Прес-центр27 cічня 2025, 14:01

Роман Власенко: Сьогодні неможливо не провести паралелі між двома ідеологіями - нацистською і путінською

Роман Власенко: Сьогодні неможливо не провести паралелі між двома ідеологіями - нацистською і путінською

27 січня світова спільнота згадує одну з найстрашніших трагедій людства — Голокост. «Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…», - йдеться у резолюції Генеральної Асамблеї ООН, якою запроваджена ця пам’ятна дата.

В цей день Луганщина доєдналась до вшанування пам’яті жертв Голокосту, об’єднавшись онлайн в обласному меморіальному заході. До нього долучились очільник області Артем Лисогор та інші співробітники обласної адміністрації, представники єврейських спільнот, військових адміністрацій, Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації та обласних закладів культури.

Поминальну молитву за жертвами геноциду провів рабин Оболонської Єврейської громади у Києві, головний рабин Луганської області до 2016 року Шалом Гопін. До всіх присутніх на заході звернулась заступник директора Луганського обласного благодійного фонду «ХЕСЕД НЕР» Діана Головіна.

В свою чергу голова Сіверськодонецької РДА – начальник РВА Роман Власенко зазначив таке: «Ми згадуємо тих, хто загинув, тих хто пережив ці жахіття, тих, хто, ризикуючи власним життям, рятував інших. Ми вшановуємо їхню мужність, їхню віру в життя і їхнє прагнення до свободи. Ми повинні пам’ятати про це не для того, щоб жити минулим, а щоб зберігати пильність у сьогоденні. Наш обов’язок — не тільки пам’ятати, а й діяти. Стояти на захисті прав кожної людини незалежно від її національності, віросповідання чи поглядів. На жаль, уроки історії не завжди засвоюються. Ми бачимо, як у XXI столітті війна знову руйнує долі, міста і народи. Російська агресія проти України — це не лише загроза для нашої держави, а й виклик для всього світу. Сьогодні неможливо не провести паралелі між нацистською ідеологією Гітлери та ідеологією «руського миру». Ця війна, як і Голокост, побудована на ненависті, пропаганді й зневазі до життя інших людей. Історія знову демонструє нам, як небезпечно ігнорувати зло, яке спочатку здається далеким, але з часом охоплює все більше народів і територій. Тоді, під час Голокосту, світ надто довго мовчав, дозволивши нацистській ідеології поширюватися. На жаль, ми бачимо подібну байдужість і зараз, коли росія намагається знищити український народ, нашу культуру й ідентичність. А до цього була Чечня і Грузія та десятки інших поневолених народів у складі російської федерації. Це нагадування, що з мовчанням ми стаємо співучасникоми злочинів. Проте є й важливий урок, який ми взяли з минулого: ми повинні об’єднуватися заради захисту правди, свободи, людської гідності і людського життя. Україна сьогодні — це бастіон, який захищає не лише себе, а й демократичні цінності всього світу. Як і тоді, у часи Голокосту, є ті, хто чинить героїчний опір, рятує життя і доводить, що людяність сильніша за ненависть. Історія єврейського народу і єврейської держави має стати для нас – українців - взірцем боротьби за своє майбутнє і надихати на сміливі дії! Нехай цей день стане для нас закликом до дій, до об’єднання і до боротьби за те, щоб у світі більше ніколи не повторювалися такі трагедії».