

- зручність - при користуванні сервісом є покрокова інструкція користування;

- економія часу - для отримання послуги не потрібно відвідувати орган державної влади;

- цілодобовість - сервіс працює 24 години на добу.

Доступні послуги Он-лайн будинку юстиції для громадських організацій:

- попередній правовий аналіз документів на реєстрацію громадської організації;

- безкоштовний пошук відомостей у єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;

- пошук відомостей в Реєстрі громадських об'єднань.

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 01.03.2019

ЦНАП при Попаснянській райдержадміністрації видав перші паспорти у формі ID-карток                                                                                                                

01 березня в Центрі надання адміністративних послуг при Попаснянській райдержадміністрації відбулася видача перших паспортів. Урочисте вручення документів чотирьом підліткам здійснив голова райдержадміністрації Сергій Шакун. Крім того, він вручив дітям невеличкі сувеніри на згадку про таку значну в їхньому житті подію.
Прийом документів для виготовлення ID-карток розпочався з 22 січня. 
Це п’ятий ЦНАП на Луганщині, який надає послуги з оформлення та видачі паспортів і перший ЦНАП при райдержадміністрації в Луганській області, в якому запроваджено таку послугу. 
Нагадаємо, що для Попаснянського ЦНАПу у минулому році було придбано два комплекти спеціалізованого технічного обладнання для оформлення та видачі паспортних документів. Можливим це стало завдяки ефективній роботі Луганської облдержадміністрації та Попаснянської райдержадміністрації, які долучилися до проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. 


На сьогоднішній день в ЦНАПі створені доступні та зручні умови для обслуговування громадян, привітний персонал, зручний графік роботи без перерв і неприйомних годин. Кількість необхідних фахівців дозволяють якомога швидше допомогти і вирішити всі питання, з якими звертаються відвідувачі. Для зручності споживачів в приміщенні Центру розміщено POS-термінал і всі оплати адміністративних послуг можна здійснювати банківською карткою не виходячи із ЦНАПу.
Сподіваємось, що завдяки нововведенням вдасться уникнути постійних черг, на які скаржаться громадяни, які звертаються за отриманням зазначених послуг в інших містах.

 

Розміщено: 21.02.2019

 Міністерством юстиції було розроблено інноваційні превентивні заходи захисту майна                                                                                                                

Чи всі засоби захисту своїх майнових прав ви знаєте?

              Міністерством юстиції було розроблено інноваційні превентивні заходи захисту майна, зокрема:

- СМС_МАЯК —  це сервіс, який дає можливість відстежувати зміни статусу об’єктів нерухомості за реєстраційним номером в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та можливість власникам об’єктів відстежувати подання заяв на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо них.

- надано можливість власнику нерухомості подати заяву про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта.

Створено антирейдерську комісію, як ефективний інструмент боротьби з рейдерством.
            Комісія Міністерства юстиції України розглядає скарги на:
- рішення про державну реєстрацію прав (крім випадків, коли право набуто на підставі рішення суду, а також коли щодо нерухомого майна наявний судовий спір);
- рішення, дії або бездіяльність територіальних органів Міністерства юстиції України.
Комісії територіальних органів Мін'юсту розглядають скарги на:

- на рішення (крім рішення про державну реєстрацію прав), дії або бездіяльність державного реєстратора;

- на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації прав.    

             Від початку своєї діяльності комісія задовольнила більше 1 600 скарг, повернувши у власність громадян понад 16 тисяч га земельних ділянок та понад 230 тисяч квадратних метрів нерухомого майна. 

             Забезпечено новий механізм захисту майнових прав в аграрній сфері, а саме:

З середини 2017 року у регіонах створені та продовжують свою дію Оперативні штаби з протидії рейдерству та забезпечення прав і свобод власників і користувачів земель.

За час дії такого штабу у Луганській області  було розглянуто 16 звернень, здійснено 198  виїздів в межах Луганської області та надано 422 консультації з аграрних питань.

 

НАШІ КОНТАКТИ:

Адреси для надсилання скарг у сфері державної реєстрації:

01001, м. Київ, вул. Городецького, 13 — Міністерство юстиції України

93404, м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, 22 — Головне територіальне управління юстиції у Луганській області.

Гаряча лінія Оперативного штабу:

(06452) 4-24-93, (0645) 70-50-89

Мін'юст стоїть на захисті ваших прав!

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 24.01.2019

 Поняття та порядок використання нерозподілених, невитребуваних земельних ділянок та земельних часток (паїв)                                                                                                                  

У статті 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» надається поняття нерозподіленої та невитребуваної земельної ділянки. Так, нерозподіленою є земельна ділянка, яка відповідно до проекту землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв) увійшла до площі земель, що підлягають розподілу, але відповідно до протоколу про розподіл земельних ділянок не була виділена власнику земельної частки (паю).

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

З 1 січня 2019 року нерозподілені земельні ділянки, невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до дня державної реєстрації права власності на таку земельну ділянку, про що обов’язково зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участі у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення або шляхом вручення відповідного повідомлення особисто, якщо відоме їх місцезнаходження.

У разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Така невитребувана земельна частка пай на підставі рішення суду передається до комунальної власність територіальної громади, у порядку визнання майна безхазяйним. Але власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець у разі пропуску строку для оформлення права на таку земельну ділянку з поважних причин має право звернутись до суду з позовом про визначення додаткового строку, достатнього для оформлення права власності на земельну ділянку.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 22.01.2019

У Центрі надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній  розпочато прийом документів для оформлення ID-карток та закордонних паспортів                                                                                                                  

Дуже символічно, що сьогодні, у День Соборності України, юні громадяни нашої держави, отримали можливість вперше пройти сканування для отримання паспорту у формі ID-картки. Саме 22 січня відбулося відкриття нових адміністративних послуг – оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку і паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

            Для  забезпечення потреб населення району з оформлення та  видачі паспорту громадянина України у вигляді ID-картки чи для виїзду за кордон Центр надання адміністративних послуг в червні 2018 року отримав робочу станцію для оформлення, видачі, обміну паспортів громадян України для виїзду за кордон  за рахунок  проекту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). В грудні 2018 року за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України та за рахунок коштів районного бюджету придбана друга  робоча станція для оформлення паспортів.

            Після підписання договорів про співпрацю із Державним підприємством «Українські спеціальні системи» та Управлінням Державної міграційної служби України в Луганській області, на автоматизовані робочі місця встановлено необхідне програмне забезпечення, проведені навчання з адміністраторами в Попаснянському районному відділі УДМС України в Луганській області. Досвід оформлення біометричних документів та роботи у Єдиному державному демографічному реєстрі адміністратори ЦНАП переймали у працівників міграційної служби України.

             На кожну адміністративну послугу Управлінням ДМС України в Луганській області розроблені інформаційні картки, які оприлюднені на офіційному сайті Попаснянської районної державної адміністрації (посилання на сайт РДА – pps.loga.gov.ua) у розділі «Центр надання адміністративних послуг», в яких описані законодавчі підстави та перелік документів для отримання адміністративної послуги.

              Прийом громадян у ЦНАП для оформлення паспортних документів проводиться в порядку попереднього запису, після проведення консультації з адміністратором ЦНАП і перевірки на наявність всіх необхідних документів та їх копій. На консультацію до адміністратора крім особистого прийому можна звернутись за телефоном (064-74-3-27-88) або електронною поштою popasna-cnap@ukr.net. Це дасть можливість регулювати чергу заявників для отримання адміністративної послуги та економити їх час.

            У ЦНАПі створені доступні та зручні умови для обслуговування громадян, привітний персонал, необхідна кількість фахівців дозволить якомога швидше вирішити ті питання, з якими звертаються відвідувачі. Сподіваємось, що завдяки нововведенню вдасться уникнути постійних черг, на які скаржаться громадяни, які вже звертались за отриманням даних послуг в інших містах.

 

 

Розміщено: 10.01.2019

 Сучасний стан правового регулювання земельних ділянок під польовими дорогами та лісосмугами                                                                                                                        

Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні" передусім усуває проблеми, які виникають при використанні аграріями масивів сільськогосподарських земель. Власники земель та землекористувачі з 1 січня 2019 року зможуть використовувати земельні ділянки під лісосмугами, польовими дорогами на праві оренди.

Земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, що розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення (крім польових доріг, що обмежують масив), передаються в оренду без проведення земельних торгів землевласникам або землекористувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років. Крім того, земельні ділянки під польовими дорогами (крім польових доріг, що обмежують масив) можуть використовуватись як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції. Тобто, Закон відносить їх до земель сільськогосподарського призначення і дозволяє передавати в оренду без аукціонів фізичним та юридичним особам з умовою їх підтримання у належному стані.

Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами, які обмежують масив земель сільськогосподарського призначення, передаються у постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг і забезпечення використання ними функцій агролісотехнічної меліорації.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 08.01.2019

 Інформація щодо діяльності Центру надання адміністративних послуг                                                                                                                           

З метою забезпечення реалізації положень Закону України «Про адміністративні послуги» розпорядженням голови райдержадміністрації від 26.11.2013 №424 було створено Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації.

Відкриття центру відбулось 27 грудня 2013 року в приміщенні Луганської дирекції УДППЗ «Укрпошта», загальною площею 65,7 кв.м. на 5 робочих місць.

У січні 2015 року приміщення «Укрпошти», у якому знаходився ЦНАП, було пошкоджено в наслідок артобстрілу. Були розбиті вікна, пошкоджена система опалення. В зимовий період приміщення не опалювалось, температура повітря не перевищувала 50С. У зв’язку із цим у 2016 році райдержадміністрацією спільно з міською радою було вирішено питання розміщення центру в новому приміщенні, за рахунок коштів районного бюджету були проведені ремонтні роботи.

Приміщення Центру знаходиться на першому поверсі багатоповерхової будівлі (житловий будинок), перебуває у комунальній власності на балансі Попаснянської міської ради, загальна площа складає 132,8 кв. м. Центр знаходиться в центрі міста у 100 метрах від зупинки громадського транспорту, поруч розташоване відділення банку. Вхід до приміщення облаштовано пандусом для осіб з обмеженими можливостями. Приміщення оснащене охоронною та пожежною сигналізацією, вікна заґратовано.

     Всередині ЦНАП розділено на три основні зони: зона очікування, зона прийому та зона обробки документації. В зоні очікування розміщено дитячий куточок. Загальна кількість робочих місць - 11. Для персоналу обладнано місце для прийому їжі.

Адреса ЦНАП: вул. Миру, 151, м. Попасна, Луганська область, 93300.

В рамках програми ПРООН «Відновлення і розбудова миру» та за фінансової підтримки Європейського Союзу в 2017 році здійснено оснащення центру усім необхідним для надання населенню якісних адміністративних послуг. За фінансової підтримки ЄС ПРООН придбано меблі для 11 робочих місць та 7 комплектів комп’ютерної техніки, а також облаштовано зону очікування, зону для обробки документів, побутові приміщення для персоналу, серверна, дитячий куточок. Для полегшення доступу особам з вадами зору прокладено тактильну плитку та виготовлені інформаційні таблички зі шрифтом Брайля, туалет обладнано поручнями для інвалідів - візочників.

Крім того, встановлено велосипедну стоянку, нові вивіски ті навігація центру, інформаційні стенди, урни для роздільного збору сміття.

Презентація оновленого офісу Центру надання адміністративних послу відбулась 14 вересня 2017 року за участю делегації Єврокомісії, Представництва ЄС в Україні, Програми розвитку ООН та облдержадміністрації.

Центр надання адміністративних послуг райдержадміністрації створено як структурний підрозділ райдержадміністрації. Відділ надання адміністративних послуг райдержадміністрації є органом управління Центру. Розпорядженням голови райдержадміністрації – керівником районної військово-цивільної адміністрації від 13 липня 2016 року №263 затверджено Положення про відділ надання адміністративних послуг райдержадміністрації.

 На відділ надання адміністративних послуг райдержадміністрації покладено здійснення матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності Центру, керівництво і відповідальність за організацію його діяльності. Штатна чисельність відділу адміністративних послуг складає 10 осіб.

Відповідно до вимог Закону України «Про адміністративні послуги» розроблено графік прийому суб’єктів звернень Центру, який затверджено головою райдержадміністрації. Прийом суб’єктів звернень працівниками Центру здійснюється згідно з чинним законодавством - п’ять днів на тиждень без обідньої перерви. Один день  на тиждень – у вівторок - прийом суб’єктів звернень проводиться до 20.00 години.

 Сформовано нормативно-правову базу, на підставі якої діє Центр, зокрема: положення про ЦНАП, регламент ЦНАПу, перелік адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП.

Розпорядженнями  голови райдержадміністрації – керівника районної військово-цивільної адміністрації від 17 травня 2016 року №171 та №172 затверджено Регламент та  Положення про Центр.

 Перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр, затверджено розпорядженням голови райдержадміністрації – керівника районної військово-цивільної адміністрації від 30 березня 2018 року №321.

 Станом на 01.01.2019 року центром надання адміністративних послуг надається 113 адміністративних послуг, а саме: 10 – послуги відділу містобудування та архітектури; 16 – послуги служби у справах дітей; 11 – послуги Держгеокадастру; 44 – послуги Головного територіального управління юстиції; 30 – послуги відділу надання адміністративних послуг з державної реєстрації бізнесу та нерухомості; 1 – послуга Попаснянського міськрайонного управління відділу ГУДСНС у Луганській області, 1 – послуга Державної міграційної служби (вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45- річного віку).

Центр надання адміністративних послуг здійснює видачу адміністративних послуг Держгеокадастру в електронній формі, а саме: державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру; видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі витягу про земельну ділянку. Кількість виданих адміністративних послуг в електронному вигляді з початку року складає 485 послуг ( в 2017 році – 30 послуг), що в 16,2 рази більше показника 2017 року.

З метою спрощення та вдосконалення надання адміністративних процедур, швидкого отримання адміністративних послуг суб’єктами звернень між Попаснянською районною державною адміністрацією та громадською організацією «Айгов»13 листопада 2017 року підписано Меморандумом про співпрацю щодо створення системи електронного урядування та електронної демократії у Попаснянському районі.

Через портал державних послуг iGov.org.ua запроваджено надання адміністративних послуг відділу архітектури та містобудування, а саме: погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки; надання будівельного паспорту забудови земельної ділянки; надання паспорту прив’язки тимчасової споруди; продовження строку дії паспорту прив’язки тимчасової споруди; переоформлення паспорту прив’язки тимчасової споруди; внесення змін до паспорту прив’язки тимчасової споруди.

Інформація щодо порядку отримання електронних адміністративних послуг відділу архітектури та містобудування розміщена на офіційному сайті райдержадміністрації, розділ «Адміністративні послуги».

З початку року до Центру з заявами на надання адміністративних послуг звернулось  3605 суб’єктів звернень (за аналогічний період минулого року – 3182),  що на 13,3% більше показника аналогічного періоду 2017 року.

 З метою найбільш повного інформування суб'єктів звернень  щодо порядку надання адміністративних послуг на офіційному сайті Попаснянської районної державної адміністрації (посилання на сайт РДА - pps.loga.gov.ua) створено окремий розділ «Адміністративні послуги», на якій розміщено інформацію про місце розташування ЦНАП, контактні телефони та електронну адресу, графік прийому суб’єктів звернень, нормативно-правову базу, що регламентує діяльність ЦНАП, інформаційні  картки суб’єктів надання адміністративних послуг.  Також на сайті розміщені заяви на отримання послуг та інформація щодо переліку документів, необхідних для надання кожної послуги.

У зв’язку з тим, що деякі адміністративні послуги надаються на платній основі, тому для зручності споживачів в приміщенні Центру в березні 2018 року розміщено POS-термінал. Відвідувачі можуть здійснити оплату адміністративної послуги банківською карткою не виходячи із ЦНАП, а це додаткові зручності для заявників. Співробітник центру вводить назву потрібної послуги та суму платежу, а реквізити проставляються автоматично. На підтвердження оплати клієнт отримує чек.

В червні центр надання адміністративних послуг отримав одну робочу станцію для оформлення, видачі, обміну паспортів громадян України для виїзду за кордон  за рахунок  проекту міжнародної технічної допомоги «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк». З ДП «Українські спеціальні системи» укладено договір щодо підключення робочої станції до каналу конфіденційного зв'язку. Отримані логіни та паролі для доступу до відомчої інформаційної системи ДМС. Адміністратори центру пройшли навчання в Попаснянському районному відділі управління ДМС України в Луганській області.

 Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.07.2018 №475-р виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України у сумі 175,0 тис.грн. на придбання робочої станції для оформлення паспортів. За результатами проведеного тендеру, 07 грудня отримано другу робочу станцію для оформлення паспортів.

У рамках реалізації програми ПРООН «Відновлення і розбудова миру», що фінансується Європейським Союзом, центр надання адміністративних послуг отримав нове автономне цифрове обладнання - мобільний кейс для надання послуг «на дому». Це ще один крок до розширення можливостей районного ЦНАПу та наближення послуг до жителів громад міст, селищ та сіл району.

У подальшому серед основних завдань надання адміністративних послуг є проведення необхідного комплексу технічних робіт щодо підготовки до введення в дію робочої станції для оформлення, видачі, обміну паспортів громадян України для виїзду за кордон, підвищення якості надання адміністративних послуг,  впровадження нових інформаційних технологій для спрощення процедури надання адміністративних послуг.

 

 

 

Розміщено: 04.01.2019

ЗМІНЕНО ВАРТІСТЬ АДМІНІСТРАТИВНОГО ЗБОРУ ЗА НАДАННЯ ВІДОМОСТЕЙ З ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО КАДАСТРУ                                                                                                             

З 1 січня 2019 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» та  Закону України «Про Державний земельний кадастр» розмір адміністративного збору за відповідну адміністративну послугу становить:

     1. Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі:

витягів з Державного земельного кадастру про:

 

- землі в межах адміністративно-територіальних одиниць – 115 грн.26 коп.;

- обмеження у використанні земель – 105 грн.66 коп.;

 

довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території) –

115 грн.26 коп.

 

викопіювань з картографічної основи Державного земельного кадастру, кадастрової карти (плану) – 57 грн.63 коп.

  

2. Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі копії документа, що створюється під час ведення Державного земельного кадастру –

57 грн. 63 коп.

 

3. Пошук, перегляд, копіювання та роздрукування відомостей з Державного земельного кадастру про:

 

земельні угіддя ( за 1дм плану масштабу 1:2000- 1:5000 території населених пунктів та масштабу  1:5000- 1:10000 за межами населених пунктів) –

124 грн. 87 коп.;

 

частини земельної ділянки, на які поширюється дія сервітуту, договору суборенди земельної ділянки  - 134 грн. 47 коп.

 

    4.  Виправлення технічної помилки у відомостях Державного земельного кадастру, яка була допущена не з вини органу, що здійснює його ведення – 249 грн. 73 коп.

 

Розміщено: 04.01.2019

Адміністративний збір за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру прав з 01 січня 2019 року                                                                                                               

Плата (адміністративний збір) за проведення реєстраційних дій та за надання інформації з Державного реєстру прав  відповідно до статті 34 Закону України «Про державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі-Закон) Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб     (на 01 січня 2019 року – 1921 грн)

Плата,

грн

За державну реєстрацію права власності  

у строк 5 робочих днів
0,1 розміру прожиткового мінімуму 190,00

за державну реєстрацію права власності, проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

а) у строк два робочі дні;

1 розмір прожиткового мінімуму 1920,00

б) у строк один робочий день;

2 розміри прожиткового мінімуму 3840,00

в) у строк 2 години;

5 розмірів прожиткового мінімуму 9610,00

За державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки)

у строк 5 робочих днів
0,05 розміру прожиткового мінімуму 100,00

за державну реєстрацію інших речових прав, відмінних від права власності (крім іпотеки), проведену у строки менші, ніж передбачені статтею 19 Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

а) у строк два робочі дні;

0,5 розміру прожиткового мінімуму 960,00

б) у строк один робочий день;

1 розміру прожиткового мінімуму 1920,00

в) у строк 2 години;

2,5 розміру прожиткового мінімуму 4800,00

За державну реєстрацію обтяжень речових прав, іпотеки

у строк до 2 робочих днів
0,05 розміру прожиткового мінімуму 100,00
За державну реєстрацію прав у результаті вчинення нотаріальних дій 0,1 розміру прожиткового мінімуму 190,00

За внесення змін до записів Державного реєстру прав, у тому числі виправлення технічної помилки, допущеної з вини заявника

протягом 1 робочого дня
0,04 розміру прожиткового мінімуму 80,00

За отримання інформації з Державного реєстру прав у порядку, передбаченому статтею 32 Закону, справляється адміністративний збір у такому розмірі:

а)  отримання інформації, витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав у паперовій формі 0,025 розміру прожиткового мінімуму 50,00

б)  отримання інформації, витягу з Державного реєстру прав про проведену державну реєстрацію прав в електронній формі

0,0125 розміру прожиткового мінімуму 20,00

в)  отримання інформації адвокатами, нотаріусами (під час вчинення нотаріальних дій з нерухомим майном, об’єктом незавершеного будівництва) шляхом безпосереднього доступу до Державного реєстру прав

0,04 розміру прожиткового мінімуму 80,00

Адміністративний збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на         1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення державної реєстрації прав, та округлюється до найближчих            10 гривень.

Адміністративний збір справляється за одну надану послугу у сфері державної реєстрації прав.

У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав одночасно усім співвласникам нерухомого майна адміністративний збір справляється один раз у повному обсязі.

У разі надання однієї послуги у сфері державної реєстрації прав співвласникам нерухомого майна окремо один від одного адміністративний збір справляється у повному обсязі з кожного із співвласників.

У разі відмови у проведенні реєстраційних дій адміністративний збір не повертається.

У разі відкликання заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень адміністративний збір підлягає поверненню.

Звільняються від сплати адміністративного збору під час проведення державної реєстрації речових прав:

1) фізичні та юридичні особи - під час проведення державної реєстрації прав, які виникли та оформлені до проведення державної реєстрації прав у порядку, визначеному цим Законом;

2) громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

3) громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов’язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали в зоні безумовного (обов’язкового) відселення не менше двох років, а в зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

4) громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

5) інваліди Великої Вітчизняної війни, особи із числа учасників антитерористичної операції, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій, та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

6) інваліди I та II груп;

7) Національний банк України;

8) органи державної влади, органи місцевого самоврядування;

9) інші особи за рішенням сільської, селищної, міської ради, виконавчий орган якої здійснює функції суб’єкта державної реєстрації прав.

У разі якщо державна реєстрація права власності або інших речових прав, відмінних від права власності, проводиться у строки менші, ніж передбачені статтею 19  Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», особи, визначені пунктами 1-9 цієї частини, не звільняються від сплати адміністративного збору.

Адміністративний збір не справляється за внесення до записів Державного реєстру прав змін, пов’язаних із приведенням у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

 

 

Розміщено: 04.01.2019

 Адміністративний збір за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань з 01 січня 2019 року                                                                                                              

Найменування адміністративної послуги Протягом 24 годин Протягом 6 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів (додатково сплачується) Протягом 2 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації, крім вихідних та святкових днів (додатково сплачується) В електронному вигляді
Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу

0,3 розміру прожиткового мінімуму

580 грн

у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію

1160 грн

у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію

2900 грн

75 % встановленого адмінзбору

 

440 грн
державна реєстрація змін до відомостей про благодійну організацію

0,1 прожиткового мінімуму

190 грн

у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію

380 грн

у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію

950 грн

75 % встановленого адмінзбору

 

140 грн
Державна реєстрація змін до відомостей про ПІБ, місцезнаходження фізичної особи-підприємця

0,1 прожиткового мінімуму

190 грн

у подвійному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію

380 грн

у п’ятикратному розмірі адміністративного збору за відповідну реєстрацію

950 грн

75 % встановленого адмінзбору

 

140 грн

Адміністративний збір за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань:

Найменування адміністративної послуги Розмір адміністративного збору в паперовій формі Розмір адміністративного збору в електронній формі
за надання витягу та виписки для проставлення апостилю 0,05 прожиткового мінімуму 100 грн

75 % встановленого адмінзбору

80 грн
за надання документа в паперовій формі, що міститься в реєстраційній справі 0,07 прожиткового мінімуму 130 грн

75 % встановленого адмінзбору

100 грн

Адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

Адміністративний збір не справляється за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, фізичну особу - підприємця та громадське формування, що не має статусу юридичної особи, у тому числі змін до установчих документів, пов’язаних з приведенням їх у відповідність із законами України у строк, визначений цими законами.

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 03.01.2019

       

     Адміністративний збір  у сфері державної реєстрації громадських формувань у   2019 році

                                                                                                               

Відповідно до частини п’ятої статті 36 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань” (далі — Закон про реєстрацію) адміністративний збір та плата за надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі — Єдиний державний реєстр) справляються у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подаються відповідні документи для проведення реєстраційної дії або запит про надання відомостей з Єдиного державного реєстру, та округлюються до найближчих 10 гривень.

         Статтею 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2019 рік” від 23 листопада 2018 року N 2629-VIII встановлено, що з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу становить 1921 гривень.                                       

Адміністративний збір у сфері державної реєстрації громадських формувань у 2019 році справляється за:

1) державну реєстрацію змін до відомостей про структурне утворення політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань — 580 грн (в межах 10 робочих днів). У скорочені терміни: 7 робочих днів — 1160 грн, 5 робочих днів — 2900 грн;
2) державну реєстрацію змін до відомостей про громадське об'єднання, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів — 190 грн (в межах 3-х робочих днів). У скорочені терміни: 2 робочих дні — 380 грн, 24 години — 950 грн;
3) державну реєстрацію створення організації роботодавців, об’єднання організацій роботодавців — 120 грн;
4)державну реєстрацію змін до відомостей про організацію роботодавців, об’єднання організацій роботодавців, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, у тому числі змін до установчих документів — 580 грн ( в межах 15 робочих днів). У скорочені терміни: 10 робочих днів — 1160 грн, 7 робочих днів — 2900 грн;
5) державну реєстрацію створення творчої спілки, територіального осередку творчої спілки — 140 грн;
6) державну реєстрацію змін до відомостей про творчу спілку, територіальний осередок творчої спілки, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань — 580 грн ( в межах 30 робочих днів). У скорочені терміни: 20 робочих днів — 1160 грн, 15 робочих днів — 2900 грн;
7) видачу виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань у паперовій формі для проставлення апостиля — 100 грн.
8) видачу документів, що містяться в реєстраційної справі відповідної юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи — 130 грн.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 27.12.2018

 ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ ПРИ ПОПАСНЯНСЬКІЙ РДА ВИПОВНЮЄТЬСЯ 5 РОКІВ                                                                                        

Центр надання адміністративних послуг при Попаснянській районній державній адміністрації було створено з метою забезпечення реалізації положень Закону України «Про адміністративні послуги» розпорядженням голови райдержадміністрації від 26.11.2013 №424  .

Відкриття центру відбулось 27 грудня 2013 року в приміщенні Луганської дирекції УДППЗ «Укрпошта».

 

 

Розміщено: 18.12.2018

Реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації добігає кінця                                                                                                             

Головне територіальне управління юстиції у Луганській області вкотре нагадує, що Законом України  «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» (далі – Закон) були внесені зміни до статті 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», якими заборонено органам державної влади, іншим державним органам  та органам місцевого самоврядування виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Відповідно до вимог Закону органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування повинні вийти зі складу засновників друкованих засобів масової інформації одним із способів, передбачених статтею 3 вищевказаного Закону, а саме:

1) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції – у разі відсутності у майні редакції державного (комунального) майна;

2) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з перетворення редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації;

3) вихід органів державної влади, інших державних органів та органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкованого засобу масової інформації та редакції з подальшою приватизацією майна редакції, що перебуває у державній чи комунальній власності, відповідно до законодавства з питань приватизації, якщо трудовий колектив редакції не подає протягом установленого цим Законом строку пропозиції про свою участь у реформуванні друкованого засобу масової інформації.

Звертаємо увагу засновників державних та комунальних друкованих засобів масової інформацію на те, що у разі неподання заяви на перереєстрацію відповідного друкованого засобу масової інформації до Головного територіального управління юстиції у Луганській області  в строк до 31 грудня 2018 року, свідоцтво про державну реєстрацію такого друкованого засобу масової інформації буде визнано недійсним відповідно до вимог частини четвертої статті 18 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні». Ознайомитися з переліком друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, засновниками яких відповідно до відомостей Державного реєстру друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності, є органи державної влади, інші державні органи або органи місцевого  самоврядування, та свідоцтва яких можуть бути визнані недійсними можливо на веб-сайті Головного територіального управління юстиції у Луганській області за посиланням http://www.lugjust.gov.ua/napriamky-diialnosti/nap2/derzhavna-reiestrats....

У разі виникнення будь-яких питань щодо порядку перереєстрації  друкованих засобів масової інформації, отримати консультацію можливо за телефонами  095-362-42-02 або 0645242216, або у відділі державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Луганській області за адресою: м. Сєвєродонецьк, вул. Єгорова, буд. 22, каб.212.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області      

 

Розміщено: 11.12.2018

 Реєстрація зміни керівника структурного утворення політичної партії                                                                                                                          

Згідно із Законом України «Про політичні партії в Україні» право громадян на свободу об’єднання у політичні партії для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів визначається і гарантується Конституцією України. Встановлення обмежень цього права допускається відповідно до Конституції України в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей, а також в інших випадках, передбачених Конституцією України. Ніхто не може бути примушений до вступу в політичну партію або обмежений у праві добровільного виходу з політичної партії. Порядок вступу до політичної партії, зупинення та припинення членства в ній визначається статутом політичної партії.

Громадянин України має право в будь-який час зупинити чи припинити своє членство в політичній партії шляхом подання заяви до відповідних статутних органів політичної партії. Членство в політичній партії зупиняється чи припиняється з дня подання такої заяви та не потребує додаткових рішень. З цього ж дня припиняється перебування громадянина України на будь-яких виборних посадах в політичній партії. Однак це не застосовується до членів політичних партій, обраних на посади керівника та заступника керівника політичної партії. Членство в політичній партії зазначених керівників припиняється з дня, наступного за днем обрання нового керівника чи його заступника. Звертаємо увагу, що політична партія забезпечує внесення змін до відомостей обласні, міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – Єдиний державний реєстр), в порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань", у 10-денний строк після прийняття рішень з цих питань. Також, рішення про зміни до відомостей про обласні, міські і районні організації або інші структурні утворення, передбачені статутом партії, а також про первинні осередки політичної партії, що містяться в Єдиному державному реєстрі, приймаються в порядку, визначеному статутом партії, та оформляються протоколом засідання відповідного уповноваженого органу.

Процедура зміни керівника структурного утворення політичної партії залежить від того, чи зареєстроване таке структурне утворення політичної партії зі статусом юридичної особи чи без статусу юридичної особи.

Якщо структурне утворення політичної партії зареєстроване зі статусом юридичної особи, то готуються та подаються наступні документи:

1) заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, форми 3, затверджена наказом Міністерства юстиції України 18.11.2016 №3268/5;

2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру. Невід’ємною частиною такого рішення є реєстр учасників, в якому зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта). Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.

3) відомості про керівні органи громадського формування (ім’я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів;

4) документ про сплату адміністративного збору (0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

Якщо структурне утворення політичної партії зареєстроване без статусу юридичної особи, то готуються і подаються такі документи:1) заява про державну реєстрацію структурного утворення політичної партії, що не має статусу юридичної особи, форми 18, затверджена наказом Міністерства юстиції України 18.11.2016 №3268/5;2) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління структурного утворення політичної партії про зміни, що вносяться до Єдиного державного реєстру. Невід’ємною частиною такого рішення є реєстр учасників, в якому зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові особи, дані її паспорта, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта). Дані про особу засвідчуються її особистим підписом.3) примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) протоколу засідання керівного органу структурного утворення політичної партії, на якому відповідно до статуту політичної партії було скликано засідання вищого органу управління структурного утворення політичної партії;4) документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення відповідно до статуту політичної партії;5) відомості про керівні органи структурного утворення політичної партії (прізвище, ім’я, по батькові, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв’язку) - у разі внесення змін до складу керівних органів. Строк розгляду документів – 10 робочих днів. За результатами розгляду поданих документів приймається одне з таких рішень:- про зупинення розгляду документів;- про відмову в державній реєстрації;- про державну реєстрацію.

 

                                   За матеріалами Головного територіального управління юстиції у Луганській області