![](/sites/all/themes/tiun/img/subd_pps_herb.png)
«Челлендж» з вакцинування продовжив голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко
![](https://pps.loga.gov.ua/sites/default/files/styles/360x260/public/news/185201650_2912907042362262_8143521216665701268_n.jpg?itok=UAszlF5D)
«Челлендж» з вакцинування продовжив голова Сєвєродонецької РДА Роман Власенко.
Останніми днями в райдержадміністрації та в територіальних громадах району пройшли декілька нарад, присвячених темі проведення вакцинації від COVID-19. Так, не зважаючи на наявність у регіоні вакцин у потрібній кількості, частина громадян, навіть з групи ризику, неохоче ставиться до ідеї вакцинуватися проти коронавірусу.
Серед причин такого стану речей – використання інформації про вакцинацію із неофіційних джерел, яка часто має упереджений характер.
Як людина, яка щодня має безліч соціальних контактів з громадянами різних вікових категорій, голова Сєвєродонецької райдержадміністрації Роман Власенко вирішив отримати додатковий захист від COVID-19 - сьогодні йому зробили щеплення вакциною AstraZeneca-SKBio.
Генетичний матеріал у вакцині, що вводиться людині, забезпечує синтез білка, який викликає імунну відповідь для захисту від COVID-19. Коли вакцинована людина контактує з коронавірусом, імунна система розпізнає вірус і запобігає зараженню клітин організму.
Ефективність цієї вакцини варіюється від 63% у захисті від симптоматичного COVID-19 осіб від 18 років.