17 лютого – Актуальна інформація для ВПО

Як отримати статус  та довідку ВПО

Подати заяву на отримання статусу переселенця з 14 років можна самостійно, від імені дитини це мають робити батьки. Якщо людина є недієздатною або має обмежену дієздатність — від її імені документи подає законний представник. 

Перелік необхідних документів

  • заява про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
  • паспорт громадянина України;
  • якщо прописка не вказана в паспорті, варто надати інший документ на підтвердження. Це може бути військовий квиток, трудова книжка, медичні чи інші документи, які підтвердять факт проживання на відповідній території.

 

Якщо заяву подає законний представник, також потрібно надати:

  • документ, який посвідчує особу законного представника;
  • документ, який підтверджує повноваження особи як законного представника (або родинні стосунки між дитиною і заявником);
  • свідоцтво про народження дитини.

Подати заяву та отримати статус переселенця на виплати для ВПО можна як онлайн, так і офлайн. 

 

Онлайн

Важливо: щоб отримати статус ВПО, у застосунку має відображатися картка платника податків та один із паспортів: ID-картка або закордонний біометричний паспорт. Для формування довідки потрібні дані саме з біометричних документів, тож якщо такої інформації немає, заяву доведеться подавати офлайн. Також ЦНАП доведеться відвідати особисто, якщо ви перемістилися в межах одного населеного пункту — наприклад, змінили вулицю.

  1. Оновіть застосунок Дія та авторизуйтеся зручним для вас способом.
  1. Зайдіть у розділ «Послуги» та надішліть заявку на отримання статусу ВПО
  1. Вкажіть місце, де ви зараз перебуваєте — область, населений пункт і конкретну адресу. Також підтвердьте геолокацію. Це потрібно зробити лише один раз, щоб перевірити ваше фактичне місце перебування. 
  1. Якщо маєте дитину, і свідоцтво про народження є в застосунку, можете отримати статус переселенця і для неї. Якщо ж дітей чи свідоцтва немає, натисніть «Зареєструватися без дітей».
  1. Далі можна одразу подати заявку на фінансову допомогу від держави. Це 2000 грн щомісяця для дорослого та 3000 грн для дитини. Для цього натисніть «Хочу отримувати допомогу».
  1. Оберіть картку єПідтримка для зарахування коштів. Якщо у вас такої картки немає, необхідно її оформити.
  1. Перевірте заяву, підтвердіть правильність даних та натисніть «Надіслати». 

Якщо під час оформлення заяви система видає помилку, просто спробуйте ще раз через деякий час. Після оброблення заяви довідка ВПО з’явиться у застосунку в переліку ваших документів. 

Офлайн

  1. Оберіть найближчий до вас відділ соцзахисту або ЦНАП, який надає послуги для ВПО. 

2. Підготуйте всі необхідні документи та візьміть їх із собою.

3. Оберіть банківську картку для виплат або замовте нову у будь-якому банку.

4. Відвідайте Центр та подайте заяву на отримання допомоги.

Зазвичай довідку з підписом і печаткою видають у той же день. Однак якщо у ваших документах відсутня відмітка про реєстрацію місця проживання на території, з якої ви евакуювалися, розгляд заяви може тривати до 15  робочих днів

Дізнатися про соціальну допомогу від держави можна також на безкоштовній гарячій лінії за номером 0 (800) 331-834. Телефонувати можна щодня з 8:00 до 22:00.

 

Фінансова підтримка

Допомогу можуть отримати люди, які були змушені покинути домівки та переїхати до більш безпечних громад на території України та отримали статус і довідку ВПО. Щомісяця це 2000 грн для кожного дорослого та 3000 грн для дітей та людей з інвалідністю. Кошти перераховують на картку єПідтримка, а витрачати їх можна без обмежень — розраховуватися за товари й послуги, знімати готівку або ж допомагати ЗСУ.

Окрім допомоги від держави, українці також можуть подати заявку на додаткові гроші від міжнародних організацій. Зробити це можна на платформі єДопомога або ж безпосередньо у спосіб, який визначає кожна організація — наприклад, на сайті, через форму чи за номером телефону. 

 

Можливості для працевлаштування та освіти

В координаційних центрах надання допомоги в Івано-Франківській  та Чернівецькій областях  ведуться прийоми представників Луганської обласної служби зайнятості. Фахівці служби зайнятості розкажуть внутрішньо переміщеним особам про послуги служби, перспективи працевлаштування, ознайомлять з вакансіями, можливістю професійного навчання тощо.

Канали зв’язку для пошуку роботи та навчання:

  • веб-сайт Державної служби зайнятості https://dcz.gov.ua/
  • єдиний портал вакансій https://dcz.gov.ua/job
  • Телеграм – канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості»
  •  

Інформація про місця тимчасового проживання

Узагальнений перелік місць тимчасового проживання, затверджених обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями (військовими адміністраціями) за посиланням:

 https://unity.gov.ua/wp-content/uploads/2024/08/dodatok-do-252-nakazu-compressed.pdf

В координаційних хабах створені Телеграм – канали для внутрішньо переміщених осіб, за допомогою яких ВПО можуть звернутися з актуальними питаннями щодо отримання медичних, юридичних, соціальних та інших послуг: https://t.me/lug4ernivcihttps://t.me/LgvIF

а також по номеру телефону гарячих ліній :

у місті Івано-Франківськ, вул. Чорновола 128, тел.0990161724

у місті м. Чернівці вул. А. Шептицького 18, тел.0668171701