Прес-центр23 cічня 2020, 13:01

УВАГА! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!

Розведення військ: що необхідно знати

Процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців Збройних Сил України та запобігти загрозам для мирного населення, що проживає у прифронтовій зоні.

Передусім це дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій, а також дасть змогу провести розмінування території.

Відтак, умови проживання місцевих мешканців значно поліпшилися.

Збройні Сили України технічно готові до процесу розведення, дотримуючись усіх взятих зобов’язань, та зроблять все можливе, аби запобігти втрат в лавах українських військовослужбовців і захистити людей.

ЩО БУДЕ З МИРНИМ НАСЕЛЕННЯМ?

Збройні Сили України, для яких забезпечення безпеки та збереження життя громадян є найвищою цінністю, продовжуватимуть надавати допомогу мирному населенню. Зокрема, підрозділи цивільно-військового співробітництва й надалі співпрацюватимуть із місцевою владою в рамках реалізації поточних гуманітарних проектів, аби громадяни України у районах розведення мали предмети першої необхідності для життя.

Окрім         цього, матимуть продовження проекти з відновленням інфраструктури.

ЧОМУ ВІДБУВАЄТЬСЯ ПРОЦЕС РОЗВЕДЕННЯ?        НА ЯКИХ УМОВАХ?

Процес розведення військ (сил) реалізується в рамках досягнутих     

домовленостей у Мінську.

Розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким, що має здійснитися обома сторонами. Основна     

умова початку розведення військ – дотримання режиму припинення вогню        

на ділянці розведення протягом 7 днів.

Процес розведення військ відбувається послідовно, у два етапи: перший етап – відведення особового складу з обох сторін, другий – демонтаж інженерних споруд та подальше розмінування території.

ЯКЩО       ЗАЗНАЧЕНІ       УМОВИ     НЕ    ВИКОНУЮТЬСЯ, ПРОЦЕС РОЗВЕДЕННЯ         ВІЙСЬК     ПРИПИНЯЄТЬСЯ

ЯКЩО ІНША СТОРОНА ПОВЕРНЕТЬСЯ НА СВОЇ ПОЗИЦІЇ?

При плануванні процесу розведення командуванням Збройних Сил України було враховано різні сценарії розвитку подій. Зокрема, у разі, якщо російсько-окупаційні війська ігноруватимуть домовленість і спробують повернутися на раніше займані позиції, українські військовослужбовці діятимуть адекватно.

Питання захисту цивільного населення в районах де ведуться бойові дії та питання консолідації зусиль щодо надійного захисту мешканців, які проживають в притул до лінії зіткнення, є і залишатимуться пріоритетними для українських воїнів. Знаючи ціну та зусилля, які були прокладені на утримання кожного метру української землі, військовослужбовці Збройних Сил України залишаються у повній бойовій готовності відстоювати територіальну цілісність та суверенітет України. Армія продовжить стояти на захисті суверенітету, даючи змогу дипломатичним шляхом відновити територіальну цілісність України.

Варто також підкреслити передбачення законом України право військовослужбовців застосовувати вогневі засоби у разі загрози їх життю та здоров’я.

Довідка: стаття 22 Статуту ВС ЗС України передбачає, що військовослужбовці мають право застосовувати спеціальні засоби, засоби фізичного впливу та зброю особисто або у складі підрозділів: (абзац перший статті 22 із змінами, внесеними згідно із Законом         №1420-ІУ(1420-15) від 03.02.2004) для захисту свого здоров’я і життя, а також здоров’я і життя інших військовослужбовців і цивільних осіб від нападу, якщо іншим способом й засобами захистити їх у даній ситуації неможливо: для затримання особи, яку застали при вчиненні тяжкого злочину та яка намагається втекти, або яка чинить збройний опір, намагаючись втекти з під варти, а також для затримання озброєних особи, яка загрожує застосуванням зброї та інших засобів, що становить загрозу для життя і здоров’я військовослужбовців чи інших осіб: для відбиття нападів на об’єкти, що охороняються військовослужбовцям, а також для звільнення цих об’єктів у разі захоплення; у разі спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою, якщо іншими способами і засобами неможливо припинити цю спробу.

ЗАКЛИКАЄМО ГРОМАДЯН ЗБЕРІГАТИ ВИВАЖЕНУ ПОЗИЦІЮ. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ ЗАЛИШАТИМУТЬСЯ НАДІЙНИМ ГАРАНТОМ СУВЕРЕНІТЕТУ ТА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ЦІЛІСНОСТІ ДЕРЖАВИ. АДЖЕ СИЛА УКРАЇНИ ТА ЇЇ ПЕРЕМОГА – У ЄДНОСТІ, ПІДТРИМЦІ ГРОМАДЯН І ЮОЄГОТОВНОСТІ АРМІЇ.