Прес-центр17 липня 2019, 11:07

Запроваджено Програми з відновлення фінансування інвестиційних проектів мікро, малих та середніх підприємств на Луганщині

В рамках Угоди «Підтримка ЄС для Сходу України» (Угода) між Урядом України в особі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Європейською Комісією, що діє від імені Європейського Союзу, було розроблено та затверджено Програму з відновлення фінансування інвестиційних проектів мікро, малих та середніх підприємств (ММСП) в Донецькій та Луганській областях (Програма) за Компонентом 2 Угоди «Економічне відновлення та розвиток ММСП. Доступ до фінансування».

Програма реалізується Німецьким державним банком розвитку (КПУ) через Німецько-Український Фонд (НУФ).

Мета Програми - відновлення фінансування інвестиційних проектів ММСП, які зареєстровані та/або здійснюють свою підприємницьку діяльність на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей, через банківські та лізингові установи.

Реалізація Програми сприятиме збільшенню інвестиційної та економічної активності в регіоні, що позитивно вплине на вирішення проблеми переселенців.

Установи-партнери Програми: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», компанія «ОТП Лізинг».

Учасники Програми: мікро (кількість працюючих — до 20 осіб, річний дохід - до 2 млн євро), малі (до 50 осіб, річний дохід — до 5 млн євро) та середні (до 250 осіб, річний дохід — до 10 млн євро) підприємства, які зареєстровані в Донецькій і Луганській областях та знаходяться не ближче 5 км від лінії розмежування.

Загальна сума фінансової підтримки за Програмою складає 9,5 млн євро.

Програмою підтримується реалізація інвестиційних проектів без обмежень за видами економічної діяльності. Проекти мають відповідати екологічним та соціальним стандартам Європейського Союзу.

Розмір компенсації для ММСП складає 50% від суми інвестиційного проекту. Максимальна сума такої компенсації - 150,0 тис. євро в гривневому еквіваленті.

Мінімальний строк кредиту або лізингу - 2 роки.

Відсоткова ставка — на рівні середньоринкової по Україні.

Протягом 1 року заборонено дострокове погашення кредиту.

Активна фаза дії Програми розпочнеться з вересня 2019 року.

За більш детальною інформацією щодо участі у Програмі можна звернутися до установ-партнерів Програми: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк» (їх філій і відділень у Луганській області), компанії «ОТП Лізинг».

Контакти банків-партнерів в області:

філія-Луганське обласне управління АТ «Ощадбанк», вул. Енергетиків, 36, м. Сєвєродонецьк, 93400; тел: 050 322 81 16;

відділення №      356/12 АБ «Укргазбанк», пр. Центральний, 59,

м. Сєвєродонецьк, тел: (06452) 2 73 64; 2 19 78; 050 477 49 27.

Інформацію про Програму можна знайти також за посиланням:
http ://guf. gov.ua

Якщо Вас зацікавила участь у Програмі та Ви прагнете прийняти участь у робочій зустрічі, під час якої буде презентовано можливості Програми пропонуємо звернутись до управління економічного розвитку і торгівлі Попаснянської районної державної адміністрації на електронну пошту popasna_ec@ukr.net або за телефоном (06474) 3- 11-67.

У разі звернення до Управління зацікавлених осіб буде організовано вищезазначену зустріч у м. Попасна спільно з відділеннями АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк».

Додатковий презентаційний матеріал Програми з відновлення фінансування малих та середніх підприємств на Сході України міститься за посиланням https://drive.google.com/open?id=1zvXV5ualPJx0MkLWMOTPtepd4j4V6N2U