![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_pps_herb.png)
5 травня – Всесвітній день гігієни рук
![](https://pps.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/b68897b8c823d8a92176742dbfc7c22f.jpg?itok=v8J8H9rK)
5 травня – Всесвітній день гігієни рук. Вибір дати цікавий: 5-й день 5-го місяця символізує 5 пальців на кожній руці людини.
Оскільки руки є одним із основних факторів ризику розповсюдження хвороботворних мікроорганізмів, гігієна рук дозволяє знизити рівень поширення інфекційних захворювань. Особливої актуальності це набуває в умовах подальшого поширення коронавірусної інфекції.
МОЗ України постійно нагадує про три прості правила протиепідемічної безпеки, які рятують життя - дотримання дистанції, носіння маски та гігієна рук! Адже станом на 5 травня 2021 року в Україні зафіксовано 2 576 нових випадків COVID-19.
На наших руках живе величезна кількість небезпечних для людського здоров'я мікроорганізмів. В результаті навіть незначних подряпин чи ран, вони можуть викликати вірусні захворювання, бактеріальні, грибкові та кишкові інфекції тощо.
Найбруднішими предметами, з якими щодня стикається майже кожна людина, є мобільні телефони та будь-які гаджети, письмові столи, клавіатура та мишка комп’ютера, кнопки ліфта, вимикачі світла, дверні ручки та усі поруччя.
Гігієна рук – це часто перша лінія захисту проти нових і виникаючих стійких до антибіотиків інфекцій.
Не забуваймо про це кожного дня!