Соціальні служби

В центрі уваги діти

08 листопада відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини за участю представників структурних підрозділів райдержадміністрації, центру зайнятості населення, районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Луганській області та правоохоронних органів.

На засіданні розглядалися питання щодо надання повної цивільної дієздатності, втрати статусу дитини, позбавленої батьківського піклування у зв’язку з поверненням матері, дозволу на укладання договору купівлі-продажу 1/3 частини квартири від імені малолітньої дитини, про надання згоди неповнолітній дитині розпоряджатися грошовими коштами.

Зазначені питання були ретельно досліджені працівниками служби у справах дітей і за підсумками винесені на обговорення на районну комісію.

Наприкінці засідання присутні розглянули питання родини піклувальника, в якій виховується дитина, позбавлена батьківського піклування. Причиною розгляду стало невідвідування дитиною без поважних причин навчального закладу. З дитиною та піклувальником комісія провела профілактичну бесіду та надала рекомендації і консультації.

За результатами засідання по всіх порушених питаннях комісією прийняті конструктивні та виважені рішення в інтересах дітей.       

 

Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання

Патронат над дітьми – тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім´ї тимчасових батьків-вихователів на період подолання дитиною, її батьками чи іншими законними представниками складних життєвих обставин. Батьки-вихователі повинні бути готовими в будь-який момент прийняти до себе на проживання дитину, забезпечити їй належний догляд та турботу на час від 1 до 6 місяців. 

Патронатний вихователь – це особа, яка за участі інших членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Помічник патронатного вихователя – його чоловік/дружина чи інший дорослий член його сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України, які перебувають у зареєстрованому шлюбі, мають досвід виховання дітей у сім’ї (окрім осіб, зазначених у статті 212 Сімейного кодексу України).

Хто може бути патронатним вихователем?

Громадяни України віком від 35 до 60 (для жінок) та 65 (для чоловіків) років, бажано із освітою в соціальній сфері, педагогіці чи в охороні здоров´я, такі, що мають досвід виховання дітей у сім´ї. 

Які документи потрібно подавати кандидатам в патронатні вихователі? Заяву кандидата, копії паспортів, довідку про склад сім´ї, копію свідоцтва про шлюб, довідку про стан здоров´я, довідку про несудимість, документ, що підтверджує право власності на житло, копію диплома, довідки про доходи повнолітніх членів сім´ї. 

Як будуть фінансуватися сім´ї патронатних вихователів?

На утримання кожної дитини, влаштованої у сім´ю патронатного вихователя, виплачується щомісячна соціальна допомога у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Розмір грошового забезпечення патронатного вихователя у період перебування дитини в його сім´ї становить п´ять мінімальних зарплат, а в період між влаштуванням дітей – півтори мінімальні заробітні плати. Оплачуваний період між влаштуваннями дітей становить не більше 60 календарних днів на рік. У разі перебування у патронатній сім´ї дитини віком до 1 року, дитини-інваліда та одночасно двох і більше дітей розмір грошового забезпечення вихователя збільшується на 10% за кожну дитину. 

Куди можна звертатися за детальнішою інформацією про патронатну сім´ю?

За додатковою інформацією про сімейний патронат, роль та функції батьків у патронаті звертайтеся до служби у справах дітей Попаснянської райдержадміністрації або Попаснянського районного центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Попасна, пл. Леніна, 2, тел. 3-36-20, 3-13-89.

Допоможемо разом дітям вберегтися від стресу під час вилучення із сім´ї до державного закладу та дамо їм надію пережити час, доки батьки подолають складні життєві обставини, перебуваючи в патронатній сім´ї. Якщо навіть рідні батьки не виправляться – дітей із патронатної сім´ї можна буде влаштувати в прийомну сім´ю. 

 

Проведення рейду «Діти вулиці»

         Одним із пріоритетів органів виконавчої влади, є забезпечення належного соціального захисту дітей із сімей, яки опинилися в складних життєвих обставинах, утвердження в суспільстві сімейних цінностей, виховання відповідального батьківства, профілактична робота з дітьми та підлітками.

         15 листопада 2017 року спеціалістом служби у справах дітей разом з представниками ювенальної превенції Попаснянського відділу поліції проведений виїзд на територію села Троїцьке з метою профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності серед неповнолітніх, виявлення дітей, які залишилися без батьківського піклування, з’ясування умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.  Під час виїзду була проведена роз’яснювальна робота з питання належного догляду за дітьми та попереджено про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків з двома сім’ями надані консультації,   складені акти обстеження житлово-побутових умов проживання дітей.  

         Також спеціалістами служби проведена профілактична  робота з показом мультфільму   щодо профілактики тютюнокуріння з учнями Троїцької загальноосвітньої школи. 

 

 

Пройшов виїзний прийом громадян у селищі Новотошківське.

14  листопада 2017 року відбувся виїзний прийом громадян в Новотошківській ВЦА.

Соціальні питання під час прийому розглядав головний спеціаліст відділу прийому громадянуправління соціального захисту населення Попаснянської райдержадміністрації Крупіна Наталья.

На прийомі було прийнято 30 громадян з питань призначення субсидій на житлово-комунальні послуги та тверде паливо.