Сільське господарство

05.12.2017

AgroTalks оголошує конкурс інвестиційних агро-проектів

Платформа розвитку агробізнесу AgroTalks в партнерстві і в інтересах профільних інвесторів оголошує про Конкурс інвестиційних агро-проектів в аграрній і суміжних галузях. Прийом заявок проводиться на конкурсній основі для участі в програмі акселерації, а також подальшого залучення інвестицій, масштабування і продажу бізнесу і має на увазі індивідуальну роботу з командою проекту. 

 

 


29.11.2017

Розпочато проведення осінньої форвардної програми "ФОРВАРД - 2018"

ПАТ "Аграрний фонд" розпочато проведення осінньої форвардної програми із закупівлі у сільськогосподарських товаровиробників зерна врожаю 2018 року. Одним із основних завдалнь ПАТ "Аграрний фонд" є створення сприятливих умов для розвитку сільського господарства, функціонування ринку сільськогосподарської продукції та підтримка вітчизняного товаровиробника.

Під час проведення форвардної програми із закупівлі рожаю 2018 року планується закупити більше 1 млн. тонн зерна, а саме: 700 тис. тонн озимої пшениці, 200 тис. тонн кукурудзи, 50 тис. тонн ячменю, 30 тис. тонн жита, 10 тис. тонн гречки, 10 тис. тонн вівса та 10 тис. тонн жовтого гороху.  Загальна сума на яку ПАТ "Аграрний фонд" планує профінансувати сільськогосподарських товаровиробників складає близько 3,1 млрд. гривень.

 Закупівельні ціни, виходячи з яких здійснюватиметься авансування аграріїв за укладенними форвардними договорами складають для пшениці 2 го класу - 4850 грн/т, пшениці 3 го класу - 4600 грн/т, кукурудзи 3 го класу - 4150 грн/т, ячменю 3 го класу - 4550 грн/т, вівса 2 го та 3 го класу - 4200 грн/т, жита 2 го та 3 го класу - 3500 грн/т, гречки 2 го та 3 го класу - 10 тис грн/т, гороху жовтого 1 го та  2 го класу - 6 тис. грн/т.

Розмір попередньої оплати встановлюється рішенням Комісії з ризиків ПАТ "Аграрний фонд" у відповідності до системи оцінки клієнтів, але не більше ніж 65 % від загальної вартості поставки за договором. Остаточний розрахунок здійснюється за ринковими  цінами на момент поставки зернових культур.

 


28 листопада 2017, 15-00

Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Попаснянській райдержадміністрації

 

28 листопада було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Попаснянській райдержадміністрації під головуванням першого заступника В. Проскурки. На засіданні було взято до відома інформацію начальника Попаснянського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області О. Ткачова про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин та заходів з профілактики і недопущення розповсюдження сказу територією Попаснянського району, стану забезпечення ветеринарної служби антирабічною вакциною проти сказу за 2017 рік. Порекомендовано розглянути міським та селищним радам питання щодо виділення коштів зі своїх бюджетів на придбання антирабічної вакцини для підтримки стабільної епізоотичної ситуації по сказу.


 

22 листопада 2017, 11-00      

Робоча зустріч з представником ПАТ "АГРАРНИЙ ФОНД"

22 листопада відбулася робоча зустріч з представником ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» Валерієм Воробйовим. ПАТ «АГРАРНИЙ ФОНД» запрошує до співробітництва сільськогосподарські та переробні підприємства Попаснянського району щодо проведення форвардних за купівель зернових ФОРВАРД 2018.


 

21 листопада 2017, 13:00

Робоча зустріч за участю представників Датської Ради у справах Біженців(ДРБ)

21 листопада під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Проскурко відбулась робоча зустріч за участю представників Датської Ради у справах Біженців(ДРБ) – Датської групи з Розмінування(ДГР), завідувача сектору з питань цивільного захисту, начальника управління агропромислового розвитку та керівників фермерських господарств району. В рамках підтримки проекту ДРБ-ДГР щодо гуманітарного розмінування та підтримки малого та середнього бізнесу на території Попаснянського району.


17 листопада 2017, 15:00

Урочистості з нагоди свята Дня працівників сільського господарства

Кожної третьої неділі листопада в Україні святкують День працівників сільського господарства. 15.11.2017 року у м. Сєвєродонецьк на передодні свята відбулися обласні урочистості. Попаснянських аграріїв було відзначено почесними нагородами. Серед них голова ф/г «Лагідне» Дорожон Станіслав Ілларіонович, яки  й отримав Подяку Прем’єр -  міністра України, голова ф/г «Віктор» Шпиталенко Віктор Валентинович нагороджений Почесною відзнакою Луганської обласної державної адміністрації «За розвиток регіону», директор ТОВ «СТАН» Гончаренко Сергій Миколайович, голова ф/г «Біта» Безрук Анатолій Іванович та голова ф/г «Ріст» Кравець Іван Вікторович відзначені почесними грамотами Луганської обласної даржавної адміністрації.


17 листопада 2017, 15:03


14 листопад  2017, 10:00

Відбувся круглий стіл з питання енергоефективності

 

14 листопада під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Віталія Проскурко відбувся круглий стіл за участю регіонального координатора Проекту USAID MEP Олександра Стеценко, консультанта громадської організації «Агентство з відновлюваної енергетики» Семена Драгнєва, за участю представників управління агропромислового розвитку райдержадміністрації та керівників фермерських господарств району. В рамках підтримки проекту USAIDMEP щодо підвищення енергоефективності та поширення використання джерел чистої енергії в Луганській області на заході розглядались питання щодо оцінки ресурсного потенціалу біомаси для виробництва біопалива на території Попаснянського району.

 


08 листопад 2017, 10:00

Нарада з керівниками фермерських господарств та землевпорядниками

 

08 листопада відбувся семінар-нарада під керівництвом голови райдержадміністрації Сергія Шакуна та за участю спеціалістів із землевпорядкування місцевих рад та керівників фермерських господарств.

«Питання, які ми з вами будемо розглядати сьогодні на нараді, є вкрай важливим, – зазначив голова райдержадміністрації, – Адже в більшості своїй Попаснянський район – це аграрний край і від розвитку фермерських господарств залежить і розвиток району в цілому», – додав він.

Основною темою наради стало вирішення організаційних питань по розробці і затвердженню проектів землеустрою щодо організації території земельних часток (паїв), а саме: проведення розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв) та забезпечення гласності щодо виділення земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) з  подальшим встановленням меж земельних ділянок у натурі (на місцевості). Також обговорювалися питання з оформлення правовстановлюючих документів на землях колишніх колективних сільськогосподарських підприємств не наданих у власність або користування власникам сертифікатів та питання відновлення реєстрації речових прав на нерухоме майно в Попаснянському районі.

За підсумками наради було вирішено долучити до цієї роботи землевпорядників селищних рад району та територіальний орган Держгеокадастру з метою отримання земельно-кадастрової інформації щодо цільового використання земель, виду угідь цих масивів та контурів, які знаходились у користуванні на умовах договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв). Окрім того було вирішено проводити аналогічні щотижневі наради із землевпорядниками місцевих рад району з приводу вище зазначених питань.


 

06 листопад 2017, 10:00

Пройшло засідання районної протиепізоотичної комісії

06 листопада відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Попаснянській райдержадміністрації з питань недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію району та про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин.

«У контексті піднятих питань, сьогодні надзвичайної ваги набуває проведення широкої роз’яснювальної кампанії щодо небезпеки африканської чуми свиней та  сказу»,  – наголосив на початку засідання голова ДНПК перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Проскурко.

Під час засідання було заслухано доповіді щодо організації регулярних обстежень територій мисливських угідь, посилення контролю за переміщенням свиней та відповідної продукції, припинення діяльності стихійних ринків, а також проведення на належному рівні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення району з питань профілактики африканської чуми свиней.

За підсумками наради, комісія затвердила два протоколи – №6 та №7 з відповідних питань та протокол №8, в якому було зазначено відповідальних осіб, строки виконання «Комплексних програм основних заходів з профілактики та боротьби зі сказом на території району на 2013-2018 роки» та контроль за дотриманням громадянами, підприємствами, установами та іншими суб’єктами господарювання правил утримання тварин у населених пунктах і проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.


02 листопад 2017, 10:00

Робоча поїздка до Врубівської селищної ради

01.11.2017 року здійснено запланований виїзд до Врубівської селищної ради з метою визначення земельних ділянок для розташування майбутньої козиної ферми. Заступник начальника управління агропромислового розвитку Т. Синиця, голова селищної ради В. Кравець та В. Надобних оглянули декілька осель придатних для проживання сім’ї.  Також були оглянуті земельні ділянки, на яких планується будівництво приміщень для утримання тварин та ділянки придатні для випасу худоби. На даний час необхідно визначити цільове призначення земельних ділянок.

 

 

 


12 жовтня 2017, 15:10

Проведено семінар-нараду з питань врегулювання процедури укладання договорів оренди невитребувааних (нерозподілених) земельних часток (паїв)

Останнім часом в Попаснянському районі склалася вкрай складна ситуація з приводу врегулювання питань надання в користування невитребуваних (нерозподілених) земельних часток (паїв). Зокрема, на сьогоднішній день, за позовами прокуратури ініціюється питання в судовому порядку про визнання недійсними вищенаведених договорів оренди. Як наслідок, близько однієї треті земель колишньої колективної власності сільськогосподарських підприємств району, наданих у користування фермерським господарствам, під загрозою спустошення. Розвиток ситуації в даному напрямку призведе до значного зменшення надходжень до місцевих бюджетів та районного бюджету в цілому.

Враховуючи можливі наслідки та йдучи на випередження, сьогодні, 12 жовтня, в Попаснянській райдержадміністрації пройшов семінар-нарада з питань щодо врегулювання процедури поновлення та укладення договорів оренди невитребутребуваних (нерозроподілених) земельних часток (паїв).

На захід були запрошені голови та землевпорядники селищних рад Попаснянського району та керівники місцевих сільськогосподарських підприємств.

Основні аспекти врегулювання зазначеного питання висвітлив головний спеціаліст управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Євген Димарчук. Він докладно пояснив механізми приведення у відповідність до вимог чинного законодавства укладених договорів оренди землі та запропонував алгоритм дій для подальшого вирішення зазначеного питання.

Присутні, частково погодившись із запропонованим планом заходів та надали свої пропозиції щодо ініціювання отримання роз’яснень перед центральними органами влади.


12 жовтня 2017, 16:10

Пройшла нарада щодо можливого відновлення роботи ТОВ «Попасна-Агро»

12 жовтня в актовій залі ДШМ була проведена нарада з питань, щодо відновлення роботи ТОВ «Попасна-Агро».

Між представником наглядової ради Валерієм Глинянчуком, директором ТОВ «Попасна-Агро» Анастасією Куліковою та керівниками агроформувань було обговорено питання щодо відновлення роботи лабораторії Товариства з обмеженою відповідальністю «Попасна-Агро» для визначення якості зернових культур та подальшої їх реалізації.

Також обговорювалося питання транспортування зернових культур, які вирощуватимуться на території Попаснянського району, від виробника в порт залізничним транспортом.