Сьогодні стартує інформаційна кампанія до "16 днів проти насильства"
Щороку з 25 листопада по 10 грудня країни активізують свої зусилля, щоб збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у громадян та нагадати людям про те, що насильству немає виправдання за жодних обставин.
Одним із відносно нових, але достатньо поширених видів насильства є кібернасильство. І, хоча, воно відбувається віртуально, шкоди завдає реальної — репутаційної, психологічної та фізичної. З початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами такого насильства значно зросли. Так зокрема ворог використовує соціальні мережі як повноцінний інструмент війни.
Дослідження Economist Intelligence Unit показує, що 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. За результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.
Основними проявами насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.
Більше інформації про те, як не стати жертвою кібернасильства читайте на сайті кіберполіції за посиланням: https://cyberpolice.gov.ua/.../v-ukrayini-startuye.../ .